07.02. uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą Karoliną Wójcik oraz Panem Robertem Wróblewskim udali się na lubelskie lodowisko Icemania. Pomimo początkowych obaw wszyscy świetnie się bawili i doskonalili praktykę jazdy na łyżwach pod czujnym okiem Pana od wf. Nie obyło się bez upadków, ale dzięki koleżeńskiej pomocy i motywacji do pokonywania trudności uczniowie cali i zdrowi udali się na zasłużoną pizzę. Wszyscy uczestnicy wycieczki jednogłośnie stwierdzili, że była to dla nich niezapomniana przygoda!
Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 7 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.
Obchodom święta towarzyszą liczne wydarzenia edukacyjne, które dążą do upowszechniania wiedzy dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w internecie w szczególności dzieci i młodzieży.
W naszej szkole można uzyskać informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu z gazetek znajdujących się przy wejściach do szkoły. Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych uczniowie wezmą udział w lekcjach on-line poprowadzonych przez organizatorów akcji. Zachęcamy również wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na plakat Bezpieczny Internet #DziałajmyRazem.
Ukraina tonie w mroku! Wyślijmy jej trochę światła i ciepła. Przyłączamy się do zbiórki świec, które gromadzone są w pudełkach przy wejściu do segmentu D oraz na korytarzu na parterze przy sali nr 3. Świece białe, najlepiej w opakowaniach innych niż szklane - takich, które nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu, kształt dowolny. Oby ich było jak najwięcej!
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
rozpoczynające się dzisiaj ferie mogą stanowić doskonałą okazję do rozwijania pasji i zainteresowań. Zapraszamy do bezpiecznego, aktywnego wypoczynku oraz skorzystania z oferty przygotowanej przez Miasto Lublin w ramach akcji „Zima w mieście 2023”.
Drodzy Rodzice,
zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zasad bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych, których stosowanie zaleca Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w świątecznym konkursie organizowanym przez panią Iwonę Dmowską na matematyczną bombkę. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, kreatywnością i pracowitością. Wpłynęło wiele interesujących i fantazyjnych prac.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Kinga Matyjaszczyk kl.5c
II miejsce – Joanna Lenart kl.6a
III miejsce – Bartłomiej Chudzik kl.5c
Wyróżnienia: Olga Smarkala kl.7a, Julia Bogusz kl.6a, Antoni Pachowski kl.4b
Gratulujemy!
Z racji nadchodzącej wielkimi krokami zimy miesiące listopad i grudzień naznaczone były koniecznością wsparcia potrzebujących pomocy i cierpiących niedostatek. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia Brata Alberta i zachęcało uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do niej, którego warunkiem było przyniesienie do umówionego w szkole punktu artykułów spożywczych lub higienicznych. Zbiórka założyła także wsparcie akcji gromadzenia zabawek i przyborów szkolnych, które otrzymały potem w ramach Mikołajek dzieciaki z najuboższych lubelskich rodzin. Naszym życzeniem było, by zarówno dorośli, jak i najmłodsi, poczuli ducha nadchodzących świąt.
Przewodniczące SKW: Anna Ciciak, Justyna Łuszczyńska, Monika Kowalik-Kloc
W tym roku pod kierunkiem p. Karoliny Mackiewicz nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki mobilizacji i wielkim sercom naszej społeczności szkolnej udało nam się objąć opieką jedną z rodzin i stworzyć zbiórkę potrzebnych artykułów. Wspólnie przygotowaliśmy 11 dużych paczek, w których znalazły się produkty żywnościowe, kosmetyki, środki czystości oraz inne upominki. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza szkoła mogła przyczynić się do tego, by w ten niezwykły i magiczny czas świąt Bożego Narodzenia Pani Anna i jej córka Wiktoria otrzymały pomoc i nadzieję na lepsze jutro. Pomagając sprawiamy, że świat staje się piękniejszy…Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
W ramach systematycznej współpracy z Domem Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Ametystowej, zamiast świątecznych podarunków, tym razem Szkolne Koło Wolontariatu poszło do zacnych Seniorów z koncertem i dobrą nowiną. Pod opieką Justyny Łuszczyńskiej i Anny Ciciak uczniowie-wolontariusze z klas 4-8 przygotowali montaż słowno-muzyczny w temacie Świąt Bożego Narodzenia. We wtorek 20 grudnia obdarowali pensjonariuszy żywym słowem i życzeniami - zaśpiewali i zagrali kolędy, odczytali wiersze o tematyce świątecznej i tą cudowną aurą nadchodzących świąt otulili wszystkich podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.
Szanowni Rodzice
Kochane Dzieci
Drodzy Przyjaciele SP 46
w tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia
tradycyjnie życzymy sobie szczęścia.
Niech tym szczęściem będzie dar zdrowia,
bez którego trudno o uśmiech i pogodę ducha.
Niech będzie nim również czas spędzony z najbliższymi,
bo to oni są źródłem miłości.
Niech szczęściem będzie także dostatek,
bo dzieląc się nim, dzielimy się radością.
Życzymy, by tegoroczna Wigilia i Boże Narodzenie były czasem pełnym ciepła, miłości oraz oddechu,
a Nowy Rok 2023 przyniósł szczęście i spełnienie marzeń.
Dyrekcja Szkoły
wraz z nauczycielami
i wszystkimi pracownikami SP 46
Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mils i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły wystawili dnia 21.12.2022r. Jasełka Bożonarodzeniowe.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność przeżyła na nowo historię Maryi i Józefa szukających schronienia i oczekujących na narodziny Jezusa.
Współczesna rodzina, ukazana w Jasełkach w dniu Wigilii, także z utęsknieniem czekała na powrót jej nieobecnych członków- ojca, pracującego za oceanem oraz syna, studiującego w innym mieście. Nikt z nich nie spodziewał się, że zdarzy się cud i nieobecni powrócą do domu.
W dzisiejszych czasach, tak samo jak ponad 2000 lat temu, Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu człowieka.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew kolęd i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Było to niezwykłe przeżycie zarówno dla aktorów, nauczycieli oraz obecnych na przedstawieniu uczniów i rodziców.
Wszystkim życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"
Jasełka zostały przygotowane przez p. E. Gołofit, p. J. Waszczuk, p .K. Mackiewicz,
p. M. Bylinę, p. M. Grzegrzółka i ks. J. Albiniak.
W dniach 14 i 15 grudnia 2022 roku, Szkolny Zespół Roboczy przeprowadził wybory projektów Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Poszczególne projekty uzyskały następującą liczbę głosów:
RADIOWĘZEŁ - 207 głosów
KORYTARZE PEŁNE ZABAWY - 103 głosy
KĄCIK ZABAW - 95 głosów
KĄCIK REKREACYJNY - 72 głosy
Dziękujemy, że wzięliście udział w głosowaniu.
GRATULUJEMY!
W listopadzie odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa, podczas której samorząd szkolny zbierał słodycze dla dzieci z Domu Dziecka im. J. Korczaka w Lublinie. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w akcji i podarowali potrzebującym wiele słodkości. Wywołało to moc uśmiechów na twarzach dzieci w tym magicznym, przedświątecznym okresie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.
DOBRO WRACA!
Na początku grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku.Jego celem jest przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc poprzez ich włączenie w życie społeczne. Z tej okazji w klasach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, a przy wejściu do szkoły można podziwiać WYSTAWĘ PRAC UCZNIÓW. Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.
6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Również i w tym roku nie zabrakło radości i uśmiechów. Hasłem przewodnim tego dnia było "Jeśli nie chcesz być pytany przyjdź w czapkę Mikołaja ubrany.” Najmłodszych jak co roku odwiedził we własnej osobie bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, białą brodę, a na plecach dźwigał bardzo ciężki worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny jak tylko Mikołaj.
Nowa galeria Listopadowe śpiewanie została dodana do albumu fotograficznego
Ku radości całej społeczności szkolnej, w tym roku mogliśmy kontynuować naszą tradycję, i po raz kolejny przygotować montaż słowno-muzyczny, upamiętniający drogę Polski do odzyskania wolności. "Listopadowe śpiewanie", które odbyło się 30 listopada, to także zaproszenie zebranych do aktywnego uczestnictwa w inscenizacji przygotowanej przez uczniów pod kierownictwem p. Małgorzaty Nawrockiej - nauczycielki muzyki oraz p. Marzeny Smoczyńskiej i p. Dariusza Rała.
W nastrojowej scenografii, przygaszonym świetle zebrani uczniowie wraz z Rodzinami i przyjaciółmi szkoły oraz nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie przypomnieli sobie trudną drogę Polaków do przywrócenia niepodległości swojego kraju. Historia, opowiedziana przez dziadka swojej wnuczce, przeplatana była licznymi pieśniami patriotycznymi, dzięki którym każdy z nas poczuł na nowo miłość do ojczyzny.
Dziękujemy za Państwa obecność.
24 listopada klasa 6A uczestniczyła w warsztatach finansowych zorganizowanych przez Santander Bank. Była to ogólnopolska akcja przybliżenia dzieciom tajników pracy banku, udzielania kredytów, a także ekonomicznego wydawania swoich pieniędzy.
Szanowni Państwo Rodzice uczniów naszej szkoły.
Dziękuję za zaangażowanie w akcję "Talenciaki", zorganizowanych przez Zespół Lidl Polska. Informuję Państwa, że za zdobyte w akcji punkty szkoła otrzymała zestaw do minihokeja, z przeznaczeniem do gry także w sali gimnastycznej oraz gry planszowe -sztuk 5, przeznaczone dla dzieci w oddziale przedszkolnym i świetlicy.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie na logo i nazwę szkolnego koła chemicznego. Zadaniem konkursowym jest wymyślenie nazwy SKCh i stworzenie logo SKCh w wersji elektronicznej (np. format JPG) lub w wersji plastycznej w dowolnej technice rysunkowej, malarskiej lub kolażowej (na stronie A4).
Regulamin Konkursu na Logo i Nazwę Szkolnego Koła Chemicznego
I. Organizator konkursu:
Organizatorem konkursu na opracowanie logo i nazwy Szkolnego Koła Chemicznego w Szkole Podstawowej nr 46 w Lublinie jest p. Iwona Dmowska-opiekun koła chemicznego.
II. Cel i przedmiot konkursu:
III. Zasady konkursu:
IV. Miejsce i termin składania prac konkursowych
V. Rozstrzygnięcie konkursu: