JUBILEUSZ

25 lat minęło ...

To już 25 lat funkcjonowania naszej szkoły. Pierwszy dzwonek wezwał na lekcje uczniów 1 września 1988r. Przez te lata szkoła zmieniała się, tak jak zmieniały się realia naszej Ojczyzny, dostosowywaliśmy się do potrzeb uczniów i rozporządzeń władz oświatowych,  jednak zawsze przyświecał nam ten sam cel : dobro ucznia.
Przez 25 lat szkoła doskonale wpasowała się w środowisko lokalne, łącząc we wspólnych działaniach pokolenia mieszkańców osiedla.  Przez szkołę przewinęły się setki uczniów, dziesiątki nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. Nasi absolwenci dzisiaj przyprowadzają tu swoje dzieci powierzając je z wielkim zaufaniem naszej opiece.
Staramy się tworzyć interesującą ofertę programową. W tym celu   wykorzystujemy  także fundusze unijne, które pozwalają nam na realizacje projektów edukacyjnych takich jak Szkoła pozytywnych wrażeń realizowany w br. szkolnym.
 Chlubą naszej szkoły są przede wszystkim ludzie z nią związani, wspaniali nauczyciele i wychowawcy, którzy zachęcają  uczniów do odkrywania siebie i swoich zdolności, których praca przynosi efekty w postaci wielu sukcesów w konkursach międzyszkolnych oraz wyników sprawdzianu szóstoklasistów, w którym od lat osiągamy wysokie i najwyższe oceny. Znakiem  naszej szkoły jest też szczególny klimat wzajemnej życzliwości i zrozumienia, jaki udało się tu stworzyć.
Ten rok szkolny będzie  okresem wspomnień, ciekawych spotkań z ludźmi, którzy związani byli  z placówką. Mamy nadzieję na interesujące historie związane ze szkołą i to zarówno ze strony nauczycieli jak i ówczesnych uczniów..
Zorganizowaliśmy dla uczniów i absolwentów wiele konkursów plastycznych i literackich , których motywem przewodnim jest 25 lecie szkoły oraz 15 lecie nadania szkole imienia i poświęcenia sztandaru.

Oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 22 maja 2014 r.

dyrektor Alina Aleksandrowicz

• Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie