Deklaracja dostępności serwisu

Deklaracja dostępności cyfrowej strony internetowej SP46 w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 46 Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://sp46lublin.edupage.org zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do sp46lublin.edupage.org

Data ostatniej dużej aktualizacji: 15.03.2020 r.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia 30.01.2021 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie w  prosimy o kontakt z  panią Aleksandrą Baran, a.baran@sp46.lublin.eu .Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 81 526 16 06. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Poniżej znajdują się informacje o dostępności architektonicznej poszczególnych lokalizacji Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie.

Główny budynek Szkoły Podstawowej nr 46 ul. Biedronki 13
- segment C: siedziba Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie,

- segment D: siedziba Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 46 w Lublinie.

Do budynku prowadzą dwa wejścia od ul. Biedronki 13, od strony dziedzińca (segment C) oraz z prawej strony (segment D) obok placu zabaw. Przed zagrodzonym terenem dziedzińca znajduje się ogólnodostępne parkingi. Na parkingach wyznaczone zostały miejsca dla osób niepełnosprawnych. W części C znajdują się: sekretariat, gabinet dyrektora, gabinet wicedyrektora, gabinet pedagoga szkolnego, gabinet pielęgniarki szkolnej, biblioteka oraz sale lekcyjne, w których uczą się klasy IV -VIII. Wejście do tej części budynku prowadzi z poziomu chodnika, na wysoki parter prowadzą schody – brak dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do drugiego wejścia, części Szkoły Podstawowej nr 46 (klasy I-III oraz Oddziału Przedszkolnego) przy Szkole Podstawowej nr 46, prowadzi schodek – brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.

Tłumacz języka migowego.

W obu segmentach Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m. in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.