Nawigacja

  • 5b zwiedza Lublin

    10 listopada klasa 5b udała się na wycieczkę na Stare Miasto aby poznać historię Lublina i postaci związanych z naszym miastem. Zwiedzanie zaczęliśmy od Bramy Krakowskiej i ratusza. Następnie przeszliśmy pod archikatedrę i Wieżę Trynitarską, a stamtąd doszliśmy do Teatru Starego. Później spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta podziwiając pięknie odnowione kamienice i poznaliśmy życie w dawnym mieście. Byliśmy przy domach Henryka Wieniawskiego, Wincentego Pola, Janiny Porazińskiej, Sebastiana Klonowica oraz pod kościołem oo Dominikanów i ruinami kościoła farnego św. Michała, najstarszego kościoła w Lublinie. Przy Trybunale Koronnym weszliśmy do podziemi, gdzie zwiedziliśmy trasę z historią miasta oraz animacją wielkiego pożaru z XVIII wieku. Po wyjściu z podziemi poszliśmy na zamek, który w przeszłości służył nie tylko do obrony Lublina, ale również jako więzienie w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Po opuszczeniu Starówki Krakowskim Przedmieściem przeszliśmy na Plac Litewski i tam obejrzeliśmy pomniki Unii Lubelskiej, Józefa Piłsudskiego i Konstytucji 3 Maja. O historii miasta opowiadał nam wychowawca Pan Dariusz Rał. Smakowitym podsumowaniem naszej wycieczki była wizyta w Mc Donaldzie, gdzie każdy zakupił sobie ulubione potrawy i napoje, po czym zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

    galeria 5b zwiedza Lublin 

  • 3a i 3b w Warszawie

    29 października klasa III a i III b wraz z opiekunami p. Dorotą Grudzień, p. Karoliną Mackiewicz i p. Dorotą Czerwińską uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, odbyli spacer od Zamku Królewskiego na Rynek Starego Miasta, przyjrzeli się bliżej Warszawskiej Syrence, a następnie przy zewnętrznych murach obronnych Starego Miasta podziwiali Pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Kolejnym obiektem na mapie wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy uczestnicy wzięli udział w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach naukowych. Na końcu uczniowie odwiedzili Stadion Narodowy, który zachwycił wszystkich zebranych. Przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o historii budowy PGE Narodowego i najbardziej spektakularnych miejscach znajdujących się wewnątrz obiektu. Piękna, jesienna pogoda i doskonałe humory sprawiły, że wyjazd był bardzo udany.

    galeria 3a i 3b w Warszawie 

  • Konkurs historyczny "Znani lublinianie"


    9 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny „Znani lublinianie” przygotowany przez nauczycieli historii Alinę Aleksandrowicz i Dariusza Rała. W konkursie wzięli uczniowie klas 6-8, którzy musieli wykazać się znajomością m.in. takich postaci jak Jan Kochanowski, Henryk Wieniawski, Julia Hartwig, Romuald Lipko, Beata Kozidrak, Karol Wojtyła czy Hieronim Łopaciński. Uczniowie odpowiadali na pytania ustnie oraz rozwiązywali zadania pisemnie, część z nich była ilustrowana zdjęciami, które należało rozpoznać co lub kogo przedstawiają. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i z wieloma zadaniami poradzili sobie bezbłędnie.

    Ostatecznie

    I  miejsce zajęła Julia Małek z 8b,
    II miejsce Maja Gwarda z 7c,
    III miejsce Maria Warchałowska z 6a.

    Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzymał nagrody, a zawodnikom kibicowali uczniowie z klas 7c i 5b.

    galeria Konkurs historyczny "Znani lublinianie"

  • Akcje edukacyjne UNICEF

    W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w akcjach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF Polska dotyczych tematyki praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, bezpieczeństwa najmłodszych, a także kwestii środowiskowych.

     

    „TO(działa)MY!” – II edycja wyjątkowego projektu edukacyjnego

    W grupie możemy zdziałać zdecydowanie więcej!

     

    WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – VI edycja

    W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy pomagając najbardziej potrzebującym? - dowiecie się już niebawem.

     

    Samorząd Uczniowski

     

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

    W czerwcu uczniowie klas czwartych i piątych z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem: "List do Taty". Podsumowanie miało miejsce 12. października.

    Z radością informujemy, że uczennica klasy V b, Magdalena Mazur zdobyła trzecie miejsce w województwie lubelskimi i odebrała dyplom oraz nagrodę. Magda napisała szczery, wzruszający list, w którym opowiedziała o roli, jaką odgrywa w jej życiu tato.

    Laureatce życzymy dalszych sukcesów.

     

  • Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2021

    W dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

    CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

    Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Jak mówią organizatorzy, w CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Wydarzenie należy zgłosić poprzez stronę www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut, ale jest niezbędny, aby organizowana inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

    Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021 czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021. Zachęcamy do korzystania z nich.

    Dzieci i młodzież, a także rodzice, nauczyciele, pracownicy ośrodków kultury, bibliotek, przedstawiciele organizacji pozarządowych i wszyscy inni zainteresowani inicjatywą, mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć poprzez wydarzenie na Facebooku (https://m.facebook.com/events/4695099813842945/?event_time_id=4695284677157792&_rdr).

    Na stronie koduj.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

    W przypadku pytań związanych z wydarzeniem, informacje można uzyskać pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl. Zachęcamy do śledzenia profilu wydarzenia na facebooku (https://m.facebook.com/CodeWeekPL?_rdr) oraz na Instagramie (https://www.instagram.com/codeweekpl/).

    Zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

  • IVb, IVc, Va i Vb w Zamościu i Zwierzyńcu

    27 września 2021 klasy IV b, IV c , V a i V b uczestniczyły w wycieczce Zamość- Zwierzyniec. Opiekunami byli: Dorota Jarosz , Dariusz Rał, Marzena Smoczyńska i Karolina Wójcik. Najpierw uczniowie udali się do Suśca gdzie podziwiali ścieżkę przyrodniczą w rezerwacie "Szumy nad Tanwią". Następnie udali się do Józefowa gdzie wspinali się na Wieżę Widokową w Kamieniołomach Babia Dolina. Trzecim punktem wycieczki był Zwierzyniec gdzie uczniowie zwiedzili Kościół na Wodzie oraz Pałac Plenipotenta po czym wspólnie udali się na obiad. Na koniec wycieczki nie mogli ominąć również pięknego Zamościa. Tam uczniowie mieli przyjemność zwiedzania Starego Miasta zwanego Padwą Północy: Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, katedra, renesansowy rynek z okalającym go kamieniczkami i ratuszem. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

    galeria IVb, IVc, Va i Vb w Zamościu i Zwierzyńcu

  • Patriotyczny szlak wspomnień - wycieczka klas 4a, 6a i 6b do Trójmiasta

    W dniach 29.09 – 01.10.2021 uczestniczyliśmy w wycieczce do Trójmiasta. W wyprawie tej brali udział uczniowie klas 4a, 6a oraz 6b oraz opiekunowie Iwona Dmowska, Ewa Sokołowska, Paweł Nadbrzuch oraz Robert Wróblewski.

    Pierwszego dnia bardzo wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Lublina, aby w drodze do Trójmiasta w godzinach południowych zatrzymać się w Malborku, w którym zwiedziliśmy gotycki zamek – rezydencję wielkich mistrzów krzyżackich, jedną z największych średniowiecznych warowni obronnych.

    Drugi  dzień spędziliśmy w Gdańsku, gdzie czekało na nas wiele atrakcji:  wejście  do  Katedry  Oliwskiej  ze słynnymi organami,  koncert organowy oraz spacer  po  Parku  Oliwskim. Następnie zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, bramę Stoczni Gdańskiej oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. Po krótkim spacerze dotarliśmy do Starego Miasta Gdańska, gdzie zobaczyliśmy: Trakt Królewski oraz Bazylikę Mariacką – największą ceglaną świątynię Europy. W Bazylice weszliśmy na wieżę widokową, pokonując przy tym 409 stopni, skąd podziwialiśmy panoramę Gdańska i Zatoki Gdańskiej.  Spacerując po Głównym Mieście podziwialiśmy fontannę Neptuna, ul. Mariacką, Długie Pobrzeże, Ratusz, Dwór Artusa i Żuraw. W godzinach popołudniowych byliśmy z wizytą na Westerplatte przy Pomniku  Obrońców  Wybrzeża.

    Trzeciego dnia czekało na nas wiele atrakcji w pozostałych miastach Trójmiasta. W Gdyni odwiedziliśmy Akwarium  Gdyńskie, w którym podziwialiśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. W Porcie Gdyńskim zwiedziliśmy okręt – muzeum ORP „Błyskawica. Po krótkim przejeździe do Sopotu spacerowaliśmy po najsłynniejszym w Polsce molo i promenadzie nadmorskiej zwanej Monciakiem z Krzywym  Domkiem. Mimo tego, że wycieczka odbyła się jesienią, pogoda była bardzo słoneczna, piasek na plaży ciepły, wobec czego chociaż na chwilkę mogliśmy zanurzyć stopy w wodach Bałtyku. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, a do Lublina dotarliśmy koło północy. Trójmiasto to miejska aglomeracja gdzie jest wiele atrakcji i ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Wycieczka do Trójmiasta to naprawdę niesamowite dla wszystkich przeżycie. Zadowoleni, wypoczęci i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Relację fotograficzną z naszej wycieczki można zobaczyć w galerii Wycieczka do Trójmiasta kl. 4a, 6a i 6b

  • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

    Poniżej zamieszczamy regulamin szkolnego konkursu historycznego

    REGULAMIN

  • 2a i 2b w Magicznych Ogrodach

    23 września 2021 roku uczniowie klas 2A i 2B wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy ,,Magicznych Ogrodów" w Trzciankach w pobliżu Janowca. Tuż za bramą ulubionego w regionie parku rozrywki dzieci wkroczyły w baśniowy świat przygód, fantazji i tajemnic, który zamieszkują skrzaty Bulwiaki, zaczarowane Smoki, śmiesznie i straszne Mordole oraz pracowite Krasnoludy. Do magicznych krain dzieci wędrowały wśród szumiących wodospadów, łagodnych strumyków i wyjątkowych drzew. Atrakcje, które najbardziej podobały się dzieciom to zabawy w krainie Bulwiaków, przejazd kolejką do miasteczka Krasnoludów, zabawy na Robankowej Łące i wizyta w Mroczysku. Dużo emocji wzbudziły też Marchewkowe Pole, mruczące drzewa, czy śpiewający Skrzat Kronikarz. Był to dzień pełen niezapomnianych przygód i zagwarantował kolorowe bajkowe sny, zwłaszcza, że maskotki Mordoli i Krasnoludów pod pachami naszych podopiecznych tuliły ich do snu;)

    galeria 2a i 2b w Magicznych Ogrodach 

  • Nauka bez granic - 4a na Lubelskim Festiwalu Nauki

    22 września uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.

    Wyrzuć sobie szóstkę z matmy - UMCS

    Podczas warsztatów bawiliśmy się kostkami o różnych kształtach i kolorach: kostki w kształcie każdej z brył platońskich, kostki dziesięciościenne, kostka elektroniczna oraz kostka w kostce w różnych odsłonach. Zabawy z użyciem kostek nie tylko relaksują, ale w przyjemny sposób pomagają w nauce matematyki.

    Niesamowite zagadki nauki: sprytne zwierzaki - KUL

    W czasie tych zajęć poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania „Czy to możliwe, że ten nasz zwierzak jest taki mądry?”, „Co on sobie myśli?”, „Czy on sobie to zaplanował?” Poznaliśmy najciekawsze i najbardziej zaskakujące zachowania zwierząt: zarówno będących naszymi pupilami domowymi, jak i tych, które żyją na wolności. Wysłuchaliśmy historii o wiernych i bohaterskich psach, obejrzeli animowaną historię o pobudce zafundowanej przez kota, posłuchaliśmy jak najmniejszy na świecie koliber Spot wtrącił swojego sąsiada w pajęczą sieć i sprawdziliśmy  jak koczkodany zielono-siwe ostrzegają się przed niebezpieczeństwem.

    W przerwie między warsztatami zwiedziliśmy obydwie uczelnie. Na dziedzińcu głównego gmachu KUL zatrzymaliśmy się przy pomniku Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. 

    Idąc spacerkiem w kierunku przystanku autobusowego zatrzymaliśmy się na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur, gdzie z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego firma przygotowała niezwykle ciekawy projekt – Mobilne Muzeum Totalizatora Sportowego „na kółkach”. W tym wyjątkowym pojeździe nowoczesność łączy się przeszłością. Mogliśmy wybrać się na wirtualny spacer po studiu LOTTO, zobaczyliśmy „holoboks” z Robertem Lewandowskim – Ambasadorem Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego, ale też obejrzeliśmy historyczne plakaty, kupony czy archiwalne zdjęcia z kolektur. Nie brakuje tam również wspaniałych medali, plakatów czy fotobudki. Wielką frajdę sprawiły nam zabawy z wielkim kulami lotto.

    Wycieczka była pełna wrażeń, o czym świadczą uśmiechnięte buzie uczniów. Zobaczcie sami w galerii 4a na Lubelskim Festiwalu Nauki 

  • 4b na Festiwalu Nauki

    20.09.21 r. razem z wychowawczynią Małgorzatą Nawrocką wybraliśmy się na warsztaty edukacyjne pt. "Jak zaprojektować własne logo" oraz "Czy nasze oczy mogą kłamać", zorganizowane z okazji XVII Festiwalu Nauki na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Na pierwszych zajęciach - z grafiki, podjęliśmy próbę zaprojektowania własnego logo w programie InkScape. Udało nam się stworzyć fantastyczne prace, z których jesteśmy bardzo dumni. Potem mieliśmy jeszcze drugie spotkanie - z iluzją. Mogliśmy sprawdzić, jak łatwo oszukać zmysł wzroku, a nawet sami wykonaliśmy kilka zadań z iluzji optycznej i nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom!

    Na pewno w przyszłym roku wybierzemy się ponownie na festiwalowe wydarzenia!

    galeria 4b na Festiwalu Nauki 

  • Siódmoklasiści z wizytą u Jana Kochanowskiego

    17 września uczniowie wszystkich klas siódmych odwiedzili miejsce, w którym żył i tworzył Jan Kochanowski. Muzeum w Czarnolesie zachwyciło wielością eksponatów oraz wyczuwalnym duchem poety w kaplicy wznoszącej się w miejscu rezydencji. Każdy dotknął także magicznego kamienia upamiętniającego rosnąćą tam niegdyś lipę, który wg legendy ma obudzić wenę twórczą odwiedzających. Siódmoklasiści zwiedzili także Pałac Czartoryskich w Puławach. Rezydencja książęcego rodu wzniesiona w XVII wieku wypełniona po brzegi dziełami sztuki oraz otaczający je park z Dworkiem Gotyckim i Świątynią Sybilli sprawiły, że chociaż na chwilkę przenieśli się w czasy świetności tego miejsca.

    galeria Siódmoklasiści z wizytą u Jana Kochanowskiego 

  • Składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów.

    Składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów z rodzin których dochód miesięczny na osobę w rodzinie nie przekracza 528 zł, zamieszkujących na terenie Miasta Lublin, w terminie od 1 do 15 września 2021 r.  realizowane jest za pośrednictwem strony internetowej :https://stypendia.edu.lublin.eu.

     

    Alina Broniowsk

    dyrektor szkoły

  • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

    Szanowni Państwo,

    poniżej znajduje się harmonogram spotkań z wychowawcami klas.

    Harmonogram_zebran_z_rodzicami__IX_2021_r.docx

     

    Zebranie rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się 2 września 2021 r. o godzinie 16:30.

     

    Alina Broniowska

    dyrektor szkoły 

     

     

  • Stołówka i świetlica szkolna.

    Przypominamy - szanowni Państwo Rodzice/opiekunowie

    Uczniowie klas I-VIII

    - do 30 sierpnia 2021r. należy dostarczyć do sekretariatu szkoły: Kartę zgłoszenia dziecka - stołówka szkolna - posiłki uczniowskie, Kartę uczęszczania do świetlicy szkolnej - rok szkolny 2021/2022

    Druki do pobrania w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej placówki.

    - dokonać opłaty za obiady za m-c wrzesień do 30 sierpnia w wysokości 21dnix3,80zł = 79,80 na konto bankowe SP46

    83 1240 1503 1111 0010 8460 0144 *

    *czytnik i karty na stołówke w dalszym ciągu nie działaja, w związku z tym nie generujemy indywidualnych numerów kont dla Państwa do czasu ich uruchomienia

    Wychowankowie oddziału przedszkolnego

    - do 10 września 2021r. należy uregulować należność za całodzienne posiłki w wysokości

    22dnix5,98zł = 131,56 zł

    - opłata za pobyt w oddziale przedszkolnym dzieci 5-cio letnich będzie podana 2 września 2021r.termin płatności do 10 września 2021r.

    - do 30.08.2021r. prosimy o dostarczenie do sekratariatu wypełnioną deklarację uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego.

    Odzial_przedszkolny_deklaracja_od_1_wrzesnia_2021(1).odt

    Numer konta bankowego SP46 36 1240 1503 1111 0010 0164 2419

     

    Zgłaszanie nieobecności do godz. 15.00 dnia poprzedzającego nieobecność w szkole.

    Rezygnacja z posiłków na zasadach określonych w Regulaminie stołówki.

  • Narodowe Czytanie 2021

    Serdecznie zapraszamy do wspólnej lektury "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej podczas Narodowego Czytania 2021. Finał akcji odbędzie się w sobotę 4 września. 

    Gabriela Zapolska, Moralność pani Dulskiej :: Wolne Lektury

     

     

  • Lubelska Biegowa Triada Pamięci

    6. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu rozegrana zostanie 11 września br. w Parku Ludowym w Lublinie, na dystansie 1609 metrów, w ramach Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Corocznie na starcie staje ok. 500 zawodników. Na zwycięzców czekają nagrody w klasyfikacjach uczniów, rodziców i nauczycieli, a także najliczniejszej reprezentacji szkoły.

    Informacje o biegu – Mila Pamięci Ofiar Komunizmu 2021 – Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" (solidarnoscrodzin.pl)

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć