Nawigacja

  • Pieczemy świąteczne pierniczki w świetlicy

    Pieczemy świąteczne pierniczki w świetlicy

    Dnia 26.11.2014r dzieci ze świetlicy zostały zaproszone przez wolontariuszy ZS nr 10 do wspólnego pieczenia pierniczków.Sprawiło to im wiele radości, tak, że prosiły o jeszcze. Tak, też się stało i 03.12. 2014r odpowiednio przygotowani przystąpiliśmy do pracy. Niełatwo było, ale za to wesoło i smacznie. Taka lekcja na pewno się przyda, bo pomożemy rodzicom w przedświątecznym pieczeniu smakołyków.

  • Goście z Przedszkola nr 31
    11.12.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Goście z Przedszkola nr 31.

  • Lublin, moje miasto - konkurs recytatorski.

    10.12.2014 roku odbył się konkurs recytatorski pt:" Lublin moje miasto". Licznie wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych.  Jury miało "twardy orzech do zgryzienia" bowiem uczestnicy prezentowali  wysoki poziom.

    Wyniki konkursu:

    Klasy I

    I miejsce -  Natalia Czarnecka

    II miejsce -  Dawid Kopyciński

    III miejsce -  Joanna Kołodziejczyk

    Klasy II

    I miejsce – Natalia Kosior

    II miejsce – Weronika Kazanowska

    III miejsce – Łucja Danielak

    Klasy III

    I miejsce -  Kacper Kowalik

    II miejsce – Wiktoria Kuszpa

    III miejsce – nie przyznano

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Lublin, moje miasto - konkurs recytatorski..

  • Certyfikat KIK-34

    Certyfikat KIK-34
    01.12.2014

    W dniu 27 listopada 2014 r. na spotkaniu szkół wdrażających polsko-szwajcarski projekt KIK-34 nasza szkoła otrzymała Certfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywnosci Fizycznej. Otrzymanie certyfikatu to wyróżnienie za działania podejmowane w zakresie promocji zdrowia skoncentrowanych na dwóch obszarach : żywieniu i aktywności fizycznej. Dziękujemy nauczycielom, ktorzy zaangażowali się w realizację projektu oraz uczniom i ich rodzicom za podejmowanie wyzwań jakim jest propagowanie zdrowego stylu życia.

  • Warsztaty "Z mlekiem od dziecka"

    Warsztaty "Z mlekiem od dziecka"

    1 i 3 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Z mlekiem od dziecka" organizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Dotychczas w zajęciach wzięły udział klasy III, II oraz klasa Ic.

    Celem warsztatów jest zachęcenie dzieci do spożywania produktów mlecznych poprzez zapoznanie z procesem przetwarzania mleka dostarczonego przez rolników oraz wytwarzania jogurtów, serków, śmietany, twarogów itd. W ramach wstępu do warsztatów Agata Szczuchniak - kierownik działu marketingu OSM Krasnystaw, zaprezentowała dzieciom film, który ukazywał drogę jaką przebywa mleko zaczynając od dojenia krowy, poprzez transport w cysternach, aż po gotowy produkt dostępny w sklepach.

    Po obejrzeniu filmu dzieci przystąpiły do degustacji. Próbowały Serka Wiejskiego, Serusia w czterech smakach, Jogusia do picia w pięciu smakach. Jednak najciekawszym pomysłem warsztatów była "transformacja" dzieci w maszyny do mieszania jogurtów. Każdy otrzymał jogurt naturalny, który mógł wymieszać z dowolnie wybranym dźemem i dzięki temu stworzyć oryginalny smak jogurtu. 

    Jednak to nie był koniec. Aby dopełnić degustacji, uczniowie przyjęli propozycję p. Agaty i własnoręcznie ubijali tłustą śmietanę do momentu aż w maselnicy nie powstała wielka gruda masła. Każdy mógł go spróbować na świeżej bułeczce. Większość uczniów poprosiła o dokładkę, komentując "Takiego pachnącego masła jeszcze nigdy nie jadłam".

    Spotkanie "z mlekiem" i jogusiami p. Agata zakończyła konkursem wiedzy o historii i produktach OSM Krasnystaw z nagrodami.

     

  • Warzywny i owocowy zawrót głowy

    Warzywny i owocowy zawrót głowy

    28 listopada uczniowie uczęszczający do świetlicy uroczyście, choć z lekką nostalgią pożegnali jesień. Pomysłodawczynią projektu Warzywny i owocowy zawrót głowy jest p. Jola Kociuba, która tym pomysłem zaraziła pozostałych wychowawców świetlicy oraz wszystkie dzieci. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do jedzenia warzyw i owoców.

    Swoją obecnością zaszczycił nas przyjaciel świetlicy i wszystkich uczniów naszej szkoły, Dyrektor Polskiego Banku PKO -p. Janusz Gaszewski.

    Apel rozpoczęliśmy od podsumowania konkursu recytatorskiego pt. "W jesiennym nastroju". Organizatorką tego konkursu oraz oprawy muzycznej projektu była p. Małgorzata Nawrocka. Razem z uczniami klas I, II i III przygotowała wiele piosenek o tematyce jesiennej, np. "Jarzębina", "Pan listopad" a także występ taneczny "Jesienna poleczka".

    Zaprezentowali się również uczniowie, którzy w konkursie recytatorskim otrzymali wyróżnienia, m. in. Nina Bielińska, Ewa Łuszczak, Jakub Mazurek, Natalia Kosior oraz wielu innych podopiecznych świetlicy, którzy chcieli podziękować jesieni za wszystkie dary.

    Podczas uroczystego apelu dowiedzieliśmy się także o talentach tanecznych uczennic klasy Ic Ani Rzedzickiej, Emilki Wiśniewskiej oraz Wiktorii Sytej.

    Wspólnie z uczniami klas I - III występowali wolontariusze z Gimnazjum nr 8 Dominika Cichocka, Julia Ślusarczyk i Krzysztof Smolarz, którzy na codzień współpracują z wychowawcami świetlicy: p. Alą Wierzyńską, p. Anią Kamińską, p. Jolą Kociubą, p. Gosią Nawrocką, p. Marysią Ignatiuk

    Występom podopiecznych świetlicy towarzyszyła wystawa owoców i warzyw.

  • Dyskoteka andrzejkowa

    Dyskoteka andrzejkowa

    26 listopada uczniowie klas I - III brali udział w dyskotece andrzejkowej prowadzonej przez DJ Dominika. Wszystkie zabawy proponowane przez niego zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem uczniów i opiekunów.
    W trakcie szalonej zabawy dzieci mogły wziąć udział w loterii " Wróżby z niespodzianką" zorganizowanej przez
    p. Krystynę Gdulę, p. Teresę Korbus oraz p. Aleksandrę Filipek ze Stowarzyszenia "Bądźmy razem", które działa przy naszej szkole.

    Uczniowie klas starszych bawili się na dyskotece dzień wcześniej.  Zabawę połączyli z akcją charytatywną zbierając produkty żywnościowe w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W sumie zebrano ok. 50 kg żywności.
    Wieczór andrzejkowy nie mógł się obyć bez wróżb, które przygotował Samorząd Uczniowski.  Czego ucestnicy zabawy  dowiedzieli się o swej przyszłości od "wróżek" pozostanie ich tajemnicą.

     

  • Dzień Życzliwości

    Dzień Życzliwości

    21 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji samorząd szkolny pod opieką p. Beaty Koseckiej i p. Joanny Waszczuk przygotował dla wszystkich uczniów krótką uroczystość. W ramach okazywania sobie życzliwości przeszliśmy alejką machając i uśmiechając się do siebie. Następnie wspólnie wyraziliśmy swoją radość w spontanicznym tańcu.

    Oczywiście w takim dniu nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy są życzliwi na codzień - dyplomy i gratulacje otrzymali uczniowie każdej klasy wytypowani przez swoich kolegów. Na koniec radosnego świętowania każdy otrzymał słodkiego cukiereczka i życzenia " Miłego dnia".

     

     

  • "Lublin w świecie życzliwości"

    "Lublin w świecie życzliwości"

    18 listopada 2014 r. w naszej Świetlicy uczniowie kl. IIb Gimnazjum im. Grażyny Chrostowskiej, pod opieką p. Sebastiana Skórskiego z Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja, spotkali się z uczniami klas I - IV. Zajęcia odbywały się w ramach cyklicznego projektu "Lublin w świecie życzliwości", którego celem jest promocja życzliwości jako wartości społecznej, pozwalającej na integrację środowiska lokalnego.

    Celem inicjatywy naszych "szkolnych sąsiadów" jest zainteresowanie dzieci czytelnictwem i plastyką za pomocą czytanych opowiadań o kulturze i życiu codziennym dzieci w Wietnamie. Podopieczni świetlicy z uwagą wysłuchali opowiadania, chętni odpowiadali na pytania. W nagrodę otrzymali kolorowanki oraz oooogromną torbę z cukierkami. Swoją życzliwość okazali gromkimi brawami.

  • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

    DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

    TANIEC TO RUCH RUCH TO ZDROWIE

    dlatego zapraszamy na

    DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ

    kl. IV-VI

    25 listopada, I piętro

    w godzinach 17.00 - 19.00

    jeśli zabraknie Wam sił będziecie mogli kupić ciastko oraz napój

    Dodatkowo w ramach corocznej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
    MOŻEMY POMÓC
    przynosząc żywność trwałą, np. konserwy, makarony, ryż, mąkę itp.

       Wszystkie dary będą zbierane w wyznaczonym punkcie
       na I piętrze w czasie dyskoteki.

  • 11 listopada - "Naszej Polski urodziny"

    11 listopada - "Naszej Polski urodziny"

    7 listopada uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem p. Marzeny Smoczyńskiej radośnie uczcili 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiając drogę do wolności naszej ojczyzny przypomnieli trudne czasy wojen, chwile zwątpienia ale także liczne zrywy patriotycznej walki.

    Podopieczni świetlicy z klasy III pod opieką p. Marii Ignatiuk postanowili z okazji urodzin Polski złożyć jej życzenia oraz obdarować ją kwiatami.

    W miejsce tradycyjnego "Sto lat ..." chór pod kierownictwem p. Małgorzaty Nawrockiej zaprezentował pieśni patriotyczne. Do ich wykonania dołączyli się wszyscy obecni na akademii - szczególnie uczniowie klas pierwszych, którzy przyszli z własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi flagami.

  • 10 listopada dzień wolny od zajęć eduakcyjnych

    10 listopada dzień wolny od zajęć eduakcyjnych

    Informuję, że 10 listopada - poniedziałek - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Opiekę nad dziećmi, których rodzice w tym dniu pracują, pełnić będzie świetlica.
    Proszę zgłaszać potrzeby zapewnienia opieki do wychowawców do dnia 7 listopada do godz. 12.00. Obiadu w tym dniu nie będzie. Oddział przedszkolny będzie pracował zgodnie z potrzebami rodziców.

  • Ślubowanie uczniów klas I

    Ślubowanie uczniów klas I

    29 października 2014 r. w obecności społeczności szkolnej i rodziców, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

    Zaprezentowali się w programach artystycznych:

    Ia - "Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy"

    Ib - "Literkowo"

    Ic - "Już w szkole",

    które przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Wetoszki, Doroty Czerwińskiej i Aleksandry Filipek oraz nauczycielki muzyki Pani Małgorzaty Nawrockiej.

    Pani Dyrektor Alina Aleksandrowicz przyjęła ślubowanie każdego dziecka jako wyraz gotowości do nauki i wraz z Panią Dyrektor Grażyną Strawą pasowała na ucznia naszej szkoły.

     

  • "Chemia w oczach dziecka"

    Dnia 22.10.2014r oraz 24.10.2014 dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 46 odwiedziły wraz z opiekunem Jolantą Kociubą pracownię chemiczną w Gimnazjum nr 8. Uczniowie zapoznali się z regulaminem pracowni i przepisami BHP  a następnie przystąpili do eksperymentów. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali doświadczenia z kryształkami barwnych soli poznając przy tym proces dyfuzji, uczyli się pipetowania. Wykonywali i obserwowali proces ogrzewania substancji nad płomieniem palnika. Ponieważ eksperymenty bardzo podobały się pani Jola obiecała … ciąg dalszy.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Chemia w oczach dziecka".

  • Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 10
    26.10.2014

    16.10.2014 Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 10 w Lublinie w ramach Ogólnopolskiego Programu "Cała Polska czyta dzieciom" rozpoczęli w naszej świetlicy szkolnej spotkania z literaturą. Zapoczątkowało je czytanie z podziałem na role, wiersza "Żaba" Jana Brzechwy. Radości było co niemiara. Dzieci dostały rekwizyty żabek, pielęgniarek, kolorowanki różnych gatunków żab. Zapoznały się z życiem i odżywianiem gadów, była to ciekawa lekcja połączona z zabawą.

    Inicjatorką akcji jest pani Jolanta Kociuba.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 10.

  • Konkurs językowy w ZS nr 10
    19.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs językowy w ZS nr 10.

  • XIV Dzień Papieski
    14.10.2014

    Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez księdza Sławomira wraz uczniami klas III - VI oraz grupą uczniów z Gimnazjum nr 8, był okazją do przypomnienia przesłania świętego Jana Pawła II: Świętymi Bądźcie. W ten sposób społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody XIV Dnia Papieskiego.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu XIV Dzień Papieski.

  • Dzień Edukacji Narodowej
    16.10.2014

    Dzień Edukacji Narodowej.

    W przeddzień Święta Edukacji Narodowej uczniowie kl. IV  i V, pod kierunkiem pani Joanny Waszczuk oraz Małgorzaty Nawrockiej, przygotowali artystyczne podziękowania dla wszystkich pracowników naszej szkoły. W formie inscenizacji, zarówno wierszem jak i piosenką, wyrazili swoją wdzięczność za codzienną pracę nad pogłebianiem ich wiedzy oraz kształtowaniem społeczności szkolnej.

    Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko tzw. dzień nauczyciela ale także święto wszystkich, którzy w szkole pracują, a więc także uczniów, dlatego ...

    życzymy, aby nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie nigdy nie utracili chęci pracy z drugim człowiekiem, a możliwości nieustannego i niezwykłego spotkania w szkole niech będą dla nas wszystkich przyjemnością.

  • Lekcja w Muzeum Wsi Lubelskiej

    Dnia 14 października 2014 r uczniowie klasy 3a odwiedzili Mzeum Wsi Lubelskiej. Z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji zatytułowanej "Jak to ze lnem było?". Mogli też podziwiać piękną złotą polska jesień na wsi.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Lekcja w Muzeum Wsi Lubelskiej.

  • Studenci organizacji AIESEK w naszej szkole
    14.10.2014

    Od kilku lat współpracujemy z największą na świecie międzynarodową organizacją studencką AIESEK. W dniach 6 - 9 października 2014 r. gościliśmy studentki z Indii i Indonezji, które spotkały się z uczniami klas I - VI. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali położenie geograficzne tych państw na mapie świata, klimat, kulturę, zwyczaje i ciekawostki dotyczące flory i fauny. Mogli też porozmawiać z gośćmi w języku angielskim. Na zdjęciach w albumie fotograficznym spotkania z uczniami klas: Ia i IIb.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Studenci organizacji AIESEK w naszej szkole.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć