Profil szkoły

Nasza szkoła usytuowana jest w osiedlu Łęgi, dzielnica Czuby.

Przez okres trzydziestu lat szkoła wypracowała wiele ciekawych i pożytecznych form a wszystko to za sprawą dużego zaangażowania dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów.

Praca nauczycieli i uczniów owocuje licznymi osiągnięciami w działalności dydaktycznej. Szkoła szczyci się licznym gronem laureatów Wojewódzkich i Okręgowych Konkursów Przedmiotowych. Uczniowie osiągają również wysokie wyniki w innych konkursach organizowanych na terenie Lublina.

Placówka wpisana jest do rejestru szkół promujących zdrowie. Ważnym etapem w edukacji uczniów szkoły 46 jest poznawanie miasta, jego okolic a także piękna Naszej Ojczyzny. W związku z tym organizuje się szereg wycieczek turystyczno - krajoznawczych. Temu celowi służą również między innymi tzw. Zielone Szkoły, forma lubiana i akceptowana zarówno przez uczniów jak i ich rodziców.

Na terenie szkoły działają liczne koła zainteresowań. Szczególną popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej cieszą się dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego a wśród nich piłka siatkowa, koszykowa, nożna, tenis stołowy. Uczniowie klas I mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na pływalni, w ramach programu „Umiem pływać”

Większość zajęć edukacyjnych prowadzona jest nowoczesnymi metodami a wśród nich metodą projektów, pozwalającą na dużą aktywność uczniów oraz twórczą współpracę między nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Dyrektorem szkoły jest pani Alina Aleksandrowicz

Oferujemy:

• naukę w małej, kameralnej szkole w systemie jednozmianowym w godz. 8.00 – 14.30
  • pracę w małych zespołach klasowych
  • opiekę świetlicy przed zajęciami i po zajęciach w godz. 6.00 – 17.00 z podziałem na grupy wiekowe w trzech salach świetlicowych
  • bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę
  • dobrą bazę dydaktyczną, multimedialną bibliotekę oraz bardzo dobre warunki nauki
  • pełną zapału i pomysłów kadrę pedagogiczną
  • smaczne obiady w szkolnej stołówce z zapleczem kuchennym
  • opiekę pielęgniarki i stomatologa
  • naukę pływania dla klas pierwszych w ramach programu „Umiem pływać” w SP 50
  • zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej, socjoterapii, biblioterapii i logopedii