Nawigacja

  • Nasza Szkoła w drugiej edycji „Lingusia”!

    W sobotę 27 maja Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny spróbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Linguś”. Z przyjemnością informujemy, iż zwyciężczynią wiosennej edycji Konkursu w kategorii klas II została Emma Kobus, uczennica klasy 2a! Pękamy z dumy! Ponadto jury wyłoniło laureatów Konkursu, którzy uzyskali minimum 90% poprawnych odpowiedzi. Wśród nich znaleźli się: Dagmara Skoczylas z klasy 2b, oraz chłopcy z klasy 3a: Szymon Olecki, Jan Łukowski oraz Michał Wilk. Opiekę nad dziećmi przygotowującymi się do Konkursu sprawowała nauczycielka języka angielskiego, pani Dominika Bodzak. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  • REALIZUJEMY PROGRAM "BEZPIECZNIKI TAURONA "WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA"

    Nasza szkoła wzięła udział w programie "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". Jest to program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, którego najważniejszym celem jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzięki zabawie oraz ciekawym eksperymentom pod czujnym okiem Pana Piotra Kucaby uczniowie klas: 5a i 5b nauczyli się bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznali zagrożenia z nim związane. Dodatkowo na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone lekcje o zasadach bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Po lekcjach uczniowie przygotowali projekty edukacyjne. Nad realizacją programu czuwała Pani Karolina Wójcik. 

  • AUDYCJA MUZYCZNA

    W dniu 26 maja 2023 r. w naszej Szkole gościliśmy Pana Romana Brochockiego - muzyka, multiinstrumentalistę. Podczas dwóch audycji edukacyjnych, Pan Roman zaprezentował uczniom wiele ciekawych instrumentów, zebrani mogli nie tylko usłyszeć ich barwę i poznać technikę gry, ale również usłyszeć historie ich powstania,legendy, ciekawostki. Wśród instrumentów znalazły się takie jak akordeon, trąbka, banjo, bałałajka, fletnia pana, okaryna, czy chyba najmniej znana uczniom ligawa. Wszyscy zgromadzeni słuchali z zapartym tchem, a nawet dzięki wigorowi prowadzącego - zaangazowali się we wspólny pokaz z akompaniamentem oklasków. Dziękujemy Panu Romanowi za ciekawą muzyczną lekcję!

  • KONKURS WIEDZY O PRAWIE

    26 maja reprezentacja naszej szkoły : Anna Bujak, Mikołaj Mudel i Mateusz Witek pod opieką nauczyciela WOS Dariusza Rała wzięli udział w drugim etapie IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez XXIV LO w Lublinie. Uczniowie rywalizowali z kilkunastoma reprezentacjami szkół podstawowych z całego województwa. Poziom był niezwykle wyrównany i wysoki. Uczniowie uczestniczyli także w krótkim spotkaniu z sędzią Adamem Danielem, który zaprezentował kwestie odpowiedzialności karnej za popełniane przestępstwa wśród dorosłych i młodzieży. Udział w konkursie był wspaniałą przygodą i dał możliwość rozwoju wiedzy uczniom o prawie, konstytucji i działalności sądów.

  • LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OLIMPUS".

    Z dumą przedstawiamy listę laureatów konkursu wiedzy z języka angielskiego Olimpus - sesja wiosenna 2023: 

    Stefan Dolata - kl. IVa

    Jakub Mudel - kl. Vc

    Magdalena Mazur - kl. VIb

    Klaudia Cur - kl. VIIb

    Patryk Wierzbicki - kl. VIIb

    Antoni Wieseń - kl. VIIa

    Joanna Nadbrzuch - kl. VIIa

    Mikołaj Mudel - kl. VIIIc

    Natalia Tkaczyk - kl. VIIIb

    Olimpiada sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

    Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

  • LAUREAT MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY" 2023

    Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń naszej szkoły Paweł Kłodnicki z klasy 5c został laureatem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" 2023. Jest to bardzo duży sukces! Serdecznie gratulujemy! Życzymy Pawłowi kolejnych tak spektakularnych wygranych! Chłopiec wykazał się doskonałą wiedzą matematyczną, wykraczającą daleko poza podstawę programową. Brawo!

  • I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

    Alan Głos z klasy 5a zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Moja Ziemia-Czysty Świat" w kategorii "Eko stworek". Tegoroczna, XXV edycja odbyła się pod hasłem „Ze śmieci szycie to zielone życie". Bardzo serdecznie gratulujemy Alanowi, który zaprezentował wysoki poziom świadomości ekologicznej połączony z talentem plastycznym! Zyczymy dalszych twórczych sukcesów!

  • ŻYCZENIA DLA ÓSMOKLASISTÓW!

    Drodzy Ósmoklasiści! 

    Życzymy Wam wiary we własne siły i szczęścia na egzaminie. Wierzymy, że uzyskane wyniki spełnią Wasze oczekiwania i otworzą Wam drogę do upragnionej szkoły ponadpodstawowej. Trzymamy kciuki! Powodzenia!

                                                                                                                                                   Dyrekcja i Nauczyciele

  • AMELIA PIĄTEK NA PODIUM!

    Z ogromną przyjemnością przekazujemy wiadomość, że Amelia Piątek z klasy 8a zajęła III miejsce w konkursie „Czarowny świat myśli - meandrami ludzkiego poznania” organizowanego w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu #MariaMyśli na UMCS. Gratulujemy!

    Amelia godnie reprezentuje naszą szkołę w różnych konkursach międzyszkolnych i ogólnopolskich osiągając w nich sukcesy. Może być wzorem dla rówieśników. Brawo Amelka!

  • Z WIZYTĄ W RADIU LUBLIN

    W czwartek 18 maja uczniowie klasy 1b odwiedzili Radio Lublin i uczestniczyli we wspaniałym spektaklu „Tańcobajki - Dżungla Przyjaźni”. Dzieci razem z aktorami przeniosły się na 60 minut do Ameryki Południowej, do lasów Amazonii. Podczas wędrówki wypełnionej śpiewem i tańcem, spotkały radosne małpy, groźnego jaguara i anakondę. Pełne emocji uciekały przed pożarem i przeprawiały się przez rzekę pełną piranii….

    „Dżungla Przyjaźni” to mądra opowieść, która bawi, a jednocześnie wzrusza. Podejmuje temat relacji rówieśniczych i tworzenia przyjaźni we współczesnym świecie. Emocje i przeżycia występujących postaci udzieliły się całej widowni.

  • WYCIECZKA KLAS 5 i 6

    W czwartek 18 maja klasy 5a, 5b, 6a i 6b wzięły udział w wycieczce do Gołębia i Woli Okrzejskiej. Pierwszym punktem było muzeum niezwykłych rowerów w Gołębiu. Sympatyczny właściciel muzeum zaprezentował nam historię powstania roweru oraz wiele ciekawych i niezwykłych egzemplarzy jednośladów. Niektórzy z nas mogli spróbować jazdy na tych pojazdach, co okazało się trudne i zupełnie inne niż na współczesnych rowerach. Później zwiedziliśmy ciekawy i stary kościół w Gołębiu. Następnie udaliśmy się do Woli Okrzejskiej gdzie poznawaliśmy historię życia i twórczości wielkiego pisarza, noblisty Henryka Sienkiewicza. Byliśmy na kopcu usypanym na cześć pisarza również przy grobie jego matki oraz zwiedziliśmy muzeum poświęcone jego rodzinie i jemu samemu. W ten sposób sylwetka i twórczość laureata Nagrody Nobla stała się nam znacznie bliższa. Finałem wycieczki było ognisko na którym upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski, chleb i inne smakołyki. Pomimo pochmurnej i nieco deszczowej pogody humory nam dopisywały i wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi.

  • WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE CHEMICZNYM

    W dniu 18 maja 2023 w SP nr 52 odbył się finał I Wojewódzkiego Konkursu "Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym". Jedną z finalistek była uczennica naszej szkoły Amelia Piątek z klasy 8a, przygotowana do konkursu przez panią Iwonę Dmowską. Amelia za swoją prezentację uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • MAMY DRUGĄ LAUREATKĘ KONKURSU KURATORYJNEGO!

    Z wielką radością gratulujemy uczennicy Zofii Łuszczyńskiej z klasy VIII A zdobycia tytułu laureatki kuratoryjnego konkursu z języka niemieckiego. Dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu i sumiennej pracy Zosia pokonywała kolejne etapy konkursu. Wykazała się wiedzą i umiejętnościami obejmującymi i poszerzającymi  treści podstawy programowej z języka niemieckiego w szkole podstawowej.

  • WYCIECZKA NA MAGICZNE ROZTOCZE

    Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem i właśnie tam uczniowie z klas: 5c, 7a i 7b wraz z nauczycielami - Ewą Sokołowską, Karoliną Wójcik, Iwoną Dmowską i Robertem Wróblewskim udali się na dwudniową wycieczkę edukacyjno-integracyjną. Wycieczka była bardzo ciekawa, pełna zabytków i atrakcji przyrodniczych, a i pogoda nam dopisała. Wyjazd na Roztocze okazał się wspaniałym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników. Pełni wrażeń oraz zdobytej wiedzy szczęśliwie wróciliśmy do domu.

    Harmonogram wycieczki obejmował: Górecko Kościelne - rezerwat Szum, kaplica na wodzie, Rezerwat Czartowe Pole, Susiec - ścieżka dydaktyczna w rezerwacie „Szumy Nad Tanwią”, Krasnobród - sanktuarium, muzeum przyrodnicze, kapliczka na wodzie, rezerwat Św. Rocha, Guciów – zagroda Jachymków, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego: projekcja filmu i zwiedzanie ekspozycji muzealnej, Rezerwat Bukowa Góra, Stawy „Echo”-ostoja konika polskiego, Ścieżka dydaktyczna „Po wydmie”

    Było również ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, kromki chleba oraz pianki Marshmallows.

  • Wyjście klasy 5a do Centrum Kultury

    W dniu 24 kwietnia klasa 5a, pod opieką wychowawcy – p. Dominiki Bodzak, oraz p. Doroty Czerwińskej, wybrała się do Centrum Kultury na spektakl „Ony” wg sztuki Marty Guśniowskiej. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni treścią przedstawienia, które ukazywało rolę wyobraźni w życiu dziecka borykającego się z „dorosłymi” problemami: między innymi chorobą mamy, alkoholizmem nieobecnego taty, oraz koniecznością zamieszkania w placówce opiekuńczej. Podczas wycieczki skorzystaliśmy także z pięknej pogody, i zatrzymaliśmy się na chwilę na Placu Litewskim, aby zobaczyć z bliska pomnik Józefa Piłsudskiego oraz pomnik Unii Lubelskiej, a także zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

  • Zajęcia inaczej klasy 1b. - Z wizytą w Straży Pożarnej.

    Dbanie o bezpieczeństwo (nie tylko swoje), umiejętność zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, znajomość numerów alarmowych oraz wiedza w jaki sposób powiadomić odpowiednie służby w razie potrzeby to nieodzowne elementy edukacji dzieci od najmłodszych lat. W tym celu uczniowie klasy 1b odbyli wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przy ul. Szczerbowskiego 6. W ramach realizacji zadań w zakresie innowacji „Mój zawód, moja pasja” dzieci mogły poznać bliżej zawód strażaka, zobaczyć sprzęt potrzebny im do pracy oraz pomieszczenia, w których pracują. Uczniowie mieli okazję podziwiać wozy strażackie z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy oraz stroje. Dowiedzieli się także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Dzieci miały także możliwość obserwacji wyjazdu strażaków do akcji. Pamiątkowe zdjęcie przed wozem strażackim zakończyło wycieczkę w komendzie. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej przy ul. Szczerbowskiego 6 w Lublinie za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka.

  • MŁODZI DETEKTYWI Z 5C

    Uczniowie klasy 5c na dzisiejszej lekcji matematyki musieli rozwiązać zagadkę detektywistyczną i odnaleźć zuchwałego złodzieja kół z Krainy Geometrii. Tropy prowadziły do niesamowitych polskich zamków. Wszystkie wskazówki pani Iwona Dmowska umieściła w różnych miejscach w szkole.

    Młodzi detektywi poradzili sobie świetnie. Było mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Najlepszymi detektywami zostali chłopcy z drużyny "zielonych": Paweł Kłodnicki, Bartłomiej Chudzik i Bartosz Marcinek. Okazało się, że to właśnie oni są najlepiej przygotowani do jutrzejszego sprawdzianu z obliczania pól figur płaskich.Brawo!

  • Apel na święto Konstytucji 3 Maja

    Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych. Zaprezentowali oni montaż słowno-muzyczny, któremu towarzyszyły również tańce oraz elementy dramy. Młodzież zapoznała się z okolicznościami i znaczeniem Konstytucji 3 Maja dla naszego kraju i narodu oraz postaciami, które odegrały najważniejszą rolę podczas tych wydarzeń. Przypomniano także o święcie flagi, 2 maja i znaczeniu jakie mają symbole narodowe w dzisiejszym życiu. Wszyscy występujący otrzymali na zakończenie gromkie brawa za swoje występy. Całość przygotowali Małgorzata Nawrocka, Magdalena Bylina i Dariusz Rał.

    Na zakończenie Pani wicedyrektor Aneta Mikulska podziękowała występującym i przypomniała wszystkim uczniom bezpiecznym spędzeniu weekendu majowego i życzyła udanego wypoczynku.

  • ANNA BUJAK-LAUREATKA KONKURSU KURATORYJNEGO!

    Ania Bujak z klasy 8B została laureatką konkursu polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu! Brawo Ania!

  • Prace na konkurs "Geometria w architekturze"

    Już przed naszą erą stosowano geometrię do budowania idealnych konstrukcji. Przykładami takiej konstrukcji jest chociażby jeden z cudów świata, czyli Piramida Cheopsa. Gdyby nie geometria to wszystkie budowle na całym świecie dawno już by się zawaliły.

    Uczniowie klasy 7b i 7a oraz 5c : Maja Dębska, Maja Nazar, Marysia Warchałowska, Luiza Kuśmirek i Dawid Bielak, pod kierunkiem Pani Iwony Dmowskiej, wykonali makietę i plakaty na konkurs matematyczny. Podziwiajcie!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć