W dniu dzisiejszym dary przekazane przez Państwa i Uczniów zostały odebrane. W imieniu podopiecznych Bractwa serdecznie dziekujemy za wzięcie udziału w zbiórce.
Z przyjemnością informjemy, że konkurs świąteczny na "bombkę matematyczną" został rozstrzygnięty! Wyłonienie laureatów było dla komisji konkursowej wyjątkowo trudnym zadaniem, ponieważ ocenie poddano wiele pięknych, oryginalnych bombek.
W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:
uczniowie kl. 4-5:
I miejsce Zuzia Sawulska 4b
II miejsce Adaś Leszek 4b
III miejsce Antoś Pachowski 5b
wyróżnienia:
Lila Zawada 4b
Franek Krysa 5b
uczniowie kl.6-8:
I miejsce Joanna Nadbrzuch 8a
II miejsce Michał Nadbrzuch 8a
III miejsce Kinga Matyjaszczyk 6c
wyróznienia:
Iga Szamotuła 6c
Bartek Chudzik 6c
Gratulujemy wszystkim twórcom wspaniałych prac!
Nagrody zostaną wręczone po przerwie świątecznej, w styczniu.
ID
W ramach działań profilaktycznych związanych z projektem „Mikołajkowo zdrowo i sportowo” w klasach 3a i 3b odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się w jakich sytuacjach i jak należy pomóc osobie poszkodowanej. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na fantomach, a także na swoich kolegach i koleżankach podczas układania w pozycji bocznej bezpiecznej.
16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie zostały rozegrane zawody tenisa stołowego, które wyłoniły Mistrza Lublina w kategorii chłopców klas 4-6. Były to zawody drużynowe, a każdą drużynę tworzyło dwóch zawodników z danej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych – Wojtek Mazurek z klasy 6A oraz Jakub Jędruchniewicz z klasy 6B.
Do turnieju przystąpiło 14 drużyn z lubelskich szkół. Rywalizacja toczyła się do dwóch przegranych meczów, tzn. drużyna, która przegrała 2 mecze odpadała z turnieju. Nasi chłopcy bardzo dobrze rozpoczęli zawody, wygrywając 3 pierwsze mecze, dopiero w walce o wejście do finału minimalnie przegrali z prywatną podstawówką Chrobry i ostatecznie zostali sklasyfikowani na wysokim 5 miejscu.
Opiekunem chłopców na zawodach był Pan Robert Wróblewski
W dniu 15 grudnia uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas 1a i 1b wzięli udział w Koncercie Kolęd zorganizowanym przez Zespół Pieśni i Tańca "Jawor". Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe oraz dowiedziały się czym są kolędy i pastorałki, włączyły się także do wspólnego kolędowania oraz bardzo chętnie odpowiadały na pytania konkursowe.
15 grudnia drużyna piłki ręcznej dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w fazie ćwierćfinałowej rozgrywek o Mistrzostwo Lublina w piłce ręcznej w kategorii klas 4-6. Po bardzo emocjonujących meczach dziewczyny wygrały z SP 3 z wynikiem 5:0 oraz minimalnie przegrały z SP 58 – 0:2. Pozwoliło to zająć naszej drużynie 2 miejsce w grupie i awansować do finałów, w których cztery najlepsze drużyny będą walczyły o tytuł najlepszych szczypiornistek w Lublinie w tej kategorii wiekowej. Finały zostaną rozegrane już w nowym roku kalendarzowym, dzięki czemu mamy chwilę na przygotowanie się i „doszlifowanie” niektórych elementów techniki i taktyki gry.
Drużynę przygotował Pan Robert Wróblewski.
Dnia 11.12.2023 r. odbył się finał turnieju „Scrabble Master”. Mistrzem słowa została uczennica klasy 7a Joanna Lenart, drugie miejsce zajęła Zuzanna Wójtowicz z klasy 8b, a trzecie Maja Kosidło z klasy 7 a.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w turnieju i życzymy dalszych sukcesów. Mamy też nadzieję, że ilość miłośników tej gry w naszej szkole będzie systematycznie rosła. Gra w Scrabble pomaga w nauce języków, ortografii a także matematyki, uczy podejmowania strategicznych decyzji, logicznego myślenia, gry fair play, rozwija kreatywność. A przede wszystkim jest to wspaniała zabawa w gronie kolegów.
Ewa Sokołowska
ID
W dniu 6 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i klasy 3b uczestniczyli w mikołajkowych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez animatorów z Doliny Dinozaurów. Dzieci poznały historię dinozaurów, ich rodzaje, sposób życia. Samodzielnie wykonywały doświadczenie - wulkan. Mogły pogłaskać małego dinozaura oraz potańczyć z dinozaurem Frykusiem. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkową figurkę dinozaura do samodzielnego ozdobienia. Warsztaty wywołały u dzieci wiele pozytywnych emocji, dały dużo radości i wzbogaciły ich wiedzę o dinozaurach.
Warsztaty poprowadzą: M.Bylina, I.Dmowska i J.Saj-Małecka.
Serdecznie zapraszamy!
ID
Regulamin konkursu plastycznego na projekt plakatu
„Narkotyki, alkohol? Nie! Jestem czysty”
1. Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie.
2. Uczestnicy:
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie.
3. Cele konkursu:
• działanie na rzecz profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży
• pogłębianie wiedzy na temat zdrowego trybu życia i bezpiczenego spędzania wolnego czasu
• rozwijanie wyobraźni oraz aktywności plastycznej dzieci
• rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczestników konkursu.
4. Zadanie konkursowe:
Plakat formatu A3 wykonany w dowolnej technice rysunkowej, malarskiej lub mieszanej. Praca może być wykonana indywidualnie lub w parach (przez dwie osoby).
• Format pracy – A3.
• Dowolna technika malarska, rysunkowa lub mieszana (np. farby, kredki, pastele, ołówek, markery, kolaż).
5. Zasady uczestnictwa:
• Warunkiem uczestnictwa jest własnoręczne wykonanie pracy przez jednego lub dwóch autorów i dostarczenie jej do organizatora Konkursu (sala nr 5).
• Każdy uczeń może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac.
• Prace powinny być opisane na odwrocie: imię i nazwisko autora (autorów), klasa, do której uczęszcza (uczęszczają).
• Przekazanie pracy na konkurs jest równoznaczne ze zgodą na udział w konkursie i publikację pracy na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnej wystawie w związku z ogłoszeniem wyników konkursu.
6. Przebieg konkursu:
Prace należy dostarczyć do dnia 18 grudnia 2023 r.
Wyniki Konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, a nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na terenie szkoły.
7. Kryteria oceny prac konkursowych:
Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:
• zgodność z tematem Konkursu
• własna interpretacja tematu, pomysłowość i oryginalność pracy,
• walory artystyczne pracy i staranność jej wykonania.
ID
Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (zaspy śniegu i mróz) zjawił sie w naszej szkole długo wyczekiwany przez wszystkich gość. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Spotkanie z Mikołajem sprawiło nam wszystkim wiele radości i dostarczyło sporo wrażeń. Tego dnia każdy kto mógł założył mikołajkową czapkę, a najfajniejsze przebrania nagrodziliśmy. Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok.
ID
Za oknami świat otulony białym śniegiem, a w naszej szkole uczniowie klasy 4B i 6C na lekcji matematyki u pani I.Dmowskiej tworzyli swoje kartki bożonarodzeniowe, ale miały one zawierać... figury geometryczne. Kartki wykonane włąsnoręcznie to coś specjalnego, niebanalnego i osobistego, a dzieci w swoje prace włożyły dużo serca i zaangażowania. Kartki są bardzo ładne i pomysłowe. Obejrzyjcie zdjęcia! :)
ID
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku samorząd szkolny z okazji Mikołajek proponuje, aby uczniowie w tym dniu przebrali się za św. Mikołaja, renifera lub elfa i wówczas wszyscy przebrani nie będziecie pytani . Dodatkowo najfajniej przebrani nagrodzeni zostaną słodkościami :) Liczymy na ciekawe stylizacje! :)
ID
W mroźny wtorek, 5 grudnia, klasa 6a wraz z wychowawczynią wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez Urząd Miasta Lublin w ramach projektu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Pani przewodniczka pokazała nam najciekawsze miejsca na lubelskiej Starówce, opowiedziała znane i mniej znane legendy lubelskie. Mieliśmy też kilka zagadek do rozwiązania. Było zimno, ale zero nudy. Zamiast tego barwne opowieści o lubelskich zabytkach oraz mnóstwo ciekawostek i tajemnic. Czy lubelski zamek na pewno był zamkiem? Jakie skarby kryje klasztor oo. Dominikanów? Gdzie mieszkała w dzieciństwie Beata Kozidrak? Jaka jest historia lubelskiego herbu z koziołkiem? Dlaczego latarnia na Podwalu ciągle się świeci? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi poznaliśmy podczas tego spaceru. Zmarznięci, ale pełni zachwytu nad naszym miastem wróciliśmy do domów.
REGULAMIN
I. Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Szkolny.
2. Cele konkursu:
- integracja zespołów klasowych
- stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce
- wpajanie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne
- motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.
II. Zasady konkursu
1. Czas trwania konkursu – do 20.12.2023 r.
2. Konkurs jest przeznaczony dla klas 4-8.
3. Ocenie podlegać będą:
ogólny wygląd klasy (czystość i estetyka wykonania)
symbole zimy, symbole bożonarodzeniowe, świąteczne
pomysłowość
zagospodarowanie tablic klasowych, okien, szaf, itp.
dbałość o sprzęt szkolny (ławki, szafki, krzesełka)
samodzielność wykonania dekoracji przez uczniów
wykorzystanie ekologicznych materiałów, recykling
III. Zasady rozstrzygnięcia konkursu
1. Wygląd klas oceni jury w składzie powołanym przez organizatora.
2. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 22.12.2023.
3. Klasy, które zostaną nagrodzone otrzymają nagrody niespodzianki.
4. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.
ID
Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka wychowanków porwała wszystkich do tańca. Nie zabrakło też konkursów np. na najlepsze przebranie czy na znajomość utworów muzycznych. Wszyscy uczestnicy zabawy poczuli niezwykłą atmosferę andrzejkowego wieczoru i cudownie się bawili.
ID
29 listopada odbył się szkolny konkurs mitologiczny dla klas piątych zorganizowany przez nauczyciela historii Dariusza Rała. Udział w konkursie wzięło 11 uczniów z klas 5a i 5b. Konkurs podzielony był na dwa etapy, w których uczniowie pisemnie odpowiadali na pytania wyświetlane z prezentacji. Do drugiego etapu awansowało pięciu chłopców, którzy uzyskali najlepsze wyniki po pierwszym etapie. Walka była niezwykle zacięta i wyrównana gdyż o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty i różnice wynosiły zaledwie po 1 punkcie.
Ostateczne wyniki były następujące:
I miejsce Antoni Pachowski 5b 41 punktów
II miejsce ex aequo Artur Deska i Franciszek Krysa 5b 40 punktów
III miejsce Marcel Mielniczuk 5b 39 punktów
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, świetnie się bawili i na pewno poszerzyli swoją wiedzę z mitologii greckiej. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na apelu szkolnym podsumowującym pierwszy semestr, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo dobre i celujące oceny z historii.
ID
Reprezentujący naszą szkołę Antoni Pachowski, uczeń klasy 5b, w dniu 14 listopada podczas uroczystej gali odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie pn. „Rymuję – powietrzę ratuję”. Konkurs był skierowany do wszystkich mieszkańców Lublina, startujących w trzech kategoriach wiekowych. Przygotowany i zgłoszony przez Antoniego film dotyczący ochrony powietrza, był nie tylko pouczający i zabawny, ale także pomysłowy i profesjonalny. Serdeczne gratulacje dla Antka!
Justyna Łuszczyńska
ID
We wtorek 28 listopada uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili Radio Lublin, by móc uczestniczyć we wspaniałym spektaklu „Tańcobajki - Kopciuszek 10 lat później”. W Tańcobajkach dzieci zaangażowane są do wspólnych aktywności. Ta innowacyjna forma scenicznej zabawy, łączy dziedziny sztuki takie jak teatr, taniec i muzykę, w jedno. Muzyka szybko wpadająca w ucho, bajeczna kolorowa scenografia i aktorzy zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy.
„Kopciuszek - 10 lat później. Kulinarny spektakl o rodzinie” to inscenizacja o budowaniu relacji na całe życie, w której to książęca rodzina spotyka się w kuchni, by pod okiem mistrza patelni, wypracować swój własny domowy przepis na szczęście: „szczypta uśmiechu, łyżeczka odwagi, pół szklanki troski zmieszanej z radością, do tego serce gotowe się dzielić z każdym i zawsze szczerą miłością”.
Dużo dobrej muzyki, wspólne animacje taneczne i wyjątkowa oprawa graficzna zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.