Nawigacja

  • ZBIÓRKA ODZIEŻY UŻYWANEJ

    Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie wspiera lokalnie ubogich poprzez uczestnictwo w zbiórce odzieży używanej. Zbieramy odziez uzywaną zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dary będą przekazane podopiecznym Bractwa Miłosierdzia im. śww. Brata Alberta w Lublinie.Koordynatorem akcji jest wolontariat. Akcja trwa do 15.12.2023 r.- dary gromadzone są w segmencie D (przy wejściu).

  • KONKURS "BOMBKA MATEMATYCZNA"

    Świąteczny Konkurs „Bombka Matematyczna”

    Regulamin konkursu

    1.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie.

    2.Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII, którzy łączą zainteresowania matematyczne ze zdolnościami artystycznymi.

    3.Celem konkursu jest:

    • rozwijanie wyobraźni geometrycznej
    • popularyzowanie matematyki wśród uczniów
    • rozwijanie umiejętności manualnych i twórczych
    • ukazanie piękna i harmonii w matematyce oraz jej powiązania ze sztuką
    • stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa
    • pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia

    4.Warunki przyjęcia pracy:

    • Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie w przestrzennym formacie, w dowolnej technice (papier, modelina, masa papierowa, wiklina, tworzywa mieszane, guziki, makaron, koraliki, itp.)
    • Każda bombka powinna posiadać zawieszkę. Pracę należy opatrzyć przymocowaną w widocznym miejscu kartką - metryczką z danymi (imię i nazwisko, klasa). Metryczka powinna być niewielkich rozmiarów, tak aby nie przysłaniała pracy.

     5.Kryteria oceny prac:

    • Zgodność pracy z tematem konkursu
    • Oryginalne i ciekawe ujęcie tematu
    • Staranność i estetyka wykonania
    • Samodzielność wykonania pracy

    6.Zgłaszanie prac konkursowych: prace należy składać do p. Iwony Dmowskiej w nieprzekraczalnym terminie do 8.12.2023 r.

    7.Jury dokona oceny zgłoszonych do konkursu prac i wyłoni zwycięzców. Decyzja jury jest ostateczna.

    8.Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych uczniów i zdjęć prac konkursowych. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu, nie będą zwracane.

    9.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 13.12.2023 r. Wszystkie prace uczniów będą zaprezentowane na wystawie szkolnej.

    10.Wytypowane przez Komisję Konkursową prace zostaną nagrodzone dodatkowymi ocenami cząstkowymi z matematyki i z plastyki oraz dyplomami. Zwycięzca konkursu dostanie dodatkowo nagrodę Niespodziankę.

    11.Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin, rozstrzyga Komisja Konkursowa.

    Lublin, 20.11.2023                                                                                                     I.Dmowska, M.Bylina

  • ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ

    ID

  • Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

    W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Uczniowie mogli przynieść tego dnia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Wychowawcy oraz opiekunowie samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia.

  • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Pory roku oczami małego fotografa - jesień" dla klas 0-3

    Miło nam poinformować, że I edycja konkursu fotograficznego "Pory roku oczami małego fotografa - jesień" dla klas 0-3 została rozstrzygnięta!

     

    Wyniki:

    Kategoria klasy 0-1:

    I miejsce -  Kuba Kosidlak  1a

    II miejsce - Miłosz Piskorski  1a

    III miejsce - Hubert Stępniak  1b

     

    Kategoria klasy 2-3:

    I miejsce - Hanna Łopaciuk  2a

    II miejsce - Oliwia Nowak  2a

    III miejsce - Dominik Olszak  3a

     

    Wyróżnienia:

    Kazimierz Szymula  0a

    Franciszek Szymula  1a

    Roksolana Rabii  1a

    Michał Zawitowski  1b

    Barbara Pachowska  1a

    Eliza Litkowiec  2b

    Bartłomiej Deska  2b

    Helena Sokół-Chmielewska  2a

    Zuzanna Kusyk  2a

     

     

    Serdecznie gratulujemy!

     

                                                                     A.Ciciak, D.Czerwińska, K.Mackiewicz

  • Szkolny Dzień Życzliwości

    We wtorek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia królował u nas kolor żółty. Była to doskonała okazja do zintegrowania grupy.

    Uczniowie w zespołach klasowych 1-3 tworzyli plakaty i Kodeksy Życzliwości. Przypomnieliśmy sobie jakimi zasadami należy kierować się w życiu. Dzień obfitował w miłe słowa i uprzejmości. Uczniowie mogli także przekazać swoim kolegom i koleżankom serdeczne wiadomości korzystając z Poczty Życzliwości. Chętnie sięgali po dobre słowa i przekazywali je dalej. Mamy nadzieję, że życzliwość będzie nam towarzyszyła cały rok!

    Klasy 4-8 świętowały to wydarzenie pod hasłem „Życzliwość dodaje skrzydeł”. Uczniowie pisali życzliwe hasła na piórkach, z których następnie powstały piękne skrzydła życzliwości. Wszyscy bowiem dobrze wiemy, że każdego najbardziej uskrzydla miłe słowo. To był naprawdę życzliwy i przyjazny dzień w Naszej Szkole. 

  • JESIENNE DRZEWKO CZYTELNICZE - PODSUMOWANIE

    Na przełomie października i listopada bieżącego roku w naszej bibliotece szkolnej odbyła się akcja czytelnicza. Miała ona za zadanie zgromadzić w jednym miejscu wszystkich miłośników czytania. Polegała na wypożyczeniu książki, przeczytaniu jej oraz zapisaniu tytułu na odpowiednim kolorze jesiennego listka. W akcji wzięli udział uczniowie klas: drugich (liście różowe i żółte), trzecich (liście czerwone i pomarańczowe), czwartych  (liście fioletowe i błękitne), piątych (liście seledynowe i jasnozielone), szóstych (liście białe i ciemnozielone). Przez kilka jesiennych tygodni czytelnicy przypinali na drzewku kolorowe liście, na których zapisane były tytuły przeczytanych książek (oprócz lektur). Łącznie przeczytano 274 książki.

    Wyniki współzawodnictwa:

    I miejsce – klasa 2b

    II miejsce – klasa 3b

    III miejsce – klasa 3a

    III miejsce – klasa 4b

             Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie. Dzięki Waszej aktywności drzewo wygląda wspaniale.

    Brawo!!!

    ID

  • Listopadowe Śpiewanie

    Kontynuując szkolną tradycję, po raz kolejny w szczególny sposób przeżywaliśmy w naszej szkole wyjątkowe święto. 9 listopada spotkaliśmy się na uroczystości poświęconej Ojczyźnie i Wolności, wspólnym Listopadowym Śpiewaniu najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych, legionowych, powstańczych, partyzanckich, aż do współczesnych.

    11 listopada 1918 r. to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom: tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

    W nastrojowej scenografii zebrani uczniowie wraz z Rodzinami i przyjaciółmi szkoły oraz nauczyciele i pracownicy szkoły przypomnieli sobie utwory, które często śpiewano w polskich domach - pieśni, które towarzyszyły Polakom w ważnych wydarzeniach dziejowych. 

    Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej i wzruszającej uroczystości oraz za Państwa obecność.

    Galeria zdjęć z uroczystości

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w UNICEF

    W poniedziałek 20 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Z tej okazji wychowawcy przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o Prawach Dziecka. Były również lekcje tematyczne, prezentacje multimedialne i zabawy dydaktyczne. Uczniowie ubrani na niebiesko z niebieskimi balonami pokazali, że pamiętają również o tych dzieciach, które żyją w biednych krajach i nie mogą walczyć o swoje prawa.

  • W zdrowym ciele zdrowy duch

    W związku z Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasy młodsze i starsze propagowały w listopadzie zdrowy styl życia i odżywiania. Celem akcji było promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Oprócz pogadanek czy rozmów na temat prawidłowego odżywiania się, uczniowie przygotowywali także wspólnie posiłki. Było pysznie!

  • ROCZNICA UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

  • Nowy rok szkolny - nowe sportowe wyzwania

    Międzyszkolne rozgrywki w piłce ręcznej rozpoczęliśmy od słabych występów chłopców z klas 4-6 oraz dziewcząt z klas 7-8. Obie drużyny odpadły z rywalizacji już w fazie grupowej. Honoru szkoły bronią dziewczyny z klas 4-6, które przeszły fazę grupową jak burza, zajmując pierwsze miejsce. Tym samym zapewniły sobie awans do fazy ćwierćfinałowej rozgrywek, która odbędzie się już w nowym roku kalendarzowym.

    Skład drużyny:

    Czuba Anna  5A 

    Górka Milena  5B 

    Korszla Lena  5B 

    Fabisiak Lena  6A 

    Kazimierczak Oliwia  6A 

    Majcher Iga  6A 

    Piechowicz Maja  6A 

    Pikul Jagoda  6A 

    Chmiel Aleksandra  6C 

    Matyjaszczyk Kinga  6C 

    Drużynę do zawodów przygotował Pan Robert Wróblewski

  • ZIMOWY GOŚĆ :)

    Za oknami piękna słoneczna jesień, a w pracowni chemicznej powiało chłodem...Nie uwierzycie, ale w sali pojawił się ...bałwanek. Młode chemiczki szkolnego koła chemicznego z sody i pianki do golenia wyczarowały sztuczny śnieg i postanowiły stworzyć śniegowego ludka.

    Czy to już tęsknota za tymi białymi gwiazdkami łączącymi się w płatki śniegu?

    Jedno jest pewne-dziewczęta świetnie się bawiły, a humory dopisywały! :)

    ID

  • 6C W PODRÓŻY "PO MAPIE"

    Skalę stosuje się w wielu dziedzinach życia. Gdy wybieramy się na wycieczkę, możemy zabrać ze sobą plany miast lub mapę okolicy, w której będziemy przebywać.

    Dzisiaj klasa 6c posługiwała się mapami, bo uczniowie wybrali się w swoją wymarzoną podróż po Polsce. Dzięki podanej na mapie skali mogli obliczyć, jakie są rzeczywiste odległości w terenie. Pokonali wiele kilometrów, aby zwiedzić ciekawe miejsca. Wszyscy doskonale wiedzieli, jakim odległościom odpowiada 1 cm na mapie. Ich trud i poprawne obliczenia doceniła Pani I.Dmowska i w nagrodę otrzymali bardzo dobre oceny za swoją pracę.

    Najszybciej obliczenia wykonali chłopcy z grupy "Bartusie i Natan" :)

    ID

  • AKCJA "PACZKA DLA NIEMOWLACZKA"

    W tym roku szkolnym Nasza Szkoła kolejny już raz podejmuje współpracę z fundacją Redemptoris Missio.  W związku z tym wydarzeniem Samorząd Szkolny zaprasza do włączenia się w akcję „Paczka dla niemowlaczka” - zbiórki darów dla ubogich, często dotkniętych wojną krajów Afryki. Chcemy włączyć się do pomocy dzieciom afrykańskim w ich pierwszych, często trudnych dniach na świecie.

    W takich krajach jak Republika Środkowoafrykańska czy Madagaskar mleko zastępcze jest praktycznie nieosiągalne, nie można go kupić, wielu nie słyszało nawet o jego istnieniu. Ludzie szukają pomocy w chrześcijańskich misjach, które dzięki darczyńcom z różnych części świata, w tym z Polski, mogą jej udzielić.

    Co będziemy zbierać:

    • pieluszki tetrowe,
    • mydełka dla niemowląt,
    • butelki i mleko zastępcze,
    • maści na odparzenia np. Sudocrem,
    • płyny odkażające.

    Każda z tych rzeczy jest w Afryce na wagę złota.

    Dlaczego akcja jest tak bardzo ważna?

    „Paczka dla Niemowlaczka” to wyprawka, którą kobiety dostaną w izbach porodowych prowadzonych przez polskie misjonarki i pomoże uratować zdrowie, a czasem nawet życie afrykańskich Maluszków.

    Gdzie i do kiedy składamy dary?

    • segment C - parter (przy tablicy samorządu szkolnego)
    • segment D - wejście do budynku
    • zbiórka potrwa od 15 - 30 listopada!

    Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

    Opiekunowie SU

  • KLASY MŁODSZE NA KONCERCIE PATRIOTYCZNYM

    13 listopada klasy 1A, 1B, 2A, 2B i 3A udały się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, aby uczestniczyć w widowisku taneczno-muzycznym w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie wyreżyserowane zostało specjalnie dla najmłodszych widzów, aby poprzez taniec, śpiew oraz piękno ludowych kostiumów przekazać wartości patriotyczne. Treści przedstawienia nawiązywały do historii polskiego narodu. Myślą przewodnią koncertu było edukowanie i wychowywanie uczniów w duchu patriotyzmu oraz dziedzictwa kulturowego i historii Polski.

  • Szkoła do hymnu

    Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".                10 listopada 2023r. o godzinie 11:11 uczniowie klas 1-3 oraz oddział przedszkolny uroczyście odśpiewali hymn państwowy.

  • Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W LUBLINIE

    6 listopada 2a wybrała się z darami do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Inicjatorką tego wyjazdu była Hania, która podczas swoich urodzin, zamiast prezentów, poprosiła gości o dary dla zwierząt ze schroniska. W związku z tym, że gośćmi Hani była większość dzieciaków z klasy, zdecydowaliśmy, że wspólnie zawieziemy dary. Podczas wizyty, dzieci miały możliwość obejrzenia filmu na temat pracy w schronisku, dowiedziały się „jak adoptować mądrze”, a finałem wizyty było spotkanie z podopiecznymi schroniska. Hania, jako inicjatorka tego wyjazdu, dostała dyplom - podziękowanie od pracowników schroniska.

  • 2A NA WYSTAWIE „KOSMOPARK”

    2 listopada klasa 2a spędziła super dzień na wystawie o Kosmosie „Kosmopark”. Dzieci znalazły się w miejscu, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwi kosmonauci. Oprócz oglądania eksponatów, np. kombinezonów kosmonautów, czy kosmicznego pożywienia mogły doświadczać przeżyć na symulatorach lotów czy ręcznie sterować kosmicznym łazikiem księżycowym. Ponad to odbyły wirtualną wycieczkę po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, spacerowały w specjalnych butach po Jowiszu, odbyły testy przed lotem astronautów czy słuchały swojego głosu emitowanego na Marsie, Jowiszu i Wenus. Dodatkową frajdą była możliwość założenia kombinezonu astronauty. Atrakcji było o wiele więcej i każdy był niesamowicie pochłonięty „kosmiczną zabawą”, jednym słowem - KOSMOS!

  • XXIV Edycja Akcji Góra Grosza

     Z inicjatywy i pod patronatem samorządu szkolnego nasza szkoła w tym roku bierze udział w akcji Góra Grosza.

    Od listopada do stycznia zbieramy monety o nominałach : 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł. Oznakowane naklejkami puszki umieszczone zostaną na parterze w segmencie D i w segmencie C, gdzie będzie można wrzucać monety. Dodatkowo każda klasa może zbierać monety do puszki umieszczonej w swojej sali lekcyjnej i wziąć udział w Konkursie na Super Filantropa. Przyłączcie się do akcji!

    Wrzucając monetę na Górę Grosza pomagamy dzieciom, które tej pomocy najbardziej potrzebują.

    ID

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie
    ul. Biedronki 13 20-543 Lublin
  • (81) 526-16-06

Galeria zdjęć