Oszczędzanie w naszej szkole

Uczniowie starsi i młodsi

Chętnie wpłacają

Swoje oszczędności.

W roku szkolnym 2011/2012 wychowawczyni świetlicy szkolnej, pani Alicja Wierzyńska zainicjowała na terenie naszej placówki działalność SKO, podejmując współpracę z IV oddziałem PKO BP w Lublinie. W pierwszym roku działalności do  Szkolnej Kasy Oszczędności zapisało się 106 uczniów, w tym 31 założyło indywidualne konta SKO w Internecie.

Aktywność pani Wierzyńskiej – opiekuna SKO, konsekwencja w działaniu oraz skuteczna edukacja ekonomiczna dzieci sprawiły, że w chwili obecnej ( koniec pierwszego półrocza 2012/2013) liczba członków SKO wynosi 140 - są to uczniowie z klas „0”- VI. 75 uczniów posiada indywidualne konta w Internecie.

Zaangażowanie opiekuna SKO i wyniki osiągnięte we współpracy z uczniami i ich rodzicami zostały nagrodzone przez PKO Bank Polski. Pani Alicji Wierzyńskiej została przyznana Srebrna Odznaka w finale Ogólnopolskiego Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczyste wręczenie  Odznak Złotych i Srebrnych przez prezesa Pana Jacka Obłękowskiego odbyło się 13 października 2012 roku w Warszawie.

Pani Alicji składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów a dzieciom zapału i wytrwałości w oszczędzaniu.