1 marca odbyło się w szkole spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Lublinie dotyczące cyberprzemocy, w którym uczestniczyły klasy 4-7. Celem tego spotkania było uświadomienie naszym uczniom konieczności przestrzegania w sieci określonych norm moralnych i prawnych i omówienie zjawiska, jakim jest cyberprzemoc. Jednym z efektów przeprowadzonych zajęć było poznanie podstawowych zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie są możliwe konsekwencje, jakie działania powinna podjąć ofiara i gdzie może szukać pomocy, a także jak powinni zachowywać się świadkowie cyberprzemocy. To był niezwykle cenny wykład, który uwrażliwi dzieci na omawiane aspekty.
W dniu 29.02.24 klasy 7A i 7B pod opieką p. D. Rała, p. M. Smoczyńskiej i p. R. Wróblewskiego spędziły ekscytującą godzinę na lodowisku. Z jednej strony pełni uśmiechu i radości, a z drugiej bardzo zmęczeni, ale było warto!
Drużyna dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w finałach piłki ręcznej dziewcząt o tytuł Mistrza Lublina. W meczu o wejście do ścisłego finału nasze piłkarki ręczne uległy zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 5, który jak się później okazało zdobył pierwsze miejsce w zawodach. Mecz o 3 miejsce, który rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 42 był do końca bardzo wyrównany i rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Niestety zwyciężyły przeciwniczki wynikiem 12:11. Tym samym nasza szkoła zajęła najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce 4 - tuż za podium.
Skład drużyny SP46:
Czuba Anna 5A
Górka Milena 5B
Korszla Lena 5B
Fabisiak Lena 6A
Kazimierczak Oliwia 6A
Majcher Iga 6A
Piechowicz Maja 6A
Pikul Jagoda 6A
Chmiel Aleksandra 6C
Matyjaszczyk Kinga 6C
Trener: Robert Wróblewski😊
22 lutego uczennice z klasy 7a Lena, Maja i Agata wzięły udział w konkursie historycznym „Dzieje Lublina” organizowanym przez III LO w Lublinie. Pytania dotyczyły historii naszego miasta, legend oraz sławnych postaci związanych z Lublinem. Po zakończeniu części konkursowej wszyscy uczestnicy wzięli udział w spacerze po Starym Mieście zwiedzając m.in. muzeum na Zamku, dziedziniec zamkowy czy kościół Dominikanów. Po powrocie do III LO ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody.
ID
W dniu 19.02 dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedzili w hali MOSIR zdobywczynie Superpucharu Polski 2023 oraz Mistrzynie Polski 2022/2023 w koszykówce - zespół Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dzieciaki miały okazję przyjrzeć się jak wygląda praca trenera oraz przygotowania zawodniczek do meczu w rozgrywkach na najwyższym poziomie.
Uczniowie klasy IVb, podczas lekcji przyrody oraz godziny wychowawczej, poznawali zasady zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali w praktyce - samodzielnie przygotowywali swoje drugie śniadanie. Przyjemnością, niecodziennym przeżyciem a jednocześnie nowym, ubogacającym doświadczeniem było dla niech przygotowanie posiłków bogatych w warzywa i owoce. Pomysłowe i różnorodne kanapki oraz sałatki można zobaczyć na zdjęciach.
ID
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie serdecznie zapraszają kandydatów do klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2024 r. w godz. 17.00 – 19.00.
W PROGRAMIE:
Serdecznie zapraszamy
Do zobaczenia 26 lutego w naszej szkole!
22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej – święto harcerzy i skautów. Jest to bardzo ważna data w środowisku harcerskim. Tego dnia w 1857 roku urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell. Tego samego dnia, w 1889 roku urodziła się żona generała, Olave Baden-Powell, która skauting promowała wśród żeńskiej części społeczeństwa.
Aby uczcić ten dzień Nasi szkolni harcerze założyli mundurki i propagowali ideę skautingu wśród szkolnej społeczności. Na tablicy samorządowej została przygotowana gazetka, na której pojawiły się informacje dotyczące harcerstwa.
Choć harcerzy mamy w szkole niewielu, była to bardzo wartościowa lekcja.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 19 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kota. Uczniowie tego dnia mogli przebrać się za kotka bądź przynieść ze sobą kocią maskotkę. Chętne dzieci na przerwach malowały sobie nawzajem twarze i upodabniały się do czworonożnych przyjaciół. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o zwyczajach, zachowaniu, żywieniu, a także pielęgnacji mruczących przyjaciół. Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w międzygrupowym projekcie na Portret Kota. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do kolejnych szalonych dni.
Dzień Kota to wyjątkowe święto dedykowane naszym futrzanym przyjaciołom. Obchodzony jest na całym świecie, aby celebrować i docenić koty oraz ich niezwykłe cechy. Jest to doskonały czas, aby wyrazić naszą miłość i troskę o te wspaniałe stworzenia. W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Kota uczniów czekala niespodzianka - matematyczne zadania, których przedmiotem przewodnim był kot. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie klasy 4b i 6c pod egidą p.Iwony Dmowskiej doskonalili umiejętności, które nabyli podczas poprzednich zajęć. Poradzili sobie doskonale z zadaniami, a przy okazji wszyscy świetnie się bawili! :)
ID
Nowa galeria KOŁO TECHNICZNE - Poznajemy budowę i zasadę działania profesjonalnego drona. została dodana do albumu fotograficznego.
Andrzej Ostrowski
Na zajęciach Koła Technicznego poznajemy przepisy prawa dotyczące wykonywania lotów dronem, zasady bezpieczeństwa, budowę, podłączanie i uruchomienie, komunikację z urządzeniami sterującymi. Uczymy się sterować dronem i urządzeniem filmującym oraz fotografującym. Odbyliśmy już pierwszy lot kontrolowany podczas, którego wykonaliśmy zdjęcia z lotu ptaka naszej szkoły. Efekty już wkrótce......
Święto Kota to idealna okazja, by spotkać się z naszymi czytelnikami. W tym roku obchodziliśmy je w szkolnej bibliotece przez cały tydzień. Z okazji tego święta zaprezentowana została kolekcja książek z kotami w głównej roli oraz gazetka tematyczna „Chcę wiedzieć więcej o kotach”. Odbyły się także lekcje biblioteczne w klasach czwartych i piątych. Koty są ulubionymi bohaterami książek dla dzieci i młodzieży. Wizerunek kota przedstawiony w literaturze jest bardzo różny i ciągle się zmienia. Jedne koty bawią, inne uczą. Twórcy tych postaci często je personifikują, a nawet dodają magicznych zdolności. Symbolika, jaką reprezentuje kot w tekstach kultury jest bardzo bogata. Może on być bóstwem, złą wróżbą, przyjacielem, zagadką, czy nawet współtowarzyszem życia. Tajemnicze usposobienie i intrygująca natura kotów wzbudza w nas podziw. Nic dziwnego, że te zwierzęta były i są inspiracją dla pisarzy.
ID
14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych czyli Walentynki, dzień, w którym można okazać swoją sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę, które następnie były dostarczane do adresatów.
Kolorem przewodnim tego dnia był kolor czerwony, a na ścianach zawisły walentynkowe sentencje w formie zrywek, które uczniowie mogli podarować wybranym przez siebie osobom.
Dodatkowo w klasach 4-8 losowaliśmy połówki serc i szukaliśmy po szkole swojej bratniej duszy. 20 pierwszych par otrzymało słodki podarunek. A w ramach tradycji tworzenia walentynek został zorganizowany konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową.
Zwycięzcami zostały:
I miejsce - Joanna Lenart kl. VIIa
II miejsce - Liliana Zawada kl. IVb
III miejsce - Oliwia Gnyp kl. VIb
Serdecznie gratulujemy!
Dzień Pizzy przypada 9 lutego. Jest to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych dań na świecie. W lutym uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą Panią Karoliną Wójcik spotkali się w szkolnej pracowni technicznej, by wspólnie przygotować ten pyszny placek. Uczniowie zagniatali ciasto, następnie dodawali składniki według własnego upodobania. Najprzyjemniejszy moment to oczywiście czas, kiedy gotowe placki lądowały na talerzach. Każda pizza była inna, każda wyjątkowa, przygotowana wg tajemniczej receptury. To były naprawdę pyszne warsztaty!
Szkolny Konkurs Plastyczny „Inicjał do książki” został rozstrzygnięty.
Nagrody i wyróżnienia zdobyli następujący uczniowie:
Kategoria I – uczniowie klas 3-5:
I Miejsce: Jan Kosidlak, kl. 5B
II Miejsce: Lena Kamińska, kl. 3A
III Miejsce: Jan Łukowski, kl. 4A
Wyróżnienia:
Julia Filipczak, kl. 3A
Natalia Kędziora, kl. 5B
Alicja Małek, kl. 4A
Zuzanna Strugarska, kl. 4B
Kategoria II – uczniowie klas 6-8:
I Miejsce: Julia Śledź, kl. 6B
II Miejsce: Agata Widomska, kl. 7A
III Miejsce: Kinga Matyjaszczyk, kl. 6C
Wyróżnienia:
Julia Bogusz, kl. 7A
Paweł Kłodnicki, kl. 6C
Joanna Lenart, kl. 7A
Za radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w VIII Międzyszkolnym Konkursie "Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?" zorganizowanym przez XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie:
Maja Dębska, kl 8B - w kategorii literackiej
oraz
Aleksandra Tomkowicz, kl. 5A i Antoni Pachowski, kl. 5B - w kategorii plastycznej.
Wyróżnione prace można zobaczyć pod linkiem:
Serdecznie gratulujemy!
19 stycznia 2024 r. uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w spotkaniu z najmłodszym pisarzem fantasy w Polsce – Mateuszem Cetnarskim.
W trakcie spotkania autor opowiedział o swojej przygodzie z pisaniem, zaprezentował swoje książki oraz krótki pokaz tańca jako kolejnej pasji. Mateusz kocha taniec sportowy i literaturę. Napisał i wydał trzy książki, pierwszą książkę zaczął pisać w wieku trzynastu lat. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o pasjach Mateusza oraz o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem. Mamy nadzieję, że młody pisarz skutecznie zachęcił naszych uczniów do rozwijania swoich pasji.
Dnia 26 stycznia 2024 roku odbył się w naszej szkole Bal Ósmoklasisty. Uczniowie klas ósmych podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wsparcie oraz codzienną życzliwość. Ciepłe słowa do ósmoklasistów oraz życzenia pomyślnego zdania egzaminu skierowali do uczniów przedstawiciele klas siódmych, Dyrektor szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Cześć oficjalną zakończył dostojny, staropolski taniec – polonez. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała zabawa przy dźwiękach popularnych utworów.
ID
Kategoria klasy IV
I miejsce - Jagoda Głogowska 4b
II miejsce - Nikodem Witek 4b
Kategoria klasy V i VI
I miejsca:
Iwo Dyś 5a
Lena Korszla 5b
Franciszek Krysa 5b
Antoni Pachowski 5b
II miejsca:
Anna Wach 6a
Milena Górka 5b
Paweł Kłodnicki 6c
Bartosz Marcinek 6c
Kategoria klasy VII i VIII
I miejsce - Lena Białowolska 7a
II miejsce - Julia Golik 8a
ID