Nawigacja

 • Zuzia Pawelec z kl. 6a odnosi sukcesy sportowe w Europie

  Zuzia Pawelec z kl. 6a odnosi sukcesy sportowe w Europie

  Uczennica naszej szkoły Zuzanna Pawelec zawodniczka KS Sygnał Lublin, znakomicie zaprezentowała się na europejskiej arenie! Jako tenisistka stołowa otrzymała debiutanckie powołanie na turniej Olimpic Hopes 2018 w Budapeszcie. Uczestniczyli w nim reprezentanci państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

  W skład turnieju wchodziły rozgrywki drużynowe i indywidualne. Drużynowo reprezentacja Polski okazała się niepokonana, zwyciężając Słowaczki 3:1, Czeszki 3:2 i Węgierki 3:2. W decydującym meczu przeciwko reprezentacji Węgier, Zuzia Pawelec, zdobyła dwa punkty. Wygrała jednocześnie ostatni i najważniejszy pojedynek, czym dała reprezentacji Polski zwycięstwo.

  W turnieju indywidualnym Zuzia zajęła trzecie miejsce w grupie – za dwiema późniejszymi finalistkami. W turnieju pocieszenia okazała się niepokonana i zajęła ostatecznie znakomite 5. miejsce!

   

  Gratulujemy nominacji i dotychczasowych osiągnięć, życzymy jak najlepszych dalszych wyników.

   

  Więcej informacji o innych sportowych sukcesach Zuzi w zakładce Sukcesy uczniów oraz galerii zdjęć Osiągnięcia sportowe Zuzi Pawelec

   

 • Sukcesy w Rugby Tag

  Sukcesy w Rugby Tag

  15 listopada nasza reprezentacja w Rugby klas IV i V pod opieką trenera Andrzeja Grochowskiego zdobyła wicemistrzostwo w VI Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Rugby Tag 

  Szkoła Podstawowa nr 46 :
  vice Mistrz w klasach 4🏉💪🏅
  vice Mistrz w klasach 5🏉💪 🏅

  SERDECZNE GRATULACJE 

  galeria Sukcesy w Rugby Tag

 • Uniwesytet Dziecięcy w szkole!

  Wszyscy uczniowie klas młodszych rozpoczęli warsztaty w ramach Unikids czyli Uniwesytetu Dziecięcego, którego celem jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda. Każde spotkanie dotyczy innej dziedziny nauki.Na pierwszych warsztatach dzieci zajmowały się chemią.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uniwesytet Dziecięcy w szkole..

 • Ślubowanie klas pierwszych

  14 listopada uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 1d zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Po części artystycznej, w której zaprezentowali się uczniowie z każdej z klas, nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor Alinę Aleksandrowicz i Pana Wicedyrektora Pawła Nadbrzucha. Po uroczystości nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas pierwszych.

 • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tej okrągłej rocznicy rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od wspólnego wykonania hymnu narodowego w jego pełnej 4-zwrotkowej wersji w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej".

  Następnie p. Dyrektor Alina Aleksandrowicz przypomniała wszystkim uczniom drogę Polski do odzyskania niepodległości i zaprosiła do obejrzenia akademii, którą przygotowali uczniowie klas 6-8 pod kierunkiem p. J. Waszczuk i M. Smoczyńskiej. Poza umiejętnościami recytatorskimi, brawami nagradzano występy naszego szkolnego chóru i solistek pod przewodnictwem p. M. Byliny. 

 • 12 listopada dniem wolnym od pracy

  Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

  W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

   

  Podstawa prawna

  Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )
 • Zbiórka makulatury

  Zbiórka makulatury

  Dnia 15 listopada 2018 r.(czwartek) od 7:30 do 14:30  odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury. Każdy uczeń, który przyniesie makulaturę, otrzyma pochwałę w dzienniku oraz coś słodkiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

  Samorząd Uczniowski

 • JESIENNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA ARENIE SPORTOWEJ

  JESIENNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA ARENIE SPORTOWEJ

  Jak co roku jesień obfituje w różnego rodzaju imprezy i zawody sportowe. Nasza szkoła bierze aktywny udział w rywalizacji szkół miasta Lublin. Również w tym roku nasi sportowcy nie zawiedli, osiągając bardzo dobre rezultaty w większości zawodów. Najważniejsze z nich to:

  - I miejsce dziewcząt w sztafetach lekkoatletycznych o Mistrzostwo Miasta Lublin

  - I miejsce chłopców w sztafetach lekkoatletycznych o Mistrzostwo Miasta Lublin

  - I i II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Lublina w tenisie stołowym dziewcząt

  - I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Lublina w tenisie stołowym chłopców

  - II i V miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt

  - II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w indywidualnym tenisie stołowym chłopców

  - I miejsce w fazie grupowej Mistrzostw Lublina w piłce siatkowej chłopców i awans do ćwierćfinałów

  - II miejsce w fazie grupowej Mistrzostw Lublina w piłce nożnej chłopców i awans do ćwierćfinałów

  - V miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Lublina w sztafetowych biegach przełajowych

  Przed nami następne rozgrywki. Zapewne przyniosą wiele emocji i sukcesów.

  Fotorelacja z większości zawodów, w który wzięliśmy udział w galerii JESIENNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA ARENIE SPORTOWEJ

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej . W tym dniu, uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, składając najserdeczniejsze życzenia.

  Pani Dyrektor uhonorowała wyróżnionych nauczycieli i pracowników szkoły Nagrodą Dyrektora Szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to równiez święto uczniów, bez których szkoła nie mogłaby istnieć. Pani  Dyrektor wręczyła stypednia tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz reprezntowali szkołę w zawodach sportowych. Wszystkim nagrodzonym w tym dniu – serdecznie gratulujemy!

  Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Uczniowie słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wyrażona wdzięczność, życzenia i podziękowania były w tym dniu dla wszystkich świętujących najcenniejszym prezentem.

 • Wycieczka na Stare Miasto
  16.10.2018

  10 października uczniowie klasy 1a pod opieka wychowawczyni i rodziców wędrowali po lubelskiej Strarówce. Dzięki przewodnikowi poznali wiele legend związnych z Lublinem.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka na Stare Miasto.

 • Kiermasz ciast

  Kiermasz ciast

  Dnia 2 października 2018r. (we wtorek) Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 46 "Bądźmy Razem" organizuje na parterze kiermasz ciast w godzinach 9.30-12.45.
  Zwracamy się z prośbą do członków Stowarzyszenia i jego sympatyków o upieczenie ciasta.

  Zapraszamy
  Zarząd Stowarzyszenia

 • Wycieczka do Dęblina

  Wycieczka do Dęblina

  W dniu 21 września klasy 8a, 8b i 7a pojechały na wycieczkę do Dęblina. Celem jej było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz realizacja programu preorientacji zawodowej.

  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Sił Powietrznych gdzie zorganizowano wystawy „100 lat polskiego lotnictwa” i „Polonia Restituta”. Przewodnik opowiadał o początkach naszego lotnictwa, bohaterskich czynach polskich pilotów podczas II wojny światowej, a my oglądaliśmy ciekawe eksponaty zgromadzone w muzeum. Następnie obejrzeliśmy zarówno z zewnątrz jak i od środka zgromadzone nad placu muzealnym samoloty i śmigłowce.  Zatrzymaliśmy się także przy wystawie poświęconej 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Były na niej najważniejsze wydarzenia i bohaterowie, którzy walczyli o wolność i dzięki którym w 1918 roku Polska ponownie pojawiła się na mapie Europy.

  Po wizycie w muzeum podjechaliśmy do Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego, jedynego takiego w Polsce, gdzie Pan wicedyrektor  szkoły opowiedział o kryteriach przyjęcia do szkoły, specjalnych przedmiotach jakich uczą się tam przyszli piloci, dodatkowych zajęciach oraz warunkach panujących w szkole i możliwości dalszej pracy.

  Zdjęcia do obejrzenia w galerii Wycieczka do Dęblina

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w dniu 3 września 2018 r odbędzie w sali gimnastycznej się w terminach:

  klasy I-III godz. 11.00
  klasy IV-VIII godz. 11.30

  Po uroczystości spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

  W imieniu Ks. Proboszcza zapraszamy na mszę św. o godz. 10.00 do kościoła pw. Św. Wojciecha.

  Oddziały przedszkolne w dniu 3 września pracują w godz. 6.30-16.30. Dzieci będą uczestniczyły w uroczystości dla klas I-III w sali gimnastycznej.
   

 • Finał kampanii „Rowerowa Wiosna!!!!

  Finał kampanii „Rowerowa Wiosna!!!!

  W niedzielę 20 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie kampanii „Rowerowa Wiosna”. Po zbiórce na Placu Litewskim rowerzyści z całego Lublina przejechali w eskorcie policji na Słoneczny Wrotków, gdzie odbywał się Ekopiknik zorganizowany przez Wydział Ochrony i Środowiska oraz partnerów. Jednym z głównych punktów programu było podsumowanie Rowerowej Wiosny, podanie oficjalnych wyników oraz wręczenie nagród.

  Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki kampanii w naszej szkole:

  Miejsce: III w kategorii szkoły małe
  Uczestników: 140
  Klas: 9
  Przyjazdów: 1780
  Miejsca poszczególnych klas:

  1. 4C (324 przyjazdy w maju)

  2. 6A

  3. 5A

  4. 5B

  5. 4B

  6. 4A

  7. 6B

  8. 7B

  9. 7A

  Zwycięzcy otrzymują voucher na 3-godzinny darmowy wstęp do Aqua Lublin w miesiącu wrześniu.

  Frekwencja w kampanii w szkole: 54%

  77 uczniów i uczennic wykonało min. 15 przejazdów. Uczniowie ci otrzymują nagrody - plecaki, gratulacje!

  Koordynatorem Rowerowej Wiosny w naszej szkole był Pan Robert Wróblewski.

 • Rajd rowerowy

  15 czerwca 2018 r. klasa IIIa pod opieką wychowawczyni p. Moniki Wojtaszko, nauczycielki wf p. Doroty Jarosz oraz licznej grupy rodziców wyruszyła na rajd rowerowy. Bezpiecznie i bez problemów cała grupa dojechała nad Zalew Zemborzycki.Trzecioklasiści spisali się na medal!  Trasę o długości 23,5 km pokonali z uśmiechem na ustach.(Rodzice też. DZIĘKUJEMY!) Przy basenach na „Słonecznym Wrotkowie” uczniowie odpoczywali na placu zabaw, a następnie rozegrali bardzo emocjonujący mecz w „dwa ognie”- dzieci przeciwko dorosłym. Po zaciętej walce obie strony zgodziły się na remis, bo czas naglił, a w planach były jeszcze lody Rajd rowerowy - Obrazek 1. W  lodziarni „Portofino” wszyscy zjedli pyszne, duże porcje. Po przyjemnym orzeźwieniu cała grupa pojechała obejrzeć  „stację kolejową Lublin Zemborzyce” (zdjęcia wszystko wyjaśniąRajd rowerowy - Obrazek 2 ) A później została nam już tylko droga powrotna do szkoły.

  Zdjęcia z rajdu tutaj: Rajd rowerowy

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

  Jak co roku od, ponad  10 lat, kolejna grupa uczniów klas III poznała zasady udzielnia pierwszej pomocy w ramach programu Ratujemy u Uczymy Ratować. 

  Ministerstwo Edukacji Narodowej, w specjalnym piśmie DKOW-ZF-5008-2/2012 do Kuratorów Oświaty wyraża pełne poparcie dla działań edukacyjnych prowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego RUR Fundacji WOŚP.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ratujemy i Uczymy Ratować.

 • Informacje o zebraniach z rodzicami

  Informacje o zebraniach z rodzicami

  Dnia 12 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych.

  Dnia 14 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

  Zebrania odbędą się na holu I piętra segmentu C - wejście od strony dziedzińca szkolnego.

  Zapraszamy

 • Magiczne Ogrody

  Magiczne Ogrody

  8 czerwca 2018 r. uczniowie z klas: I a, I b i II b udali się z wizytą do Magicznych Ogrodów w Janowcu.  Pośród zieleni, pachnących kwiatów, szumiących strumieni, drzew i krzewów spotkali dziwaczne stwory, takie jak: Robanki, Bulwiaki czy Mordole. Wędrowali po czarodziejskich krainach. Zobaczyli gigantyczne marchewki i zające na Marchewkowym Polu oraz piękne róże w Kwiatowej Dolinie. Odwiedzili zamek Wróżek – Smużek. Poznali Smocze Gniazdo i Gród Krasnoludów. Na wzgórzu obok stawu z tratwami odnaleźli smoka pogrążonego we śnie. Odważni ruszyli na Mroczysko, gdzie w jaskini stanęli oko w oko z bestią. Letnia pogoda umożliwiła też  zabawy na miniplaży i w wodzie.  Niestety czas spędzony w parku rozrywki szybko zleciał i trzeba było wracać do domu. Oryginalne pamiątki, zdjęcia pozwolą uczestnikom zachować na długo wspaniałe wspomnienia z wycieczki.

 • Biegi na orientację w naszej szkole

  Biegi na orientację w naszej szkole

                  We wtorek 5 czerwca na terenach wokół naszej szkoły została rozegrana piąta, finałowa edycja Mistrzostw Lublina Szkół w Biegach na Orientację. W zawodach wzięli udział również uczniowie z SP 46. Kategorię wiekową dziewcząt klas VI-VII zdominowały nasze uczennice Kinga Gomoła i Lena Czajczyk, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Warto dodać, że w poprzedniej edycji obie dziewczyny również stanęły na podium, Lena na pierwszym, Kinga na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej Kinga zajęła drugie, Lena szóste miejsce . We wszystkich edycjach, w których uczestniczyliśmy brało udział ok. 30 uczniów z naszej szkoły. W generalnej klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych zajęliśmy wysokie siódme miejsce. Poniżej fotorelacja ze wszystkich edycji w których uczestniczyliśmy.

                  Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Dorota Jarosz i Pan Robert Wróblewski.

 • Odjazdowy Dzień Dziecka

  Odjazdowy Dzień Dziecka

  31 maja 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo i wesoło Dzień Dziecka. Uczniowie z klas IV – VII przygotowali przedstawienia „Zamieszanie w krainie bajek”  oraz „Królewna Śnieżka” Tego dnia nasi uczniowie mieli wiele atrakcji do wyboru: zabawa „Mam Talent”, biegi na orientację, gry i zabawy sportowe, strzelnica, malowanie twarzy, plener malarski.  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 46 „Bądźmy razem” zafundowało dzieciom z klas 0 – III zabawę na „dmuchańcach”. Odbyły się  pokazy z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas młodszych, poprowadzone przez studentów Ratownictwa Uniwersytetu Medycznego a policjanci z zaprzyjaźnionej ze szkołą komendy znakowali rowery. Dzięki życzliwości taty uczennicy II a - Luizy można też  było  wsiąść na motor i chwilę pomarzyć o podróży w nieznane. Na  zakończenie wspólnej zabawy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę – watę cukrową przygotowaną przez Pana Konserwatora. Uczniowie pełni pozytywnych emocji i energii wrócili do domów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
  ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
 • (081) 526-16-06

Galeria zdjęć