Nawigacja

Jubileusz 25-lecia

To już 25 lat funkcjonowania naszej szkoły. Pierwszy dzwonek wezwał na lekcje uczniów 1 września 1988r. Przez te lata szkoła zmieniała się, tak jak zmieniały się realia naszej Ojczyzny, dostosowywaliśmy się do potrzeb uczniów i rozporządzeń władz oświatowych,  jednak zawsze przyświecał nam ten sam cel : dobro ucznia. 
Przez 25 lat szkoła doskonale wpasowała się w środowisko lokalne, łącząc we wspólnych działaniach pokolenia mieszkańców osiedla.  Przez szkołę przewinęły się setki uczniów, dziesiątki nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. Nasi absolwenci dzisiaj przyprowadzają tu swoje dzieci powierzając je z wielkim zaufaniem naszej opiece. 
Staramy się tworzyć interesującą ofertę programową. W tym celu   wykorzystujemy  także fundusze unijne, które pozwalają nam na realizacje projektów edukacyjnych takich jak Szkoła pozytywnych wrażeń realizowany w br. szkolnym.
 Chlubą naszej szkoły są przede wszystkim ludzie z nią związani, wspaniali nauczyciele i wychowawcy, którzy zachęcają  uczniów do odkrywania siebie i swoich zdolności, których praca przynosi efekty w postaci wielu sukcesów w konkursach międzyszkolnych oraz wyników sprawdzianu szóstoklasistów, w którym od lat osiągamy wysokie i najwyższe oceny. Znakiem  naszej szkoły jest też szczególny klimat wzajemnej życzliwości i zrozumienia, jaki udało się tu stworzyć.
Ten rok szkolny będzie  okresem wspomnień, ciekawych spotkań z ludźmi, którzy związani byli  z placówką. Mamy nadzieję na interesujące historie związane ze szkołą i to zarówno ze strony nauczycieli jak i ówczesnych uczniów..
Zorganizowaliśmy dla uczniów i absolwentów wiele konkursów plastycznych i literackich , których motywem przewodnim jest 25 lecie szkoły oraz 15 lecie nadania szkole imienia i poświęcenia sztandaru.
Oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 22 maja 2014 r.
 

dyrektor Alina Aleksandrowicz

 

Konkurs literacki

adresowany do absolwentów

Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego

w Lublinie




„Szkolnych wspomnień czar”

  wyniki:
I miejsce p. Monika Korszla

II miejsce p. Jarosław Szymański

III miejsce p. Anna Chamera

wyróżnienia: p. Anna Mazurek, p. Paweł Ostrowski

wręczenie nagród i dyplomów na uroczystości jubileuszowej - patrz album fotograficzny

 

 

1.     Cele Konkursu:

·      uczczenie 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie

·      inspirowanie twórczości literackiej,

·      promowanie aktywności literackiej,

·      budowanie pozytywnego wizerunku społeczności szkolnej.

2.     Kryteria oceniania prac:

·      estetyka pracy, szata graficzna,

·      oryginalny, interesujący sposób przedstawienia tematu,

·      dystans do rzeczywistości i poczucie humoru.

3.     Prace mogą być pisane komputerowo lub odręcznie, ale czytelnie.

4.     Tematyka utworów nadsyłanych na konkurs powinna dotyczyć wspomnień z okres edukacji w Szkole Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie.

5.     Forma pracy: kartka z pamiętnika, list, opowiadanie, relacja lub wspomnienia.

6.     Warunki uczestnictwa w konkursie:

·      Konkurs ma charakter otwarty, jego uczestnikiem może być każdy absolwent Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie, który  w wyznaczonym terminie dostarczy prace na adres organizatora:

Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie

ul. Biedronki 13

20-543 Lublin

 z dopiskiem „Konkurs literacki” 
 

Praca przesłana na konkurs musi stanowić oryginalną twórczość.

7.     Zasady Konkursu:

·      Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko jedną pracę.

·      Nie dopuszcza się prac zespołowych.

·     Objętość wydruku nie powinna przekraczać 1 strony znormalizowanego maszynopisu (wydruku komputerowego - Times New Roman 12).

·      Prace konkursowe należy podpisać - imię i nazwisko (mężatki prosi się o podanie nazwiska panieńskiego) oraz rok ukończenia szkoły, klasę, dane wychowawcy, dane kontaktowe (adres lub adres e-mail, telefon).

·      Nadesłane prace pozostają do dyspozycji organizatora i nie będą odsyłane do autorów.

·      Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnej publikacji nadesłanych utworów.

·      Prace konkursowe ocenia komisja powołana przez organizatora; jej werdykt jest ostateczny i niepodważalny.

8.     Organizator:

Głównym organizatorem i fundatorem nagród Konkursu Literackiego „Szkolnych wspomnień czar” jest dyrektor szkoły mgr Alina Aleksandrowicz. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu i ocenę prac są :

Alina Aleksandrowicz, Marzena Smoczyńska, Joanna Waszczuk, Beata Kosecka

 9.     Czas trwania konkursu:

 Konkurs rozpoczyna się 1 marca  2014 r. i trwać będzie do 30 kwietnia 2014 r. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas obchodów Jubileuszu 25-lecia Szkoły. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni i zaproszeni na uroczystość.

 

opracowanie:

Beata Kosecka, Marzena Smoczyńska
 

Lublin, 20.02.2014

 

 

W dniu 22 maja  uroczyście obchodziliśmy 25 rok działalności. Data wydarzenia nie była przypadkowa - to Dzień Patrona Szkoły oraz rocznica nadania imienia Króla Jana III Sobieskiego. 
Obchody rozpoczęła msza w Kościele pw Św. Wojciecha.Proboszcz parafii był przez 3 lata  katechetą w naszej szkole, z ambony płynęły miłe słowa do nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  
Następnie  w sali gimnastycznej odbyła się główna uroczystość. Pani Dyrektor Alina Aleksandrowicz powitała przybyłych gości m.in. Pana Mariusza Banacha- Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Lublin, radnych Rady Miasta p. Marka Jakubowskiego oraz p.Zbigniewa Ławniczaka, Panią Ewę Dumkiewicz- Sprawkę - Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, inspektorów Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, zarząd i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Bądźmy razem", emerytowanych i obecnych nauczycieli , rodziców i uczniów szkoły.
W trakcie uroczystości uhonorowano byłych dyrektorów p. Michała Kołczewskiego  oraz p.Krystynę Domańską specjalnymi statuetkami jubileuszowymi a listy gratulacyjne odebrało  6 nauczycieli oraz 2 pracowników obsługi , którzy przepracowali w szkole nieprzerwanie 25 lat.
Pani dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia uczniów i nauczycieli, przede wszystkim wysokie wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Podkreśliła też starania o bogatą i różnorodną  ofertę programową dla uczniów, w tym wykorzystywanie środków unijnych – w br realizowano projekt Szkoła pozytywnych wrażeń. Dzięki działaniom Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Bądźmy razem uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali widowisko muzyczne opowiadające historię szkoły, znalazły się w nim najważniejsze  wydarzenia z 25 lat  : rozpoczęcie nauki 1.09.1988, przekazanie sali gimnastycznej - kwiecień 1992 r., nadanie imienia Króla Jana III Sobieskiego - 22.05.1998 r , podział szkoły na podstawówkę i gimnazjum -1.09.1999 r. 
Widowisko przygotowali:scenariusz p. G.Strawa, p. A.Wetoszka, p. M.Nawrocka, p. J.Waszczuk, pokaz gimnastyczny p. D.Goljanek, choreografia : p. M.Nawrocka SP46, p. R.Miry - Kusy , Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier , współpraca p. M.Wojtaszko; opracowanie muzyczne, przygotowanie chóru oraz nadzór nad całością przedstawienia - p. M. Nawrocka. Piękną dekorację opracował p. P. Nadbrzuch a w jej wykonaniu wspierały go p. E. Kożuch i p.A. Kamińska.
Nie zapomniano o  uczniach - ich sukcesy i osiągnięcia oraz prace plastyczne można obejrzeć na specjalnie przygotowanych wystawach.
Zaproszeni goście przekazali na ręce Pani Dyrektor wiele listów gratulacyjnych m.in od Lubelskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Rady Miasta , Prezydenta Miasta Lublin, Oświatowych Związków Zawodowych.
Po głównych uroczystościach przyszedł czas na słodki poczęstunek  przygotowany dla uczniów przez Radę Rodziców oraz spotkania zaproszonych gości z dyrektorem i nauczycielami i pracownikami szkoły.

 

20 lat minęło szkole jak jeden dzień

Było uroczyście i wzruszająco, ale też wesoło i kolorowo – mowa o jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 46, która skończyła właśnie 20 lat.

Podczas gdy na sali trwały przemówienia, za kulisami na szkolnym korytarzu uczniowie gorączkowo szykowali się do występów. Przebrane w dworskie szaty dzieci ćwiczyły żonglerkę, roześmiane tancerki przypominały sobie kroki, a królowa w powiewnej sukni powtarzała kwestie. Próby do przedstawienia o królu Janie III Sobieskim, patronie szkoły, trwały kilka tygodni. Na scenie uczniowie spotkali się z absolwentami szkoły.
- Zawsze miło mi tutaj wracać – mówiła licealistka Agata Czop, która w szkolnej sztuce zagrała królową. – Było sporo nauki i fajnych zajęć, ale to, co wspominam najlepiej to koleżanki, z którymi przyjaźnię się do dziś.
Podstawówka na Łęgach może poszczycić się kilkunastoma tysiącami absolwentów, kilkuset nauczycielami, którzy ich uczyli, a także wieloma osiągnięciami w sporcie, olimpiadach i konkursach.

Teraz do szkoły chodzą już dzieci wychowanków. W tym roku przy Biedronki w szkolnej ławie zasiadło 260 uczniów
Pierwszy dzwonek w budynku szkoły rozbrzmiał 1 września 20 lat temu. Początkowo w szkolnych murach miało pomieścić się tysiąc uczniów, ale wraz z wyżem do szkoły przychodziło coraz więcej dzieci.
– Najbardziej utkwił mi w pamięci rok szkolny, kiedy samych klas pierwszych było aż 15 – wspominała Krystyna Gdula, była wieloletnia dyrektorka szkoły. – Uroczystości organizowaliśmy w etapach, bo wszyscy nie mogli pomieścić się w sali gimnastycznej. W tym okresie w szkole pracowało aż 140 nauczycieli. Lekcje trwały od godziny 7:30 do 18:50.

Wkrótce w budynku u boku podstawówki wyrosły gimnazjum i liceum. W czasie minionych wakacji szkoła przeszła generalny remont
- Choć mamy na koncie wiele sukcesów, mam nadzieję, że to, co najpiękniejsze, jest jeszcze przed nami – podsumowała Alina Aleksandrowicz, dyrektorka SP 46.

 

Marta Ćwik „Moje Miasto”

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć