Deklaracje korzystania z obiadów przez uczniów klas I-VIII oraz wyżywienia dla wychowanków oddziału przedszkolnego należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie szkoły, w formie elektronicznej na e-mail poczta@sp46.lublin.eu do 26 sierpnia 2022r.
*Rodzice dzieci uczniów klas I-szych będą mogli być wprowadzeni do systemu dopiero 01.09.2022 r. w związku z powyższym :
- termin wpłat należności będzie dla nich przesunięty na dzień 07.03.2022 r.
Po wprowadzeniu deklaracji do aplikacji Vulcan opłaty otrzymają Państwo numer indywidualnego konta bankowego do dokonania opłat za posiłki uczniowskie.
Opłaty za miesiąc wrzesień należy dokonać do dnia 30 sierpnia 2022r.
Proszę wszystkich Państwa o zapoznanie się z Regulaminem stołówki szkolnej.
Abonament za miesiąc wrzesień:
- klasy I-VIII - 90,72zł
- oddział przedszkolny - 116,13zł
Deklaracja_-_obiady_2022_2023(1).odt
Deklaracja_Posilki_i_pobyt_oddzial_przedszkolny_2022_2023(1).odt
Ze względu na Miejską Inaugurację Roku Szkolnego w dniu 1 września o godzinie 10:00, rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się tego dnia według następującego harmonogramu:
godzina 8:00: - msza święta w Parafii pw. Św. Wojciecha w Lublinie,
godzina 9:00 : - klasy I-sze wraz z rodzicami oraz rodzice dzieci uczeszczających do oddziału przedszkolnego spotykają sie z dyrektorem szkoły na małej sali gimnastycznej lub na dziedzińcu szkoły (przy sprzyjających warunkach pogodowych);
- oddział "0" dzieci przychodzą do placówki jak w normalny dzień pobytu w przedszkolu; prosimy o przyprowadzenie dzieci maksymalnie do godziny 8:00, tak by mogły one uczestniczyć we wspólnym śniadaniu: rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły;
- klasy II- VIII spotykają się z wychowawcami klasy w wyznaczonych salach, harmonogram spotkań z wychowacami: rozpoczecie_roku_szkolnego.docx
Od dnia 22.08.2022 r. istnieje możliwość zapisania dziecka do świetlicy szkolnej. Poniżej znajduje sie "Karta zgłoszenia dziecka" oraz "Regulamin świetlicy szkolnej". prosimy o zapoznanie się z dokumentami. Wydrukowane karty są dostępne również w sekretariacie.
Uzupełniona kartę należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 01.09.2022 r.
Karta_zgloszenia__do_swietlicy__szkolnej..(1).odt
Regulamin_swietlicy_szkolnej_w_Szkole_Podstawowej_nr_46.pdf
Jednorazowa_zgoda_na_powrot_ze_swietlicy.pdf
Zgoda_na_powrot_ze_swietlicy_wg._harmonogramu.pdf
Procedura_postepowania_w_przyp._pozostania_dziecka_po_godz._pracy_swietlicy.pdf
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych :
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
Nabór do szkół ponadpodstawowych będzie się odbywał w systemie Vulcan :
24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Podczas uroczystej gali p. dyrektor Alina Broniowska oraz p. wicedyrektor Beata Kosecka wręczyły świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Gratulacje otrzymali także ci uczniowie, którzy wykazali się wytrwałością i osiągnęli 100% frekwencji oraz ci, którzy reprezentowali szkołę w rozgrywkach sportowych na nawyższym szczeblu. Szczególnie wyróżnieni zostali Mistrzowie Szkoły. Ten zaszczytny tytuł zdobyło 5 tegorocznych absolwentek, które od klasy czwartej uzyskiwały średnią ocen min. 5.0 i miały bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na dalszych etapach kształcenia!
Wszystkim zebranym na uroczystej gali p. dyrektor życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych odpoczynku i możliwości realizowania zainteresowań oraz gromadzenia sił na kolejny rok szkolny.
24 czerwca podczas gali zakończenia roku szkolnego nasza szkoła na ręce p. dyrektor Aliny Broniowskiej otrzymała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie. Jest to ogromne wyróżnienie, które zdobyliśmy dzięki doskonałej realizacji założeń projektu Aktywni Błękitni, którego koordynatorem była p. Justyna Łuszczyńska, nauczycielka biologii i chemii w klasach 4-8.
21 czerwca uczniowie z klasy 5b oraz grupa siatkarek z klas 7 udali się na rajd rowerowy z Panami Robertem Wróblewskim i Dariuszem Rałem. Cała grupa przejechała ścieżkami rowerowymi nad Zalew Zemborzycki, który następnie okrążono, a następnie przez Stary Gaj nastąpił powrót w kierunku szkoły. Cała trasa liczyła 30 kilometrów. Podczas rajdu było kilka postojów na odpoczynek i posiłki. Po kilku godzinach rajdu cała grupa wróciła pod szkołę trochę zmęczona, ale zadowolona i uśmiechnięta.
Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 32 uczniów klasy 3a i 3b, którzy w dniach 13-14 czerwca wybrali się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszą atrakcją wycieczki była wizyta w Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Kajno, gdzie wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczestnikom Aleja Miniatur, która umożliwiła podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin. Tutaj dzieci przeniosły się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do Nowej Słupi i wejście na Łysą Górę – szczyt objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Tam uczniowie zwiedzali klasztor Świętego Krzyża oraz podziwiali skalne rumowisko tzw. gołoborze. Obejrzeli też wystawy Muzeum Przyrodniczo - Leśnego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po tych atrakcjach zmęczeni ale bardzo zadowoleni udaliśmy się na nocleg. Kolejny dzień wycieczki przyniósł kolejne wyzwania. Najpierw było zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach, a następnie przejazd do Ujazdu i podziwianie ruin zamku Krzyżtopór, który jest zabytkiem klasy międzynarodowej. Na koniec odwiedziliśmy Opatów, gdzie odbyliśmy wizytę w podziemiach. Pełni wrażeń i niezapomnianych przygód wróciliśmy do Lublina.
galeria 3a i 3b w Górach Świętokrzyskich
14 czerwca uczniowie klas 7a i 8c wraz z wychowawczyniami postanowili aktywnie i "na wysokim poziomie" pożegnać rok szkolny 2021/2022. Uczestniczyli w Lekcji wf-u do góry nogami i pod okiem instruktorów uczyli się technik skoków na trampolinach oraz stawiali czoła wyzwaniom, pokonując własne obawy. Wszyscy, których widzicie na tym zdjęciu, zgodnie stwierdzili, że był to czas beztroskiej radości i zasłużony relaks po całym roku wytężonej pracy.
galeria 7a i 8c w Strefie Wysokich Lotów
8 czerwca uczniowie klas 1-4 udali się do Teatru Muzycznego w Lublinie na przedstawienie „Kot w butach”. Dzieciaki mogły przenieść się na chwilę do krainy magii i poczuć niezwykły bajkowy klimat. Tytułowy Kot nie był na pozór zwykłym kotem, który łowił myszy w młynie. Stał się własnością najmłodszego syna młynarza i wtedy ujawnił swoje magiczne umiejętności.Po porcji kulturalnych wrażeń, dzieci wybrały się na solidną porcję zimnych lodów dla ochłody i spacer alejkami Ogrodu Saskiego, w którym nie oparły się atrakcjom na miejscowym placu zabaw.Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, już nie mogą doczekać się kolejnych kulturalnych wypadów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie zaprasza
Rodziców przyszłych pierwszoklasistów
oraz Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego
od dnia 01.09.2022 r.
na zebranie, które odbędzie się
21 czerwca 2022 r. o godzinie 16:30
SEGMENT D - WEJŚCIE OD STRONY PLACU ZABAW ZNAJDUJĄCEGO SIĘ PRZY SZKOLE
09.06.2022 odbył się w szkole konkurs z języka angielskiego SCRABBLE MASTER dla klas 7 i 8. Udział w zawodach wzięło 28 osób z klas 7 oraz 14 z klas 8. Zadaniem uczniów było układanie angielskich słów tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów, uwzględniając premiowane na planszy pola. Gra pobudziła nie tylko kreatywność wśród uczniów, ale również logiczne i strategiczne myślenie. Poza rywalizacją można było zobaczyć również świetną zabawę i zaawansowaną współpracę między zawodnikami.
Najwyższe wyniki w klasach 7 osiągnęli:
Julia S. i Amelia P. (kl. VIIa)
Anna B. i Natalia M. (kl. VIIb)
Nadia K. i Alicja S. (kl. VIIb)
Najwyższe wyniki w klasach 8 osiągnęli:
Oliwier J. i Dawid K. (kl. VIIIc)
Amelia K. i Milena M. (kl. VIIIb)
galeria Scrabble Master
10 czerwca uczniowie klas 4 i 5 spotkali się z przedstawicielem Fundacji dla przyrody. Celem tej organizacji jest
zachęcanie do poznawania otaczającej nas przyrody poprzez edukację, ponieważ im lepiej znamy środowisko naturalne i rozumiemy zachodzące w nim procesy, tym bardziej je szanujemy i chętniej chronimy.
Człokom tej fundacji zależy, żeby świadomość ekologiczna przekładała się na pozytywne zmiany nawyków i zachowań. Bo przecież wiemy, że trzeba chronić środowisko, ale z efektywnym działaniem jest znacznie gorzej. Wskazują, w jaki sposób drobne zmiany w naszym codziennym postępowaniu mogą przełożyć się na pozytywne zmiany w środowisku. Działania edukacyjne kierowane są do wszystkich – tych najmłodszych z przedszkoli i szkół podstawowych, aż po seniorów.
galeria Fundacja dla przyrody
6 czerwca uczennice naszej szkoły z klasy 7B i 8C z mocnym wsparciem nauczyciela chemii pani Iwony Dmowskiej przystąpiły do konkursu CHEMIONERZY, który odbywał się w XXVII LO w Lublinie i po raz pierwszy był adresowany do uczniów szkół podstawowych.
Honorowym patronatem konkurs chemiczny objęli:
Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk
Dziekan Wydziału Chemii UMCS, Pani prof. dr hab. Anna Deryło-Marczewska.
Główną nagrodą było zdobycie Miliona punktów i to się udało! Dziewczyny pięły się w górę błyskawicznie. W czasie gry miały do dyspozycji 4 koła ratunkowe i 2 ostatnie wykorzystały dopiero przy finalnym 12 pytaniu.
Zgarnięcie głównej nagrody nie wyczerpało jednak ambicji. W następnej rozgrywce kolejny zespół zapewnił sobie trzecie miejsce.
I miejsce - Anna Bujak z kl.7B i Natalia Czarnecka z kl.8C
III miejsce - Natalia Czarnecka i Anna Rzedzicka z kl.8C
Gratulujemy!
Uczniowie klasy 7B i 7C pod kierunkiem pani Iwony Dmowskiej podjęli się hodowli kryształów.
W ciągu dwóch tygodni uzyskali bardzo ciekawe rezultaty, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.
Hodowla kryształów to świetna okazja do nauki i zabawy, a więc zachęcamy do domowego eksperymentowania. Pamiętajcie jednak, że wielkość kryształów zależy od tempa ich powstawania.
galeria Domowa hodowla kryształów
Jako Szkoła Promująca Zdrowie staramy się, aby wykorzystac każdą możliwość do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Międzynarodowy Dzień Dziecka był doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych i propagowania zdrowej rywalizacji wśród naszych podopiecznych. Nauczyciele wychowania fizycznego p. Dorota Jarosz, p. Sławomir Adryjanek, p. Dariusz Goljanek oraz p. Robert Wróblewski przygotowali 15 konkurencji, które sprawdzały sportowe mozliwości naszych podopiecznych. Każdy kto sprotał wyzwaniu otrzymał upominek.
Kochani Uczniowie,
z okazji Waszego święta życzymy Wam nieustającego uśmiechu na twarzy, radości towarzyszącej każdej chwili Waszego kolorowego życia oraz poczucia spełnienia w osiąganiu wszystkich zamierzonych celów.
Dyrekcja Szkoły
wraz z Nauczycielami i Pracownikami Szkoły
Konkurs „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja” jest działaniem realizowanym w ramach przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Inicjatywa finansowana jest w ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach projektu „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” oraz ze środków Gminy Lublin.
Jako zwycieska szkoła, otrzymamy 4 tys. zł na rwalizację naszego pomysłu czyli radiowęzła na terenie naszej szkoły, który będzie prowadzony przez uczniów zgodnie z ich zapotrzebowaniem i pomysłowością.
23 maja odbyło się pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli szkół, które biorą udział w projekcie. Uczniowie klasy 7c - Maja i Mikołaj, pod opieką koordynetorek tego projektu p. Marii Ignatiuk i p. Karoliny Wójcik, wymieniali sie pomysłami z uczniami innych lubelskich szkół. Przed nami kolejne spotkania, wiele pracy ale jestesmy pewni, że efekt zaskoczy wszystkich.
16 maja klasy 4b, 4c, 5a i 5b pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie zaczęło się od wizyty na Starym Mieście, Placu Zamkowym i w katedrze św. Jana gdzie Pani przewodnik opowiedziała kilka legend o naszej stolicy. Drugim punktem był spacer po Łazienkach Królewskich, w których obejrzeliśmy samochód Józefa Piłsudskiego, pomnik Fryderyka Chopina, Jana Sobieskiego i Pałac na Wodzie, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Z przewodnikiem weszliśmy na trybuny, obejrzeliśmy płytę stadionu, a w środku widzieliśmy szatnie zawodników, gabinet odnowy, centrum prasowe oraz puchar Polski. Od przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o organizowaniu na stadionie imprez sportowych, muzycznych i biznesowych. Mogliśmy również podziwiać stadion z najwyższych rzędów. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Muzeum Wojska Polskiego, w którym na zewnętrznej ekspozycji obejrzeliśmy czołgi, samoloty, armaty i wozy bojowe używane od czasów II wojny światowej. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonaldzie. Pogoda i humory wszystkim dopisywały, więc zadowoleni i szczęśliwy dotarliśmy do Lublina.
galeria 4b, 4c, 5a i 5b w Warszawie
18 maja w naszej szkole odbyły się spotkania z uczniami klas 7 i 8 w ramach akcji edukacyjnej "Hazard? Nie daj się wciągnąć!", która ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży.
Funkcjonariusz Urzędu Celno - Skarbowego p. Paweł Nazaru,k jako ekspert w tej dziedzinie, wyjaśnił naszym uczniom czym jest hazard i w jakich sytuacjach stykają się z nim, nie zawsze świadomie. Warsztaty pozwoliły odróżnić co jest dla nich realnym zagrożeniem ze strony żądnych zysku projektantów stron internetowych i salonów gier.