Informacje dla ósmoklasistów

Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej

Aplikacja - Nabór do szkół ponadpodstawowych - Witryna kandydata

Drodzy ósmoklasiści,

Poniżej przedstawiamy link do informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025

Konferencja „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”

14 marca 2024 r. o godz. 17.00 w ramach „Zawodowego strzału w 10!” Kuratorium Oświaty w Lublinie po raz kolejny odbyła się wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”. Na konferencji były omawiane zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami byli eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie.
Poniżej zamieszczamy materiały ze spotkania.

Kryteria wyboru szkoły z perspektywy rodzica.pdf

Rodzic doradcą zawodowym.pdf