Nawigacja

 • Finał kampanii „Rowerowa Wiosna!!!!

  Finał kampanii „Rowerowa Wiosna!!!!

  W niedzielę 20 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie kampanii „Rowerowa Wiosna”. Po zbiórce na Placu Litewskim rowerzyści z całego Lublina przejechali w eskorcie policji na Słoneczny Wrotków, gdzie odbywał się Ekopiknik zorganizowany przez Wydział Ochrony i Środowiska oraz partnerów. Jednym z głównych punktów programu było podsumowanie Rowerowej Wiosny, podanie oficjalnych wyników oraz wręczenie nagród.

  Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki kampanii w naszej szkole:

  Miejsce: III w kategorii szkoły małe
  Uczestników: 140
  Klas: 9
  Przyjazdów: 1780
  Miejsca poszczególnych klas:

  1. 4C (324 przyjazdy w maju)

  2. 6A

  3. 5A

  4. 5B

  5. 4B

  6. 4A

  7. 6B

  8. 7B

  9. 7A

  Zwycięzcy otrzymują voucher na 3-godzinny darmowy wstęp do Aqua Lublin w miesiącu wrześniu.

  Frekwencja w kampanii w szkole: 54%

  77 uczniów i uczennic wykonało min. 15 przejazdów. Uczniowie ci otrzymują nagrody - plecaki, gratulacje!

  Koordynatorem Rowerowej Wiosny w naszej szkole był Pan Robert Wróblewski.

 • Rajd rowerowy

  15 czerwca 2018 r. klasa IIIa pod opieką wychowawczyni p. Moniki Wojtaszko, nauczycielki wf p. Doroty Jarosz oraz licznej grupy rodziców wyruszyła na rajd rowerowy. Bezpiecznie i bez problemów cała grupa dojechała nad Zalew Zemborzycki.Trzecioklasiści spisali się na medal!  Trasę o długości 23,5 km pokonali z uśmiechem na ustach.(Rodzice też. DZIĘKUJEMY!) Przy basenach na „Słonecznym Wrotkowie” uczniowie odpoczywali na placu zabaw, a następnie rozegrali bardzo emocjonujący mecz w „dwa ognie”- dzieci przeciwko dorosłym. Po zaciętej walce obie strony zgodziły się na remis, bo czas naglił, a w planach były jeszcze lody Rajd rowerowy - Obrazek 1. W  lodziarni „Portofino” wszyscy zjedli pyszne, duże porcje. Po przyjemnym orzeźwieniu cała grupa pojechała obejrzeć  „stację kolejową Lublin Zemborzyce” (zdjęcia wszystko wyjaśniąRajd rowerowy - Obrazek 2 ) A później została nam już tylko droga powrotna do szkoły.

  Zdjęcia z rajdu tutaj: Rajd rowerowy

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

  Jak co roku od, ponad  10 lat, kolejna grupa uczniów klas III poznała zasady udzielnia pierwszej pomocy w ramach programu Ratujemy u Uczymy Ratować. 

  Ministerstwo Edukacji Narodowej, w specjalnym piśmie DKOW-ZF-5008-2/2012 do Kuratorów Oświaty wyraża pełne poparcie dla działań edukacyjnych prowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego RUR Fundacji WOŚP.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ratujemy i Uczymy Ratować.

 • Informacje o zebraniach z rodzicami

  Informacje o zebraniach z rodzicami

  Dnia 12 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych.

  Dnia 14 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

  Zebrania odbędą się na holu I piętra segmentu C - wejście od strony dziedzińca szkolnego.

  Zapraszamy

 • Magiczne Ogrody

  Magiczne Ogrody

  8 czerwca 2018 r. uczniowie z klas: I a, I b i II b udali się z wizytą do Magicznych Ogrodów w Janowcu.  Pośród zieleni, pachnących kwiatów, szumiących strumieni, drzew i krzewów spotkali dziwaczne stwory, takie jak: Robanki, Bulwiaki czy Mordole. Wędrowali po czarodziejskich krainach. Zobaczyli gigantyczne marchewki i zające na Marchewkowym Polu oraz piękne róże w Kwiatowej Dolinie. Odwiedzili zamek Wróżek – Smużek. Poznali Smocze Gniazdo i Gród Krasnoludów. Na wzgórzu obok stawu z tratwami odnaleźli smoka pogrążonego we śnie. Odważni ruszyli na Mroczysko, gdzie w jaskini stanęli oko w oko z bestią. Letnia pogoda umożliwiła też  zabawy na miniplaży i w wodzie.  Niestety czas spędzony w parku rozrywki szybko zleciał i trzeba było wracać do domu. Oryginalne pamiątki, zdjęcia pozwolą uczestnikom zachować na długo wspaniałe wspomnienia z wycieczki.

 • Biegi na orientację w naszej szkole

  Biegi na orientację w naszej szkole

                  We wtorek 5 czerwca na terenach wokół naszej szkoły została rozegrana piąta, finałowa edycja Mistrzostw Lublina Szkół w Biegach na Orientację. W zawodach wzięli udział również uczniowie z SP 46. Kategorię wiekową dziewcząt klas VI-VII zdominowały nasze uczennice Kinga Gomoła i Lena Czajczyk, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Warto dodać, że w poprzedniej edycji obie dziewczyny również stanęły na podium, Lena na pierwszym, Kinga na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej Kinga zajęła drugie, Lena szóste miejsce . We wszystkich edycjach, w których uczestniczyliśmy brało udział ok. 30 uczniów z naszej szkoły. W generalnej klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych zajęliśmy wysokie siódme miejsce. Poniżej fotorelacja ze wszystkich edycji w których uczestniczyliśmy.

                  Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Dorota Jarosz i Pan Robert Wróblewski.

 • Odjazdowy Dzień Dziecka

  Odjazdowy Dzień Dziecka

  31 maja 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo i wesoło Dzień Dziecka. Uczniowie z klas IV – VII przygotowali przedstawienia „Zamieszanie w krainie bajek”  oraz „Królewna Śnieżka” Tego dnia nasi uczniowie mieli wiele atrakcji do wyboru: zabawa „Mam Talent”, biegi na orientację, gry i zabawy sportowe, strzelnica, malowanie twarzy, plener malarski.  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 46 „Bądźmy razem” zafundowało dzieciom z klas 0 – III zabawę na „dmuchańcach”. Odbyły się  pokazy z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas młodszych, poprowadzone przez studentów Ratownictwa Uniwersytetu Medycznego a policjanci z zaprzyjaźnionej ze szkołą komendy znakowali rowery. Dzięki życzliwości taty uczennicy II a - Luizy można też  było  wsiąść na motor i chwilę pomarzyć o podróży w nieznane. Na  zakończenie wspólnej zabawy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę – watę cukrową przygotowaną przez Pana Konserwatora. Uczniowie pełni pozytywnych emocji i energii wrócili do domów.

 • Wiosenny rajd rowerowy

  Wiosenny rajd rowerowy

   

  Tuż przed długim weekendem, w środę 30 czerwca, grupa czternastu rowerzystów ze Szkoły Podstawowej nr 46 rozpoczęła wiosenny  rajd rowerowy. W rajdzie wzięli udział: uczniowie klasy IIIC, organizatorzy rajdu – wychowawczyni klasy Pani Izabela Zawadzka i nauczyciel wf Pan Robert Wróblewski oraz dwóch rodziców, którzy zaoferowali swoją pomoc w opiece nad dziećmi.

   

   Po sprawdzeniu rowerów i wyposażenia, wyruszyliśmy sprzed szkoły. Ponieważ dla niektórych dzieciaków był to pierwszy taki wyjazd rowerowy, zaplanowaliśmy niezbyt długą trasę, której długość  w sumie wyniosła ok. 15 km. Ścieżką rowerową przejechaliśmy nad Zalew Zemborzycki,  gdzie na pierwszym dużym postoju po stronie „Słonecznego Wrotkowa” uczniowie mogli aktywnie odpocząć korzystając ze sprzętu zainstalowanego na placu zabaw, a także grając w piłkę nożną, siatkową i ringo. O niezbędny sprzęt sportowy zadbał Pan Robert Wróblewski! Następnie w planach były lody. Ponieważ w godzinach porannych wszystko nad zalewem było pozamykane, całą grupą przejechaliśmy do pobliskiego marketu i obowiązkowy punkt programu został zaliczony. Po lodach przenieśliśmy się na drugą stronę zalewu, tzw. Marinę. Tam kontynuowaliśmy gry i zabawy. Chłopcom szczególnie spodobało się niedawno wybudowane piaszczyste boisko do piłki nożnej.  Około godz. 12.00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Po godzinie dotarliśmy  pod szkołę, gdzie oficjalnie zakończyliśmy imprezę. Pogoda dopisała rajdowcom, wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domów.

   

  Nieoceniona była pomoc dwóch tatusiów, którzy na trasie zabezpieczali wraz z opiekunami grupę, nad zalewem brali czynny udział w grach z dziećmi, a także pomagali naprawiać drobne usterki w rowerach.

   

 • Festyn Szkolny z okazji Dnia Dziecka

  Festyn Szkolny z okazji Dnia Dziecka

   Program Festynu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka

  środa 30 maja 2018

  KLASY 0-III

  9.30 – przedstawienie, hol I piętra – wszystkie klasy

  10.00 – występy: zerówka, zabawa „Mam talent”

  od 10.20 :

  - dmuchańce

  - biegi na orientację – kl. II - III

  - gry i zabawy  na boisku szkolnym

  - ratownictwo

  - spotkanie ze strażakami

  od 10.00 – znakowanie rowerów

  10.30 – stanowisko – malowanie twarzy, plener plastyczny

  13.00 – zakończenie imprezy

   

  KLASY IV-VII

   

  9.00 – przedstawienie, hol I piętra – wszystkie klasy

  od 9.30 :

  - biegi na orientację

  - gry i zabawy  na boisku szkolnym

  - strzelnica – 11.00 – 13.00 – kl. V-VII

  - ratownictwo – 11.30 – kl. IV

  - mecz uczniów

  od 10.00 – znakowanie rowerów

  10.30 – stanowisko – malowanie twarzy, plener plastyczny

  – zakończenie imprezy13.00

    

 • ZIELONA SZKOŁA W TATRACH I PIENINACH

  Uczniowie klas trzecich i drugich od 22 maja do 25 maja przebywali na zielonej szkole. Pogoda dopisywała , koleżanki i koledzy byli wspaniałymi towarzyszami w podróży , w  zwiedzaniu i wspólnym mieszkaniu. Toteż wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

  Zwiedzanie Polski zaczęli od kopalni soli w Bochni.  Kolejnego dnia było Zakopane i Gubałówka. I oczywiście skocznie narciarskie i Krupówki.  Najwięcej radości i ekstremalnych przeżyć było  na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.  Uczniowie spacerując podziwiali też  piękne Pieniny  i  spienione wody Dunajca . Płynęli  barkami po Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzili też Rynek w Krakowie , Wawel i Smoczą Jamę.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZIELONA SZKOŁA W TATRACH I PIENINACH.

 • LUBIMY CZYTAĆ! - podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasach I-III

  LUBIMY CZYTAĆ! - podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasach I-III

  10 maja 2018 podsumowano realizację działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych. Całość prezentacji pt. „Lubimy czytać” przygotowała p. Ewa Braszko.

  Uczniowie klasy 3b prowadzili uroczystość oraz przedstawiali najciekawsze informacje o książce, czytaniu i piśmie. Podczas uroczystości uczniowie każdej z klas prezentowali klasowe osiągnięcia wybranych zadań, zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursów. Lektorzy z klas V i VI otrzymali dyplomy oraz drobne upominki za popularyzację czytania podczas akcji „Starsi czytają młodszym”.

  Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych: Szkolnego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony bohater książkowy”, zakładek do książek klasy 3a, 2b oraz prace plastyczne uczniów klasy 3c „Świat zwierząt w literaturze autorów znanych i mniej znanych”.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lubimy czytać! - podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasach I-III.

 • Wyniki konkursu Świetlik 2017/2018

  Nagrody:

  3b Dominik Bogusz  p. E. Braszko

  6b Dominik Walencik  p. B. Kosecka

  Wyróżnienia:

  1a Karol Karczmarz  p .A. Filipek

  2a Julia Golik  p. D. Grudzień

  2b Maja Dębska  p. A. Jabłońska

  3a Zofia Łuszczyńska  p. M. Wojtaszko

  3a Mateusz WItek   p. M. Wojtaszko

  3b Natalia Hawrylak  p. E. Braszko

  3b Maja Pełka  p. E. Braszko

  3b Joanna Rzedzicka  p. E. Braszko

  3c Maja Gwarda  p. I. Zawadzka

  7a Barbara Wieseń  p. B. Kosecka

 • Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole

  Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole

  W tym roku szkolnym szkoła przystąpiła do Akcji "Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy".

  Termin Akcji: 14.05.2018 - 08.06.2018

  Jeśli posiadasz zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przynieś go do szkoły (można zostawić w szatni u pań woźnych). W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. Oddając elektrośmieci wspieracie szkołę! Zachęcamy do udziału w Akcji - Samorząd Uczniowski

 • 6a, 7a i 7b na wycieczce w Warszawie

  6a, 7a i 7b na wycieczce w Warszawie

  11 maja uczniowie klas 6a, 7a i 7b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Escape Roomie, czyli zabawy w tematycznych pokojach, polegającej na rozwiązywaniu zagadek logicznych i zręcznościowych, mająca na celu wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Do realizacji zadania w wyznaczonym czasie konieczna była świetna praca w grupie, zaangażowanie i motywacja. Następnie grupa zwiedziła Polskie Radio. Pokazano nam „od kuchni” pracę redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej. Ostatnim, najważniejszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja oddziaływała obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyły powstańczą rzeczywistość. Poruszaliśmy się w scenerii sprzed sześćdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej Stolicy. Na ścianach muzeum wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z nich brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy. Do Lublina wróciliśmy w godzinach wieczornych, pełni niezapomnianych wrażeń.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 6a, 7a i 7b na wycieczce w Warszawie.

 • Nauczyciele też się uczą ...

  Dnia 10 maja 2018 roku w godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie pod nazwą „Dbajki grajki”. Jest to „środowiskowy program profilaktyki jako systemowe rozwiązania w środowisku lokalnym ukierunkowane na wspomaganie ucznia w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu. Uruchamianie lokalnych zasobów instytucjonalnych i ludzkich do wspierania szkół w prowadzeniu skutecznych działań wychowawczych i profilaktycznych”. Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz dofinansowań z Unii Europejskiej.

  Jest to multimedialny program psychoedukacyjny zrealizowany w naszej szkole dzięki współpracy z fundacją „Drabina Rozwoju” z Warszawy. Szkolenie przeprowadzała Agnieszka Jackowska-Mazur. Na początku uczestnicy dostali materiały w postaci dwóch płyt CD – jedna z przewodnikiem dla nauczyciela, a druga z filmami i grami dla dzieci, oraz książkę, która dopełnia filmy i gry opowieściami o bohaterach. Prowadząca po kolei wytłumaczyła kroki jakie powinien przeprowadzić nauczyciel korzystający z tej formy prowadzenia zajęć. Przedstawiła scenariusze prowadzenia zajęć, pokazała jak korzystać z otrzymanych materiałów, jakie pytania zadawać dzieciom podczas oglądania filmów. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące metody bajkoterapii.

  Na zakończenie prowadząca podziękowała za aktywny udział uczestników.

 • Życzliwość nie tylko od święta.

  Życzliwość nie tylko od święta.

  W Szkole Podstawowej nr 46 Jana III Sobieskiego w Lublinie - Dzień Życzliwości nie jest obchodzony tylko raz w roku. 
  To wyjątkowe miejsce, w którym uczymy się życzliwości, pozytywnych relacji i dzielenia się z innymi każdego dnia - czasem bez okazji.
  Dobre rzeczy mają miejsce cały czas, a u nas w szkole zdarzają się notorycznie. 
  Dzień Życzliwości może być obchodzony na różne sposoby - u Nas pojawił się pomysł podarowania komuś czegoś miłego. Tymi przedmiotami są misie, drobiazgi, gadżety oraz pozytywne teksty, które są do nich załączone. 
  Każde dziecko może wziąć ze sobą misia dla siebie - ale także dla kogoś bliskiego, kogoś kto może jest smutny i potrzebuje naszej obecności.
  Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci młodszych i starszych klas w Naszej szkole. 

  Akcję realizuje: mgr Marlena Stradomska, pedagog szkolna 
                         stażystki Towarzystwa Nowa Kuźnia Lublin

 • Mobilne Planetarium

  Mobilne Planetarium

  9-10 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Uczniowie klas 0 – III wzięli udział w niezwykłej wycieczce po kosmosie. W trakcie zajęć dzieci przez chwilę stały się planetami krążącymi wokół Słońca. Wraz z bocianem odwiedziły planety układu Słonecznego. Na podstawie filmu uzyskały odpowiedź na pytania: Czy „nasze” Słońce jest jedyne w kosmosie? Czy jest największą gwiazdą? Po interesującej podróży po niebie, pełne wrażeń wróciły na Ziemię.

 • Zbiórka makulatury w naszej szkole

  Zbiórka makulatury w naszej szkole

  Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Po raz kolejny w naszej szkole organizujemy zbiórkę makulatury.

  Jeśli macie w domu zbędne papiery, książki, gazety to przynieście je do szkoły. Liczymy na to, że wesprzecie naszą akcję. Kontener będzie podstawiony 25 kwietnia 2018r. (środa) od godz. 7.30 do 14.30.
   

  Samorząd Uczniowski

 • Rowerowa wiosna na start!

  Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4-7 do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach programu Rowerowa Wiosna.

  Rowerowa wiosna na start! - Obrazek 1

 • 3a i 3c w Porcie Lotniczym Lublin

  3a i 3c w Porcie Lotniczym Lublin

  W ostatnim czasie uczniowie z klasy 3a i 3c odwiedzili Port Lotniczy Lublin. W trakcie wycieczki odkryliśmy zasady funkcjonowania lotniska i zapoznaliśmy się z jego infrastrukturą. Była to okazja by poznać elementy „ścieżki pasażera” wraz z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. Zobaczyliśmy również na czym polega praca Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i Bazy Techniczno-Garażowej. Podczas wycieczki obserwowaliśmy także start i lądowanie samolotu oraz elementy jego obsługi na płycie lotniska.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
  ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
 • (081)526-16-06

Galeria zdjęć