Sport.Klasy profilowane

Tenis stołowy

W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia z tenisa stołowego odbywają się we wtorki i czwartki dla klas 4 oraz we wtorki, środy i piątki dla klas 5 na małej sali gimnastycznej.

Rok szk.2014/2015

W szkole przybyło klas profilowanych , treningi kontynuują uczniowie kl. 5A , a  zdobywanie umiejętności pingpongisty rozpoczęli chłopcy z klas IV.
Terenerami zespołów są: p. Sylwia Pawlak oraz p. Marek Zięba.

16 czerwca 2015 r Turniej klas profilowanych

16 czerwca odbył się turniej klas profilowanych w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystapili uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a.
Po emocjonujących rozgrywkach najlepszym okazał się Michał Małek z 5a a wśród dziewcząt Natalia Kamińska z tej samej klasy. Najlepszym czwartoklasistą był Maciek Pizior z kl. 4a.
Uczestnicy turnieju otrzymali medale i koszulki z logo turnieju a najlepsi zawodnicy spośród klas IV i V  puchary ufundowane przez dyrektora szkoły. Zdjęcia z imprezy w albumie.

Program Wydziału Sportu i Turystyki - klasy profilowane

W 2013 roku Wydział Turystyki i Sportu UM Lublin wdrożył  w szkołach program tworzenia i finansowania klas profilowanych.
W naszej szkole rozpoczęły działalność klasy o profilu tenis stołowy. Dzięki wspólpracy z KS Optima nasi uczniowie ćwiczą z profesjonalnymi instruktorami, Klub zapewnił też odpowiednią ilość stołów do gry. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Plan zajęc można sprawdzić na stronie : http://www.sportszkolny.lublin.eu/

Tenis stołowy: W Lublinie powstaje klasa o profilu sportowym tenisa stołowego
Data dodania: 2013-05-27 17:02:47 Ostatnia aktualizacja: 2013-05-28 07:29:46

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie, ul. Biedronki 13 zaprasza od 1 września 2013 uczennice i uczniów obecnych klas III (rocznik 2003) do klasy o profilu sportowym - tenis stołowy organizowanej wspólnie z KTS Optima Lublin i Wydziałem Sportu i Turystyki UM w Lublinie Zapisy w sekretariacie szkoły w godz. 7.30-15.00 (poniedziałek 7.30 17.00) tel. (81) 526 16 06 i pod e-mailem: sp46lublin@wp.pl oraz na stronie internetowej www.sp46lublin.edupage.org
Klasy sportowe (profilowane) to nowy pomysł Wydziału Sportu i Turystyki UM, otwierający dodatkowe możliwości szkolenia lubelskiej młodzieży. Projekt przewiduje rozszerzenie zajęć WF do 10 godzin tygodniowo - mówi Marcin Pawlak, prezes KTS Optima.
- Oczywiście realizowana będzie podstawa programowa ale pozostałe godziny przeznaczone będą na treningi specjalistyczne.
           W Szkole Podstawowej nr 46 powstanie klasa IV z zajęciami z tenisa stołowego prowadzonymi przez trenerów KTS Optima Lublin. Nabór do klasy ma charakter otwarty, mogą zapisywać się dzieci spoza rejonu. - Planujemy utworzenie oddziału maksimum 20-stoosobowego, tak by zapewnić jak najlepsze warunki szkolenia. Już w chwili obecnej widzimy, że pomysł ten trafił na podatny grunt i jest wielu chętnych. Na pewno przyczyniła się do tego pokazowa lekcja przeprowadzona przez liderkę I-szo ligowej drużyny KTS Optima (jednocześnie trenera w klubie) i młodą zawodniczkę Kasię Pawlak, uczennicę piątej klasy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc i serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - kończy prezes lubelskiego klubu.

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin w tenisie stołowym dziewcząt.
II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin w  tenisie stołowym chłopców - grupa starsza
IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Lublin w tenisie stołowym chłopców - grupa młodsza