Nawigacja

 • 23.03.2018

  W naszej szkole Dzień Życzliwości nie jest obchodzony tylko raz w roku. To wyjątkowe miejsce, w którym uczymy się życzliwości, pozytywnych relacji i dzielenia się z innymi każdego dnia - czasem bez okazji. Dobre rzeczy mają miejsce cały czas, a u nas w szkole zdarzają się notorycznie.
  Dzień Życzliwości może być obchodzony na różne sposoby - u Nas pojawił się pomysł podarowania komuś czegoś miłego. Tymi przedmiotami są misie, drobiazgi, gadżety oraz pozytywne teksty, które są do nich załączone.
  Każde dziecko może wziąć  misia dla siebie - ale także dla kogoś bliskiego, kogoś kto może jest smutny i potrzebuje naszej obecności.
  Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci młodszych i starszych klas w Naszej szkole.
  Akcję realizuje: mgr Marlena Stradomska, pedagog szkolna oraz stażystki Towarzystwa Nowa Kuźnia Lublin

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Życzliwość na co dzień.

 • Przedszkolaki w szkole

  14 i 20 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedziły sześciolatki wraz z wychowawcami. Dzieci z przedszkoli: 31, 45, 69, 85 brały udział w turnieju sportowym. Przedszkolaki zmierzyły się w 6 konkurencjach: bieg prosty, bieg z woreczkiem na głowie, skoki przez płotki lekkoatletyczne, slalom z piłką do rugby, slalom i kopniecie piłki do bramki, przechodzenie przez ławeczki i hula – hop. Mali zawodnicy spisali się na medal. Spotkanie to było okazją do zobaczenia naszej szkoły, aktywności ruchowej i świetnej zabawy w gronie rówieśników.  Na zakończenie wszyscy otrzymali niespodzianki.

 • 27.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkolaki w szkole.

 • Turniej Wiedzy Ekonomicznej "Pecunia"

  20 lutego 2018 r. uczniowie klas 6b, 7a i 7b naszej szkoły wzięli udział w II edycji Turnieju Wiedzy Ekonomicznej PECUNIA, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. W turnieju wzięło udział 11 czteroosobowych drużyn z lubelskich szkół, a na widowni zasiedli kibicujący im koledzy.

  Z przyjemnością informujemy, że drużyna dziewcząt z kl. 7a i 7b naszej szkoły w składzie: Marta Hałabis, Barbara Wieseń, Dominika Pikuła i Wiktoria Wojnas zajęła w turnieju II miejsce, a drużyna chłopców z kl. 6b w składzie:  Szymon Brodziak, Filip Sowiński, Dominik Walencik oraz Maciej Wronka zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

  Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą ekonomiczną, umiejętnościami matematycznymi i spostrzegawczością. Zadania turniejowe dotyczyły bankowości w Polsce i na świecie, banknotów polskich i zagranicznych, terminów ekonomicznych z zakresu gospodarki rynkowej, obliczeń z wykorzystaniem procentów, walut różnych państw. Przydała się znajomość przysłów i synonimów, a także wiedza ogólna.

  Zdjęcia można zobaczyć w galerii Turniej Wiedzy Ekonomicznej "Pecunia".

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - Obrazek 1

   

  W programie: Gra szkolna Biedronka


  1. Przygoda z komputerem
  2. Zagadki matematyczno - przyrodnicze
  3. W krainie Baśni i Legend
  4. Sport w Radosnej Szkole
  5. Zabawy w świetlicy
  6. U Przedszkolaka

  Dzień Otwarty to wspaniała okazja, aby poznać szkołę, nauczycieli i ofertę edukacyjną SP 46

  ZAPRASZAMY

 • Zima w mieście 2018

  TAKA ZIMA W MIEŚCIE TO COŚ DLA NAS!

  Tykwarium i pawana to nieco egzotycznie brzmiące nazwy propozycji spędzenia ferii w mieście. Tegoroczna oferta feryjna będzie obfitowała w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości. Zapisy na „Zimę w mieście 2018” prowadzone będą od 15 stycznia bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Zapraszamy od 29 stycznia do 11 lutego! Więcej o akcji...

 • 26.01.2018r. uczniowie klasy 3a udali się na Politechnikę Lubelską na warsztaty pt.;" Jak powstają pioruny?". Dzieci dowiedziały się jak działa transformator, jak powstaja błyskawice, grzmoty. Nie zabrakło też ciekawostek i informacji o właściwym zachowaniou podczas wyładowań atmosferycznych.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jak powstają pioruny?.

 • Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które swoje Babcie i swoich Dziadków zaprosili, wraz z wychowawczynią, uczniowie klasy Ia.  Mali artyści, piosenkami i wierszami podziękowali wszystkim Babciom i Dziadkom  za ich dobroć, miłość i czas, który im poświęcają. Wnuki przygotowały też prezenty – samodzielnie wykonane ramki z makaronów. Spotkanie poruszyło wrażliwe serca Babci i Dziadka i dostarczyło im miłych wzruszeń.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

   

 • 18.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa.

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO SP46

  Na przełomie grudnia i stycznia bieżącego roku szkolnego rozgrywaliśmy w naszej szkole Mistrzostwa w Piłce Halowej Chłopców. Zawody zostały rozegrane na dwóch poziomach: klasy IV – VI oraz klas VII. W tym roku klasy siódme rywalizowały między sobą w oddzielnej grupie, w przyszłym roku będą rywalizować razem z klasami ósmymi. Aby uatrakcyjnić rywalizację organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego, zdecydowali się przeprowadzić zawody systemem „każdy z każdym”, tzn. każdy zespół rozegrał w grupie mecze ze wszystkimi reprezentacjami klas. Jest to system, który trwa nieco dłużej, ale jest sprawiedliwy i wyłania rzeczywiście najlepszy zespół w szkole. W sumie podczas turnieju zespoły rozegrały 22 mecze, a wyniki ostateczne przedstawia poniższa tabela. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

            Najlepsze zespoły dostaną okolicznościowe dyplomy, a zwycięski zespół będzie miał w nagrodę zorganizowane wyjście do Aqua Lublin lub na Icemanię.

   

  1. Zgłoszone klasy:

           IVA, IVB, IVC, VA, VB, VIA, VIB, VIIA, VIIB

  1. System rozgrywek - „każdy z każdym”; czas gry – 10min; gra zgodnie z przepisami piłki nożnej halowej.
  2. Terminy rozgrywek - na bieżąco ustalane z zespołami i wywieszane na drzwiach sali gimnastycznej.
  3. Wyniki:

   

   

  Szkoła

   

  IVA

  IVB

  IVC

  VA

  VB

  VIA

  VIB

  PKT

  Bramki

  Miejsce

  zdo

  str

  IVA

   

  2:0

  1:4

  1:6

  2:0

  0:1

  1:1

  7

  7

  12

  IV

  IVB

  0:2

   

  0:5

  1:7

  3:0

  1:3

  0:2

  3

  5

  19

  VII

  IVC

  4:1

  5:0

   

  3:3

  6:1

  2:0

  3:0

  16

  23

  5

  II

  VA

  6:1

  7:1

  3:3

   

  6:0

  6:1

  3:0

  16

  28

  6

  I

  VB

  0:2

  0:3

  1:6

  0:6

   

  2:2

  3:0

  4

  6

  19

  V

  VIA

  1:0

  3:1

  0:2

  1:6

  2:2

   

  4:1

  10

  11

  12

  III

  VIB

  1:1

  2:0

  0:3

  0:3

  0:3

  1:4

   

  4

  4

  14

  VI

   

  Klasy VII

  Mecz

  Wynik

  VIIA : VIIB

  3   :   2 

  Klasa

  Miejsce

  VII A

  I

  VII B

  II

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO SP46


 • 20.12.2017

  Podtrzymyanie tradycji jest bardzo ważne. Dlatego w przedświątecznym czasie uczniowie klasy 3a wybrali się na warsztaty pieczenia pierników. Mimo wielu obaw  wszystko przebiegło zgodnie z planem czyli upieczone przez dzieci pierniki smakowały wybornie. A towarzyszących temu emocji i przeżyć nie oddają nawet zdjęcia.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczne pierniki.

 • PODIUM TO NASZA SPECJALNOŚĆ !!!

  18 grudnia w Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej zostały rozegrane Mistrzostwa Lublina w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

  Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Zuzanna Pawelec i Natalia Kosior z klasy VA, zaś w kategorii chłopców: Kamil Płachta i Piotr Górecki z tej samej klasy. Dziewczyny po wolnym losie w pierwszej rundzie, w półfinale nie dały szans drużynie z SP 22, awansowały do finału, gdzie pokonały 3:0 zespół z SP 51 i zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Chłopcy mieli trochę dłuższą drogę, ponieważ w ich kategorii do turnieju zgłosiło się więcej drużyn. Po wolnym losie w pierwszej rundzie, w ćwierćfinale pokonali SP 14, w półfinale SP 51, dopiero w finale ulegli znakomicie dysponowanej drużynie z SP 23. Ostatecznie zajęli II drugie miejsce.

  Oba zespoły awansowały do zawodów wojewódzkich, które zastana rozegrane w lutym 2018 roku.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa Lublina w Drużynowym Tenisie Stołowym.

 • Jasełka

      Zgodnie ze szkolną tradycją, by podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie z klasy 3c i 2b, 18 grudnia wystawili Jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa i witających Go z darami gości. Recytowane z zaangażowaniem teksty i radosny śpiew kolęd wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a występujący uczniowie zostali wynagrodzeni gromkimi brawami.

  Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły p. Alina Aleksandrowicz, która złożyła wszystkim  świąteczne życzenia.

     Życzymy wszystkim otwartości na innych, uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

 • Turniej 1 z 10

  Dnia 13 grudnia 2017r w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Lublinie, zorganizowany w formie popularnego teleturnieju telewizyjnego „1 z 10”.  Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas II i III, którzy wykazali się wszechstronną wiedzą z zakresu historii miasta, znajomości legend, zabytków, ulic, ważnych obiektów Lublina oraz znaczących postaci związanych z naszym miastem. 

  Jury przyznało następujące miejsca:

  I miejsce: 

  Anna Bujak                                                                                                                                          

  Natalia Hawrylak

  II miejsce:                                                                                                                                            

   Maja Gwarda

  III miejsce:                                                                                                                                            

  Zofia Łuszczyńska

  Wyróżnienia:                                                                                                                                      

  Patryk Pawlos                                                                                                                                       

  Mateusz Witek                                                                                                                                    

  Wiktoria Krakowiak

  Laureatom serdecznie gratulujemy.

 • Pokazy sportowe - Aktyność fizyczna dziecka

  W dniu 12 grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z rodzicami. Temat spotkania  - „Aktywność fizyczna dziecka” – został zrealizowany w formie pokazów różnych dyscyplin sportowych z udziałem młodzieży naszej szkoły.  Na początku Pan Sebastian Berestek – trener Klubu Sportowego Budowlani Lublin zaprezentował z uczniami klas III-V elementy techniki oraz krótki pokaz gry w rugby, dyscyplinie która zdobywa coraz większą popularność w Lublinie. Następnie obejrzeliśmy układ taneczny przygotowany przez dziewczęta z klas V-VII pod kierunkiem Pani Doroty Jarosz. Jak widać na załączonych zdjęciach układ tańczyła duża liczba dziewcząt, co podnosi trudność wykonania i wymagało wielu prób i przygotowań. Ostatnim punktem były pokazy gimnastyczne przygotowane przez uczniów z klasy V pod kierunkiem Pana Roberta Wróblewskiego. Chłopcy zaprezentowali elementy gimnastyki akrobatycznej, które w większości wykraczały poza program wf przewidziany dla klasy V, a jednego ze skoków przez skrzynię nie ma nawet w programie wf dla szkół średnich.

  Pokazy miały na celu zachęcić młodzież do udziału w szeroko rozumianej aktywności  fizycznej w szkole i poza szkołą, a rodziców zmobilizować do podejmowania wspólnie z dziećmi działań odciągających je od komputera i telewizora, a zachęcających do wszelkiego rodzaju form ruchu.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pokazy sportowe - Aktyność fizyczna dziecka.

   

 • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z pracownikami policji

  We wtorek – 28 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie dla uczniów klas I-III z pracownikami policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Pani policjantka przypomniała dzieciom, jak należy się zachowywać podczas przechodzenia przez ulicę. W trakcie rozmowy uczniowie dowiedzieli się: jakie są zasady bezpiecznego podróżowania przez dzieci samochodem; komu można, a komu nie otworzyć drzwi, gdy jest się samemu w domu. Spotkanie to utrwaliło wiedzę uczniów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i uświadomiło im, że muszą dbać o swoje bezpieczeństwo.

 • 14.12.2017

  Dnia 27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas „O –III”. Tańce i gry poprowadziły panie ze Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Razem ze Śnieżynką i Kotem uczestnicy wykonywali różne układy taneczne. Muzyka sama wpadała w ucho i zachęcała do zabawy. Dzięki pomocy rodziców na uczestników czekał słodki poczęstunek. Dzieci pełne pozytywnych emocji wróciły do domów.

 • Konkurs recytatorski

  29 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III.

  Tematyka wybranych wierszy skupiała się wokól naszego ukochanego miasta Lublina. W konkursie uczestniczyło 15 doskonale przygotowanych uczniów. 

  A oto wyniki i lista osób nagrodzonych:

  Kl. I 

  1. Maja Kosidło 1a
  2. Alicja Dutkiewicz 1b
  3. Maciej Górka 1a i Karol Karczmarz 1a

   

  Kl. II

  1. Luiza Kuśmirek 2a
  2. Julia Twardowska 2b
  3. Magdalena Rybińska 2a

   

  Kl. III

  1. Izabela Wicha 3c
  2. Alicja Szafruga 3b
  3. Kacper Michalski 3a

   

  Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i sukcesów w kolejnych konkursach.

  Konkurs recytatorski - Obrazek 1

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
  ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
 • (081)526-16-06

Galeria zdjęć