Nawigacja

Postępowania rekrutacyjne na rok szkolny 2024/2025

ZAPISY I REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 

 

ZASADY ZGŁOSZEŃ I REKRUTACJI DO KLASY I

Zapisy do klas I szkół podstawowych prowadzone są dwuetapowo:

Dzieci z obwodu szkoły
Zgłoszenia do szkół z określonym obwodem – dla kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie, której zamieszkują - zgłoszenie odbywa się na wniosek (wniosek zgłoszeniowy) złożony przez rodzica w terminie od 26 lutego do 11 marca 2024 r.

Dzieci spoza obwodu szkoły
Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu do klas ogólnodostępnych - rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica (wniosek rekrutacyjny) złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 19 marca do 26 marca 2024 r.

 

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024

MIESIĄC

WYDARZENIE

 

Wrzesień

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – piątek 1 września

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno - wychowawczych, 4 września

Zebrania rodziców uczniów klas 1-8 ; 6 i 7 września, godzina 17:00

 

Październik

Konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-8; 25 października godzina 17:00- 19:00

Ślubowanie uczniów klas pierwszych – 12 października

 

Listopad

Listopadowe śpiewanie z okazji Święta Niepodległości – 9 listopada

Zebranie rodziców uczniów klas 1-8; 22 i 23 listopada, godzina 17:00

 

Grudzień

Konsultacje dla rodziców uczniów  klas 1-8; 20 grudnia, godzina 17:00 - 19:00

Poinformowanie rodziców / opiekunów prawnych o przewidywanych ocenach niedostatecznych śródrocznych oraz obniżonych ocenach zachowania uczniów

Zimowa przerwa świąteczna 23 – 31 grudnia

 

Styczeń

Klasyfikacja śródroczna 23 stycznia

Zebranie rodziców uczniów klas 1-8; 24 i 25 stycznia, godzina 17:00

Ferie zimowe uczniów 29 stycznia – 11 lutego

Koniec pierwszego półrocza 26 stycznia

Luty

Ferie zimowe uczniów 29 stycznia – 11 lutego

 

Marzec

Zebrania rodziców uczniów klas 1-8; 13 i 14 marca, godzina 17:00

Wiosenna przerwa świąteczna 28 marca – 2 kwietnia

 

Kwiecień

Konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-8; 17 kwietnia godzina 17:00 - 19:00

Wiosenna przerwa świąteczna 28 marca – 2 kwietnia

 

 

Maj

Egzamin Ósmoklasisty 14 – 16 maja

Zebrania rodziców uczniów klas 1-8; 8 i 9 maja, godzina 17:00

Poinformowanie rodziców / opiekunów prawnych o przewidywanych rocznych  ocenach klasyfikacyjnych w kl. I-III

Poinformowanie rodziców / opiekunów prawnych o przewidywanych ocenach niedostatecznych końcoworocznych oraz obniżonych ocenach zachowania uczniów w kl. 4-8

Dzień Dziecka - Z Patronem na sportowo; 29 maja

 

 

Czerwiec

Poinformowanie rodziców / opiekunów prawnych o przewidywanych rocznych  ocenach klasyfikacyjnych w kl. 4-8

Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły- Bądźmy Razem

Klasyfikacja końcowa 13 czerwca

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 – 21 czerwca

Ferie letnie uczniów 22 czerwca – 31 sierpnia

Dni wolne:

1 listopada 2023r. Wszystkich Świętych – środa

1 stycznia 2024r. Nowy Rok – poniedziałek

1 maja 2024r. Święto Pracy – środa

3 maja 2024r. Święto Konstytucji 3 Maja – piątek

29, 30 kwietnia oraz 2 maja 2024r. – dni wolne od zajęć dydaktycznych – poniedziałek, wtorek, czwartek*

14, 15, 16 maja 2024r. – Egzamin Ósmoklasisty*

30 maja 2024r. – Boże Ciało

31 maja 2024r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych – piątek po Bożym Ciele*

* dodatkowe dni wolne

Przywracanie/nabycie dostepu do konta Vulcan.

Szanowni Państwo w aktualnościach znajduje się
instrukcja przywrócenia dostępu do konta Vulcan,
która umożliwia również nadanie hasła po raz pierwszy
.

W przypadku komunikatu błędu : konta nie odnaleziono, konto zostało zablokowane, adres e-mail nie został znaleziony proszę o wysłanie maila na adres : poczta@sp46.lublin.eu z imieniem i nazwiskiem dziecka/rodzica oraz prawidłowym adresem e-mail,  który ma być przypisany do jego danych. W tytule proszę wpisać: "Logowanie do dziennika Vulcan". Skróci to czas oczekiwania na rozwiązanie problemu.

W przypadku konfiguracji kont kilku dzieci, również proszę o e-mail na adres : poczta@sp46.lublin.eu z danymi dzieci i adresem e-mail rodzica. Dzięki tej dyspozycji po zalogowaniu się jednym identyfikatorem rodzic widzi dane dotyczące rodzeństwa bez konieczności zapamiętywania kolejnych loginów i haseł.

Sekretarz szkoły.

Obwód szkoły

Zasady oceniania podczas pracy zdalnej

Klauzule

Dziennik elektroniczny



Stowarzyszenie "Bądźmy razem"

  PRZEKAŻ 1,5% SWOJEGO PODATKU WSPIERAJĄC STOWARZYSZENIE
"BĄDŹMY RAZEM"
 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego
„Bądźmy Razem”

Organizacja Pożytku Publicznego 

KRS  0000398719

Partnerzy/ PROGRAMY

Aktualności

  • Za sprawą Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS, który odwiedził w dniach 26 marca i 9 kwietnia klasy młodsze, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dwóch wartościowych lekcjach. Na warsztatach z chemii zgłębiali tajemnicę mieszanin i odkrywali jak różne substancje mogą się ze sobą łączyć i czy można je rozdzielić, natomiast na warsztatach z biologii wkroczyli do tajemniczego świata mikroorganizmów niewidocznych gołym okiem, ale obecnych wszędzie. Dzieci w trakcie zajęć budowały model komórki oraz oglądały pod mikroskopem różne preparaty.

  • Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - w najbliższy piątek - serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną na wspólne celebrowanie tego słodkiego dnia.

    Szkolny korytarz zamieni się w małą kawiarnię. Będzie pysznie i przesłodko! :P

    Zapraszamy na słodkości! :)

    ID

  • 4 kwietnia w Szpitalu Wojskowym w Lublinie miała miejsce uroczystość podsumowania konkursu międzyszkolnego „Lublin we Wrześniu 1939 roku”, w którym wzięły udział uczennice klasy 8a Maria Warchałowska i Olga Semeniuk oraz klasy 8b Klaudia Cur i Maja Nazar przygotowywane przez Pana Dariusza Rała i Andrzeja Ostrowskiego. Podsumowanie konkursu połączono z obchodami Święta Wojskowej Służby Zdrowia. Towarzyszył temu ceremoniał wojskowy, przemawiał dyrektor szpitala pułkownik Aleksander Michalski oraz odsłonięta dwa nowe lubelskie koziołki Janka i Jurka symbolizujące poległego żołnierza i harcerza w obronie Lublina we wrześniu 1939 roku.

  • Szkolny konkurs językowo-techniczny "Easter cards - our scrapbooking ideas" rozstrzygnięty!

    Zwycięzcami zostali:

    I miejsce - Krystian Margol - kl. III b

    II miejsce - Sebastian Stefaniak - kl. I b

    III miejsce - Alona Mazenko - kl. I b

    Wyróżnienie - Antonina Bodziarczyk - kl. II b

    Serdecznie gratulujemy!

    Organizator konkursu: p. Karolina Wójcik

  • Z radością informujemy o sukcesie uczennicy klasy 8b Mai Nazar, która zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z języka niemieckiego pt. „Moja podróż do krajów niemieckojęzycznych” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 pod Patronatem Honorowym Goethe-Institut w Warszawie. Pod kierunkiem p. Karoliny Mackiewicz uczennica wykonała lapbooka, w którym przedstawiła wybrany przez siebie kraj z niemieckiego obszaru językowego.

    Serdecznie gratulujemy.

  • 27 marca klasa 8B wraz z wychowawczynią p.Iwoną Dmowską wybrała się na kręgle, by po raz ostatni w tym składzie poczuć ducha sportowej rywalizacji i miło spędzić czas. Celem wyjścia było również propagowanie różnych form wypoczynku. Gra okazała się niezwykle wciągająca i dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Zabawa była wyśmienita! Warto było spędzić ten czas na sportowo!

    ID

  • Miło nam poinformować, że w konkursie na SUPER FILANTROPA zwyciężyła klasa 2A, która podczas XXIV Edycji Akcji Góra Grosza, zebrała... 7, 47 kg monet.

    Gratulujemy! Brawo!

    ID

  • Nasza szkoła wzięła udział w Akcji Góra Grosza, a uczniowie wykazali się ogromną empatią i zrozumieniem, co zaowocowało zebraniem prawie 50 kg monet o różnych nominałach.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane serce! Jesteście wielcy!

    ID

  • Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu, przed Świętami Wielkanocnymi pamiętali o Pensjonariuszach Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej w Lublinie. Wraz ze świątecznymi życzeniami przekazali Im własnoręcznie przygotowane zielone, wiosenne stroiki. Życzenia wraz z drobnym podarunkiem, a przede wszystkim pamięć najmłodszych przyniosły odrobinę wiosennej radości na czas kolejnych Świąt.

  • W II semestrze bieżącego roku szkolnego w naszej szkole realizujemy program „Działaj z Impetem”. W jego ramach uczniowie poznają zasady segregowania odpadów i znaczenie recyklingu; mogą wybrać się na wirtualne zwiedzanie Śmieciarki Mieci. Podczas realizacji tego programu uczniowie klas 1b, 2b oraz 3a przygotowali prace konkursowe „Wiosenny Las”.

  • Wyobraźnia i pomysłowość naszych uczniów jest ogromna, a więc i tym razem spisali się doskonale. Najbardziej podobały nam się: wózeczek, łożeczko, samochodzik, żółte krzesełko i wanienka. Wszystkim gratulujemy dobrych pomysłów!

    ID

  • Zbliżają się Święta Wielkanocne, a więc czas na kolejny symbol świąteczny. Przecież nie ma Wielkanocy bez jajek, a tym bardziej bez pisanek! Dzieci uwielbiają zadania, które angażują ich zmysły i pozwalają wykazać się kreatywnością, zatem swoje pisanki ozdobili trójkątami, czworokątami i innymi figurami, bo to przecież lekcja matematyki, a więc przy okazji utrwalamy swoje wiadomości o wielokątach.

    ID

  • Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc postanowiliśmy się trochę do nich przygotować! W Pierwszy Dzień Wiosny odbyły się w naszej szkole Świąteczne Warsztaty, podczas których wykonaliśmy przepiękne palmy z naturalnych materiałów, zebranych jeszcze podczas ubiegłego lata i jesieni. Nauczyliśmy się również tworzyć tradycyjne kwiaty z kolorowego papieru. Tajniki ich wykonania zaprezentowała nam pani Wioletta Kosidło. Pani Wiola technikę wykonywania kwiatów z papieru i bibuły poznała jeszcze w dzieciństwie, od swojej mamy.

  • Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.Tradycją naszej Szkoły jest radosny "Wiosenny Pochód" po naszym osiedlu.Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-3. Spacerując osiedlowymi uliczkami, radosnym śpiewem, grzechotkami, gwizdkami i wiosennymi okrzykami ostatecznie przegoniliśmy Panią Zimę i zaprosiliśmy do naszej szkoły Wiosnę.Niestety skryła się ona w naszym budynku, a uczniowie, żeby ją odnaleźć musieli wykazać się ogromną wiedzą i znajomością przyrody.Ostatecznie Wiosna została odnaleziona i mamy nadzieję, że zagości już u nas na dłużej.

  • Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi nauczycielki biologii, geografii i plastyki ogłaszają konkurs dla uczniów klas 4-8: "ZRÓB COŚ Z NICZEGO – BĄDŹ EKO!" Konkurs polega na wykonaniu przedmiotu codziennego użytku z odpadów.Prace – podpisane i nazwane - należy przynieść do 15 kwietnia do pani J. Łuszczyńskiej lub pani B.Greguły.Liczymy na Waszą kreatywność!

  • I Miejsce – klasa 3A

    II Miejsce - klasa 2A

    III Miejsce – klasa 4B

    Wyróżnienia – klasy 5B I 2B

    ID

  • 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie.

    Z tej okazji w dniach od 14 - 21 marca nasi uczniowie uczestniczyli w akcji czytelniczej Wiosna poezją rozkwita. W bibliotece szkolnej dostępna była wystawa tomików poezji różnych autorów. Każdy czytelnik miał okazję odnaleźć wiersz dla siebie. Chętni uczniowie przeczytali oraz przepisali wybrane wiersze polskich klasyków. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka ścienna poświęcona tej tematyce.

  • Czwartoklasiści 19 marca mieli nietypową lekcję matematyki. Wyposażeni w miarki i taśmy miernicze bardzo dzielnie i ochoczo dokonywali pomiarów różnych przedmiotów, które wybrali sposród tych znajdujacych się na korytarzach szkoły. Wybór był trudny, bo co lepiej zmierzyć- kaloryfer czy okno? Co wybrać?! Dylemat! Poradzili sobie jednak doskonale, a przy okazji przećwiczyli przeliczanie jednostek długości. Zamiana np. metrów na centymetry czy milimetry to dla nich już pestka! W nagrodę za swoją pracę otrzymali pozytywne oceny. Wszyscy mieli mnóstwo frajdy, a p.Dmowska dowiedziała się, że lekcje matematyki są najfajniejsze. Oby ten matematyczny zapał w klasie 4b trwał jak najdłużej! Tego im życzymy! :)

  • Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowej akcji, która odbędzie się w czwartek 21 marca. W tym dniu należy zamienić tradycyjną torbę lub plecak na... i tu Wasza wyobraźnia i kreatywność nie zna granic! Zapakujcie swoje książki, zeszyty i przybory szkolne w cokolwiek, ale nie w plecak! Wykażcie się pomysłowością, a nie będziecie pytani! :) Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone! :)

    Zapraszamy do wspólnej zabawy! :)

    Samorząd Uczniowski i Opiekunowie

    ID

  • Warsztaty poprowadzą dla Was, jak co roku, Panie - Magdalena Bylina i Iwona Dmowska.

    Na warsztaty zaprosiliśmy też Gościa Specjalnego..., ale to niespodzianka! :)

    ID

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć