CodeWeek czyli europejskie święto programowania.
W programie „Uczymy dzieci programować” uczniowie z klasy 0 „a” wzięli udział w wyzwaniu „Cała Polska programuje”. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci w ciekawy i interesujący sposób. Dzięki wyzwaniu uczniowie rozwijali logiczne myślenie, kreatywność, umiejętność współpracy w zespole, szukały odpowiednich rozwiązań oraz świetnie się bawiły. Piękny dyplom dla każdego dziecka był najlepszą nagrodą.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji eko-postanowień uczniów klas VI, które będą im przyświecały przez cały 2021 rok. Jest to kolejne - styczniowe zadanie wykonane w ramach projektu Działaj z imPETem i Miecią pod opieką nauczycielki biologii p. Justyny Łuszczyńskiej.
PREZENTACJA EKO - POSTANOWIENIA
Samorząd Uczniowski SP 46 Lublin pragnie zachęcić wszystkich uczniów i pracowników szkoły do włączenia się do akcji charytatywnej „Nakrętki dla Ninki – odkręć Ninie SMA”. Zbieramy nakrętki dla Ninki z Lublina chorej na SMA 2 (zanik rdzeniowy mięśni). Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na bardzo kosztowną terapię genową, której koszt wynosi 9.5 mln złotych. Jest mało czasu na zebranie pieniędzy ponieważ terapię trzeba rozpocząć jak najszybciej.
Wszyscy chętni mogą przynieść plastikowe nakrętki do szkoły i wrzucić je do przygotowanych na korytarzu kartonów. Następnie zostaną one przewiezione do punktu odbioru i przekazane fundacji SIEPOMAGA.
INFORMACJE NA TEMAT AKCJI CHARYTATYWNYCH DLA NINY
Akcję w naszej szkole koordynuje Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.
Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.
w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe
Podczas zdalnych lekcji plastyki nie próżnowaliśmy!
Na podsumowanie pierwszego semestru 2020/2021 zapraszamy do obejrzenia naszych prac wykonanych pod czujnym okiem p. Magdaleny Byliny.
Drodzy uczniowie i rodzice!!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Termin Akcji: od 25.01 do 10.02. 2021 r.
Miejsce Akcji: Segment C – przedsionek przy wejściu do szatni.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Rodzaje sprzetu elektrycznego i elektronicznego podlegajacego zbiorce
Konkurs plastyczny „Powitanie wiosny”
Zapraszamy uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas I-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym.
Cele:
- rozwijanie kreatywności, wyobraźni, pomysłowości,
- rozwijanie wyobraźni plastycznej.
Organizatorem jest: Szkoła Podstawowa nr 46, ul. Biedronki 13,20-543 Lublin
Koordynatorami konkursu są:wychowawcy oddziału przedszkolnego.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w trzech kategoriach wiekowych: I) 5-6 latki , II) 7-8 latki , III) 9-10 latki .
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematu "Powitanie wiosny”.
Prace powinny być wykonane indywidualnie przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli/ rodziców Forma wykonanej pracy – dowolna.
Wykonane prace oraz wypełniony załącznik nr 1, prosimy o dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 28.02.2021r.
Prace powinny zawierać opis:- imię i pierwsza litera nazwiska dziecka, klasę oraz wiek
Ocenie podlegać będzie: samodzielność wykonania pracy; pomysłowość, kreatywność, oryginalność; zgodność z tematem ; interpretacja własna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 01.03.2021r. O wynikach uczestnicy zostaną powiadomieni przez wychowawców oddziału przedszkolnego/klas.
Zgoda_na_przetwarzanie_danych_Powitanie_wiosny.docx
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” Szkolne Koło Wolontariatu z powodzeniem włączyło całą społeczność szkolną w przedsięwzięcie zatytułowane „Życzenia dla Seniora”.
Zdalnie poprowadzona akcja odbiła się szerokim echem w dużej ilości przepięknie zaprojektowanych kartek. Samodzielnie lub w toku rodzinnej współpracy przygotowane dla Seniorów życzenia, pięknie oprawione, trafiły przed samymi Świętami Bożego Narodzenia do rąk pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Ametystowej w Lublinie. Każdy z mieszkańców placówki otrzymał od uczniów naszej szkoły ciepłe i serdeczne życzenia pisane prosto z serca.
Wszystkim mającym swój udział w tym wspaniałym, wzruszającym przedsięwzięciu składamy stokrotne dzięki. Każda kartka, każdy list, każdy wiersz z życzeniami to wyraz przytulenia do serca tego, kto właśnie przed rodzinnymi świętami bardzo tego potrzebował.
Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu: Anna Ciciak i Justyna Łuszczyńsk
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach grudniowego zadania w programie Działaj z imPETem i Miecią.
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z MEN pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będą w niej sukcesywnie zamieszczane propozycje na ferie.
W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.
Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły
Pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Niech nadchodzący Nowy Rok 2021 przyniesie jak najwięcej
łask i napełni serca nadzieją
życzą
Dyrekcja
oraz nauczyciele i wszyscy pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły podczas lekcji plastyki i techniki w trybie nauczania zdalnego.
Uczennica klasy 4B Joanna Lenart Zdobyła II miejsce w Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej "Polak, Papież... Jan Paweł II" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie i Prezydenta Miasta Lublin przy współpracy Poczty Polskiej.
Gratulujemy Asiu i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji artystycznych.
Widoczne na zdjęciu stroje zakupiono dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców SP 46 Lubin oraz sponsorowi - lubelskiej firmie "PPHU Krystyna", zajmującej się dekoracjami okiennymi.
Nad całością czuwał Pan Robert Wróblewski, który zwrócił się do Rady Rodziców z wnioskiem o dofinansowanie, znalazł sponsora na sfinansowanie 50% zamówienia oraz wraz z wykonawcą przygotował projekt strojów i dopilnował całości realizacji.
W ubiegłym roku dziewczęta z naszej szkoły zdobyły wicemistrzostwo Lublina w piłce ręcznej. W tym roku zawodniczki wraz z Panem Robertem Wróblewskim rozpoczęły przygotowania do rywalizacji, niestety sytuacja epidemiologiczna przerwała zajęcia. Miejmy na dzieję, że w II semestrze dziewczyny będą mogły wrócić do rywalizacji, a nowe stroje zmobilizują je do treningów oraz pozwolą zająć wysokie miejsce we współzawodnictwie z innymi szkołami miasta Lublin.
„Czwartki z Uniwersytetem Otwartym” to nowa inicjatywa Uniwersytetu Otwartego KUL. Jak sama nazwa wskazuje, co czwartek, na stronie internetowej UO oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych publikowane będą animacje edukacyjne przybliżające tematykę zajęć dla grup szkolnych, proponowanych przez KUL. Cykl wstępnie zaplanowany został do końca semestru.
Krótkie filmy dostosowane do wieku odbiorców (dla klas 1-3 oraz 4-8) stanowią zapowiedź i wprowadzenie do zajęć dla grup szkolnych Uniwersytetu Otwartego realizowanych niegdyś stacjonarnie na uniwersytecie, do których prowadzenia mamy nadzieję powrócić po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej. Wierzymy, że nasze propozycje spodobają się uczniom i zachęcą do udziału w aktywnościach Uniwersytetu Otwartego.
Co roku 21 listopada w naszej szkole obchodzimy "Światowy Dzień Życzliwości". W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację byliśmy zmuszeni świętować go nieco inaczej. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie szkolnym na kartkę okolicznościową. Organizatorami konkursu były p. Ewa Karpińska oraz p. Ewa Lesing-Dąbrowska.
Spośród wielu pięknych prac wyłoniliśmy zwycięzców:
miejsce 1
Antoni kl 2b oraz Natalia kl. 2a
miejsce 2
Kinga kl. 3c
miejsce 3
Szymon kl 1a
Gratulujemy Zwycięzcom!
Dyplomy oraz nagrody rozdane zostaną po powrocie nauki w trybie stacjonarnym.
W przypadku wygaśnięcia linków do nadania hasła
proszę o wejście w poniższy link i samodzielne zainicjowanie wysyłki danych do logowania poprzez:
https://logowanie.edu.lublin.eu/AccountManage/UnlockAccountRequest
* Błędnie podane dane dotyczące adresu e-mail dziecka.
Wszelkie zmiany dotyczące adresów e-mail proszę zgłaszać wychowawcom klas.
Dyrektor szkoły,
Alina Broniowska
Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych?
Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD „Techniki nauki”. Programy prowadzą eksperci, trenerzy i wykładowcy, którzy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Projekt to efekt współpracy koncepcyjnej MEN i TVP.
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Kochani Uczniowie,
zbliżają się Święta Bożego Narodzenia... Nie wszyscy będą mogli być razem - są i tacy, którzy wcale na te święta nie czekają, bo w Wigilię nikt nie będzie na nich czekał, by pośpiewać kolędy i nie będą mieli kogo ugościć, bo są samotni - najczęściej nie z własnego wyboru.
W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ametystowej mieszkają seniorzy - starsi i schorowani, którzy swoje święta spędzą nie z rodzinami a wraz z innymi podopiecznymi tego domu. Bardzo zależy nam, by na ich twarzach zagościły uśmiechy w ten ciepły wyjątkowy czas, dlatego włączamy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta" - chcemy zaprosić Ciebie do udziału w tej akcji.
Co trzeba zrobić?
Dla Ciebie pracy będzie niewiele, ale ktoś będzie Ci ogromnie wdzięczny za włożone w nią serce - przygotuj kartkę z życzeniami świątecznymi dla seniora. Kartki przygotowane przez naszych uczniów zostaną przez nas wysłane w pięknie ozdobionej paczce do Domu Pomocy Społecznej przy ul.Ametystowej.
Warunki przygotowania kartki:
1. Treść życzeń powinna być zapisana w edytorze Word lub na kartce formatu A4 złożonej na pół.
Wybierz wygodną dla Ciebie formę.
a) Jeśli chcesz napisać życzenia w Wordzie - wyślij je do nas jako załącznik przez dziennik. Wydrukujemy je osobiście na kolorowej kartce, włożymy do koperty i zapakujemy do paczki.
b) Jeśli chcesz samodzielnie przygotować całą kartkę dla seniora - napisz życzenia na estetycznej kartce formatu A4 złożonej na pół i dowolnie ozdób rysunkiem lub naklejkami o tematyce świątecznej (tak jak to wygląda na pocztówkach wysyłanych bliskim). Swoją kartkę dla seniora zapakuj w kopertę (uwaga: nie zaklejaj jej!!). Możesz zanieść ją do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanego pudełka, które stoi przy sekretariacie. Stamtąd ją zabierzemy i włożymy do wspólnej paczki z kartkami dla seniorów.
2. Pod swoimi życzeniami podpisz się samym imieniem i zapisz swój wiek, np. Maja, 8 lat (nie zapisuj nazwiska ani adresu).
3. Życzenia mogą być napisane wierszem lub mieć formę listu. Postaraj się, by niezależnie od formy, życzenia były jednak dłuższe niż 3 zdania.... Seniorzy z radością będą do nich wracać i wielokrotnie je czytać.
4. Praca nie może być skopiowana z Internetu ani żadnego innego źródła.
Termin przesyłania życzeń: 11 grudnia. Także do tego dnia pudełko na kartki dla seniorów będzie stać obok szkolnego sekretariatu.
Przewodniczące Szkolnego Koła Wolontariatu: Anna Ciciak i Justyna Łuszczyńska.